منوی دسته بندی

بهترین دستگاه تست قند خون در بازار [9 مدل دقیق]

کنترل سطح قند خون مسئله‌ای بسیار مهم برای افراد مبتلا به دیابت است و افراد می‌توانند با کمک ابزارهایی مانند دستگاه تست قند خون، به راحتی در منزل میزان قند خون خود را بررسی کنند. داشتن دستگاه تست قند خون به ویژه برای افرادی مانند بیمارانی که انسولین مصرف می‌کنند (دیابت نوع یک)، زنان باردار، مبتلایان به دیابت نوع دو، افراد با سطح قند خون پایین و در مرحله هشدار، افرادی که رژیم غذایی مانند رژیم کتوژنیک دارند، بسیار لازم و ضروری است. اگر شما هم قصد خرید بهترین دستگاه تست قند خون در بازار را دارید، ما در این بخش فهرستی از بهترین دستگاه‌های تست قند خون را برایتان آماده کرده‌ایم که می‌تواند به شما کمک کند.

راهنمای خرید بهترین دستگاه تست قند خون

راهنمای خرید دستگاه تست قند خون

منظور از قند خون چیست؟

منظور از قند خون در واقع غلظت گلوکز موجود در خون است. گلوکز منبع انرژی و سوخت سلول‌های بدن است و هنگامی که غذایی می‌خورید، در حقیقت گلوکز را به بدن خود وارد می‌کنید. برای اطلاع از غلظت دقیق آن می‌توانید از آزمایشات پزشکی یا دستگاه تست قند خون در خانه استفاده کنید.

همچنین هورمون انسولین قند موجود در خون را وارد کبد می‌کند و در آنجا به صورت گلیکوژن ذخیره می‌کند، بدین ترتیب غلظت قند خون با کمک عملکرد انسولین کاهش می‌یابد. خوشبختانه در چند سال اخیر با تولید بهترین دستگاه تست قند خون خانگی توسط کمپانی‌های مختلف، امکان سنجش قند خون به راحتی در منزل امکان پذیر شده است.

چه زمانی قند خون خود را چک کنیم؟

این موضوع به نوع دیابت شما و نوع داروی‌های مصرفی شما بستگی دارد. معمولاً زمان‌های زیر برای بررسی خون مناسب هستند:

 • هنگامی که از خواب بیدار می‌شوید (پیش از صرف غذا و نوشیدنی)
 • قبل از صرف غذا
 • دو ساعت پس از صرف غذا

چه عواملی باعث ایجاد دیابت می‌شود؟

افراد به دو علت متداول دچار دیابت می‌شوند (قند خون بیشتر از حدود 96 تا حدود 112 میلی گرم در دسی لیتر) و سطح گلوکز موجود در خون آن‌ها افزایش می‌یابد:

1. بدن توانایی تولید انسولین ندارد.

2. حالت مقاومت انسولینی (غلظت انسولین در خون زیاد است اما گیرنده‌های انسولینی کم است) در بدن ایجاد می‌شود.

میزان حافظه داخلی

برخی از انواع دستگاه تست قند خون، نتایج 360 آزمایش پیشین را ذخیره می‌کنند و  هنگام اعلام نتایج از اطلاعات موجود در 14 یا 30 روز گذشته نیز استفاده می‌کنند و بررسی بهتری از روند افزایش و کاهش قند خون، به شما می‌دهند. اگر قصد تهیه بهترین دستگاه تست قند خون را دارید، توصیه می‌کنیم دستگاهی با حجم حافظه بالا خریداری کنید.

حجم نمونه خون دریافتی

دستگاه‌های جدید نیاز به حجم خون کمتری برای بررسی قند خون شما دارند لذا دستگاه‌هایی با حجم مورد نیاز خون حدود 1 میکرو لیتر بسیار مناسب‌تر هستند و درد کمتری را تحمل خواهید کرد.

کد گذاری خودکار

در برخی از محصولات، معمولاً پیش از قرار دادن نوار تست در دستگاه لازم است به صورت دستی کدی را وارد کنید تا دستگاه شروع به کار کند. اما انواع دیگری نیز وجود دارند که به صورت خودکار کد گذاری می‌شوند و خرید این نوع از بهترین دستگاه تست قند خون بیشتر توصیه می‌شود، زیرا برای استفاده افراد کهنسال و همچنین در مواقع ضروری و افت شدید قند خون، بسیار مناسب می‌باشند.

