منوی دسته بندی

بهترین تب سنج دیجیتالی بازار [8 مدل تماسی، غیر تماسی و لیزری]

تب سنج یک وسیله طبی است که برای اندازه‌گیری دمای بدن به‌کار می‌رود. خرید این ابزار پزشکی با توجه به کارکردهای آن به همه افراد توصیه می‌شود. تنها کافی است با شناخت کلی از انواع این محصول، نکات مهم قبل از انتخاب و همین‌طور کاربردهای آن، جهت خرید اقدام نمایید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا شما را با اطلاعات کاربردی در زمینه خرید تب سنج آشنا کنیم. همچنین علاوه بر راهنمای خرید این محصول کاربردی، فهرستی از بهترین تب سنج دیجیتالی خانگی غیر تماسی و تماسی بازار را برایتان آماده کرده‌ایم که می‌تواند به شما کمک کند.

راهنمای خرید تب سنج

راهنمای خرید تب سنج دیجیتالی

انواع تب سنج

1. تب سنج جیوه‌ای

قدیمی‌ترین نوع تب سنج، مدل جیوه‌ای است. امروزه بسیاری از کارشناسان به دلیل خطرناک بودن جیوه داخل آن و احتمال شکستگی این وسیله، استفاده از آن را توصیه نمی‌کنند. گفتنی است، در چند سال اخیر شرکت‌های تولیدکننده سَری تب سنج‌های خود را بدون جیوه تولید می‌کنند تا مشکلی برای استفاده‌کننده ایجاد نگردد. ازاین‌رو، تهیه بهترین تب سنج دیجیتالی گزینه بهتری است.

نحوه سنجش: تب سنج جیوه‌ای درجه حرارت بدن را از طریق زیر بغل یا دهان اندازه‌گیری می‌کند.

دقت سنجش: دقت سنجش دماسنج جیوه‌ای در مقایسه با نوع دیجیتالی یکسان است. به عبارت دیگر، هر دو مدل از دقت سنجش بالایی برخوردارند.

2. تب سنج پلاستیکی:

به این نوع تب سنج، مدل نواری هم گفته می‌شود. نحوه کارکرد آن نیز بدین گونه است که برای اندازه‌گیری حرارت بدن روی پیشانی قرار می‌گیرد.

نحوه سنجش: تب سنج پلاستیکی، دما را از طریق پوست اندازه‌گیری می‌کند.

دقت سنجش: دقت سنجش تب سنج پلاستیکی پایین بوده و جهت استفاده خانگی می‌تواند مطلوب باشد.

3. تب سنج دیجیتالی درون گوش:

یکی از مدل‌های جدید برای اندازه‌گیری دمای بدن، دماسنج دیجیتالی درون گوش است. سنجش دمای بدن به‌وسیله این مدل تب سنج از طریق مجرای گوش انجام می‌شود. ازاین‌رو، برای خرید بهترین تب سنج دیجیتالی بازار، نوع آن را نیز مدنظر داشته باشید.

4. دماسنج دیجیتالی لمسی:

یکی دیگر از دماسنج‌های دیجیتالی، مدل لمسی است. از این مدل دماسنج با توجه به کارکردهای آن می‌توانید زیر بغل، داخل مقعد و زیر زبان استفاده نمایید. فراموش نکنید بعد از هر بار استفاده از این محصول، به دلیل رعایت نکات بهداشتی، آن را ضدعفونی نمایید.

نحوه سنجش: برای اندازه‌گیری دما از طریق دماسنج دیجیتالی لمسی، آن را زیر بغل یا زیر زبان فرد بیمار قرار دهید و در عرض چند ثانیه می‌توانید از دمای بدن او آگاه شوید. درجه حرارت بدن به‌وسیله این دماسنج نسبت به مدل‌های دیگر، سریع‌تر مشخص می‌شود.

دقت سنجش: این نوع از دقت خوبی برخوردار است.

5. تب سنج دیجیتالی غیر لمسی:

این مدل به تب سنج پیشانی هم معروف است. توجه داشته باشید که این نوع تب سنج بیشتر توسط پزشکان و پرستاران در محیط بیمارستانی استفاده می‌شود. این ابزار پزشکی به افرادی که قصد بهترین تب سنج دیجیتالی برای مصارف خانگی دارند، توصیه نمی‌شود. البته با توجه به شیوع ویروس کرونا استفاده از این