پرفروش‌ترین مدل‌ها

 

قیمت دستگاه‌های تست قند خون

در هنگام خرید باید توجه داشت که همیشه گران بودن محصولات دلیلی بر بهتر بودن آن‌ها نیست. بنابراین دستگاهی با قیمت متناسب با عملکرد محصول انتخاب نمایید. گفتنی است امکان خرید بهترین دستگاه تست قند خون خانگی با قیمت مناسب نیز امکان‌پذیر است، اما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ برندهای متفرقه و ناشناخته نروید.

بهترین مارک دستگاه تست قند خون

در میان برندهای متنوع موجود در بازار، می‌توان به برند گالا (Gala)، آوان (Avan)، زیکلاس مد (Zyklusmed) و بیورر (Beurer) اشاره کرد.

بهترین دستگاه تست قند خون

1. دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277
 • پرفروش‌ترین دستگاه تست قند خون

بهترین دستگاه تست قند خون خارجی

ویژگی‌ها
حافظه ذخیره نتایج: دارد
نمایش میانگین نتایج: دارد
قابلیت اتصال به کامپیوتر: دارد
منبع تغذیه: باتری
به همراه یک بسته نوار 50 عددی

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

2. دستگاه تست قند خون آوان مدل AGM01
 • محبوب‌ترین دستگاه تست قند خون

دستگاه تست قند خون آوان مدل AGM01

ویژگی‌ها
حافظه ذخیره نتایج: دارد
نمایش میانگین نتایج: دارد
قابلیت اتصال به کامپیوتر: دارد
منبع تغذیه: باتری
دارای 25 عدد نوار تست همراه

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

3. دستگاه تست قند خون زیکلاس مد مدل TD-4267

دستگاه تست قند خون زیکلاس مد مدل TD-4267 بسیار دقیق و با کیفیت

ویژگی‌ها
حافظه ذخیره نتایج: دارد
نمایش میانگین نتایج: دارد
قابلیت اتصال به کامپیوتر: دارد
منبع تغذیه: باتری
دارای 25 عدد نواد تست قند خون

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

4. تست قند خون بیورر مدل GL42

دستگاه تست قند خون «GL42» با 480 مورد حافظه

دستگاه تست قند خون «GL42» توسط برند محبوب بیورر (Beurer) تولید و به بازار عرضه شده است. محصول فوق دارای 480 مورد حافظه، قابلیت تعیین وضعیت انجام تست، قابلیت میانگین‌گیری از نتایج بوده و تنها با 0.6 میکرو لیتر خون، در مدت زمان 5 ثانیه نتیجه قند خون را روی صفحه نمایش بزرگش نشان می‌دهد.

از قابلیت‌های کاربردی این دستگاه این است که می‌توان مشخص کرد در چه شرایطی تست قند خون در حال انجام است. همچنین، قبل از خوردن غذا یا بعد از آن و یا در حالت عادی. هنگامی که نوار تست داخل دستگاه گذاشته می‌شود، احتیاجی به وارد کردن کد نوار نیست. حافظه‌ی دستگاه قابلیت ذخیره 480 اندازه‌گیری را دارد و از این جهت حافظه‌ی بسیار خوبی دارد. نکته‌ی حائز اهمیت این است که با درآوردن باتری‌ها حافظه پاک نمی‌شود.

از قابلیت ویژه‌ی این دستگاه می‌توان به میانگین گیری از نتایج در بازه‌های زمانی 7، 14، 30 و 90 روز اشاره کرد. همچنین، می‌توانید میانگین‌گیری را برای نتایج قبل از غذا و بعد از غذا نیز انجام دهید. ویژگی‌هایی از قبیل نمایشگر بزرگ، شکاف نوار تست روشن و قابل رؤیت در شب و نوارهای تست بزرگ، استفاده از دستگاه را مخصوصاً برای سالمندان بسیار آسان کرده است. اگر به دنبال بهترین دستگاه تست قند خون در بازار هستید، این مدل گزینه بسیار مناسبی است.

ویژگی‌ها
حافظه ذخیره نتایج: دارد
نمایش میانگین نتایج: دارد
قابلیت اتصال به کامپیوتر: دارد
منبع تغذیه: باتری
دارای 5 عدد نوار تست و 5 عدد سوزن

مشاهده قیمت و تصاویر

 

مشاهده
بهترین تب سنج دیجیتالی بازار [8 مدل تماسی، غیر تماسی و لیزری]

 

5. دستگاه تست قند خون ایکان مدل آنکال اکسترا (On Call Extra)

دستگاه تست قند خون «On.Call Extra» ساخت شرکت ایکان (Acon) دارای 300 حافظه و قابلیت میانگین‌گیری از نتایج است.

دستگاه تست قند خون «On.Call Extra» ساخت شرکت ایکان (Acon) بوده و دارای 300 حافظه و قابلیت میانگین‌گیری از نتایج می‌باشد. انرژی این دستگاه از 1 عدد باتری سکه‌ای CR2023 تأمین می‌شود که تا 12 ماه یا حدود 1000 تست عمر کارکرد دارد. شما می‌توانید برای خون‌گیری از نوک انگشت، از قلم لنست که همراه دستگاه ارائه شده استفاده کرد. لازم به ذکر است این دستگاه برای اندازه‌گیری دقیق قند خون فقط به 0.4 میکرو لیتر خون نیاز دارد.

دستگاه «On.Call Extra» دارای قابلیت میانگین‌گیری از نتایج است و می‌تواند میانگین 3 روز الی 3 ماه اخیر را محاسبه کرده و نمایش دهد. به‌طورکلی، دستگاه تست قند خون آنکال اکسترا دارای 300 حافظه، قابلیت میانگین‌گیری از نتایج در بازه‌های زمانی مختلف، نمایش نتیجه در 4 ثانیه و قلم لنست با قابلیت خون‌گیری از سایر نقاط بدن بوده و برای اندازه‌گیری دقیق قند خون به 0.4 میکرو لیتر خون نیاز دارد. گفتنی است این محصول جزو بهترین دستگاه تست قند خون خانگی به شمار می‌رود.

ویژگی‌ها
حافظه ذخیره نتایج: دارد
نمایش میانگین نتایج: دارد
قابلیت اتصال به کامپیوتر: دارد
منبع تغذیه: باتری
دارای 10 عدد نوار تست و 10 عدد سوزن

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

6. دستگاه تست قندخون اس دی بایوسنسور مدل کد فری
دستگاه تست قندخون اس دی بایوسنسور مدل کد فری
ویژگی‌ها
حافظه ذخیره نتایج: دارد
نمایش میانگین نتایج: دارد
قابلیت اتصال به کامپیوتر: ندارد
منبع تغذیه: باتری
دارای 100 عدد نوار تست و 10 عدد سوزن

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

7. دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2

دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2

دستگاه تست قند خون مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2 ساخت کمپانی «آگاماتریکس» است. این محصول با 20 گرم وزن و ابعاد کوچکی که دارد می‌تواند یک همراه همیشگی برای شما باشد. بسته نقره‌ای آگاماتریکس شامل یک دستگاه تست قند خون، یک بسته 50 عددی نوار و یک بسته 100 عددی سوزن است. به این ترتیب، می‌توانید با استفاده از لنست و نواری که همراه دستگاه ارائه شده است نمونه خون مورد نیاز را آماده کنید.

حداقل خون مورد نیاز این محصول 0.5 میکرو لیتر است و زمان پاسخگویی به تست حداکثر تا 5 ثانیه انجام می‌گردد. همچنین، این دستگاه قادر است اطلاعات حاصل از آزمایش‌ها را با فناوری بلوتوث به گوشی شما منتقل کند تا بتوانید تمام اطلاعات مورد نیاز را با استفاده از اپلیکیشن مخصوص آن مشاهده نمایید. اگر قصد خرید بهترین دستگاه تست قند خون خانگی را دارید، این محصول می‌تواند برایتان مناسب باشد.

ویژگی‌ها
حافظه ذخیره نتایج: دارد
نمایش میانگین نتایج: دارد
قابلیت اتصال به کامپیوتر: ندارد
منبع تغذیه: باتری
دارای 50 عدد نوار تست و 100 عدد سوزن

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

8. دستگاه تست قند خون ماژور مدل 0927

بهترین و پرفروش ترین دستگاه تست قند خون ماژور مدل 0927

دستگاه تست قند خون «Major 2» مدل 0927 یکی از این محصولات با کیفیت و پرفروش در بازار ایران است. این دستگاه قادر است با میزان 3 میکرو لیتر خون، تست قندتان را به خوبی انجام دهد. دستگاه میجر 2 این قابلیت را دارد تا در 9 ثانیه نتیجه تست را به شما اعلام کند.

بهترین دستگاه تست قند خون خانگی «میجر»، قابلیت ذخیره 180 تست را در حافظه خود دارد. با استفاده از این ویژگی شما می‌توانید نتیجه تست‌هایتان را با هم مقایسه کنید و این موضوع در بحث سنجش نوسانات اهمیت بسیاری دارد. همچنین، برای این دستگاه قلم تست، نوار تست و سوزن تست تعبیه شده و دیگر نیازی به تهیه لوازم جانبی ندارید.

ویژگی‌ها
حافظه ذخیره نتایج: دارد
نمایش میانگین نتایج: ندارد
قابلیت اتصال به کامپیوتر: دارد
منبع تغذیه: باتری
دارای 25 عدد نوار تست و 25 عدد سوزن

مشاهده قیمت و تصاویر

 

مشاهده
بهترین بالش طبی برای خواب، دیسک گردن و گردن درد [11 مدل]

 

9. دستگاه تست قند خون امپرور مدل Prodigy
دستگاه تست قند خون امپرور مدل Prodigy
ویژگی‌ها
حافظه ذخیره نتایج: دارد
نمایش میانگین نتایج: دارد
قابلیت اتصال به کامپیوتر: ندارد
منبع تغذیه: باتری
دارای 50 نوار و 50 سوزن رایگان

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

سوالات متداول درباره دستگاه تست قند خون

چگونه بهترین دستگاه تست قند خون را انتخاب کنیم؟

کافی است در زمان خرید دستگاه تست قند خون مواردی نظیر برند سازنده، حافظه ذخیره نتایج، نمایش میانگین نتایج، قابلیت اتصال به کامپیوتر، نوع منبع تغذیه، زمان پاسخگویی به تست، قابلیت خاموشی خودکار، امکان تنظیم هشدار، نمایشگر تاریخ و ساعت، نمایشگر تعویض باتری، مشخصات سوزن زن و سایر ویژگی‌های آن را مد نظر قرار دهید. بررسی این عوامل موجب می‌شود تا بتوانید بهترین دستگاه بررسی قند خون را انتخاب نمایید.

قیمت دستگاه تست قند خون چقدر است؟

قیمت این دستگاه در بازار بین ۳۰۰ هزار تومان الی ۲ میلیون تومان می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم محصول مورد نظرتان را از برندهای معتبر و شناخته شده خریداری نمایید تا علاوه بر دوام، شاهد نتیجه دقیق تست باشید. البته توجه داشته باشید که بهترین دستگاه تست قند خون، همیشه گران‌ترین مدل آن نیست.

آیا دستگاه‌های تست قند خون دقیق هستند؟

متأسفانه برخی از دستگاه‌هایی که توسط برندهای ناشناخته و بی‌کیفیت تولید می‌شوند، دارای اشتباهات زیادی می‌باشند. اما اگر دستگاه شما خوب و با کیفیت باشد، می‌تواند نتیجه دقیق را به شما اعلام کند. همچنین شستشو و خشک نمودن دست‌ها قبل از تست، می‌تواند در نمایش دقیق نتیجه به شما کمک کند.

دستگاه تست قند خون چی بخرم؟

همان‌طور که در این مطلب اشاره شد، کمپانی‌های گالا، آوان، بیورر و زیکلاس مد جزو تولیدکنندگان بهترین دستگاه تست قند خون در بازار می‌باشند و توانسته‌اند رضایت مشتریان را جلب نمایند.

مشاهده
بهترین ترازوی وزن کشی دیجیتال کدام است؟

چگونه از دستگاه تست قند خون استفاده کنیم؟

 • معمولاً نوک انگشتان دست بهترین محل برای خون‌گیری است.
 • پیش از استفاده از دستگاه دستان خود را به خوبی بشویید و با حوله تمیز خشک کنید.
 • آلودگی‌های موجود بر روی دست شما باید پاک شوند تا باعث خطا در اندازه گیری نشوند.
 • بهتر است از پنبه آغشته به الکل و یا پدهای الکلی برای تمیز کردن نوک انگشت خود استفاده کنید.
 • سوزن (لانکت) را به آرامی به انگشت خود وارد کنید تا قطره‌ای خون از آن خارج شود.
 • قطره خون را بر روی نوار تست قرار دهید.
 • پس از چند ثانیه صفحه نمایشگر دستگاه، سطح قند خون شما را نشان می‌دهد.

نحوه استفاده از دستگاه تست قند خون

دستگاه تست قند خون چه کمکی به افراد می‌کند؟

افراد با کمک این دستگاه، علاوه بر نظارت و کنترل دیابت خود، می‌توانند:

 • تأثیرات داروهای دیابت را بر میزان قند خون مشاهده کنند.
 • اگر قند خون آن‌ها پایین باشد از آن مطلع شوند.
 • تأثیراتی که رژیم غذایی و تمرینات ورزشی آن‌ها بر میزان قند خونشان دارد را کنترل کنند.
 • افراد متوجه می‌شوند که چگونه سایر بیماری‌ها و همچنین استرس بر قند خون آن‌ها اثر می‌گذارد.

 

مطالعه این مطالب را به شما پیشنهاد می‌کنیم: بهترین دستگاه فشار خون سخنگو

 

Promotion
پرفروش‌ترین دستگاه‌های تست قند خون در بازارمشاهده محصولات

 

[تعداد آرا: 26 میانگین امتیاز: 4.8]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *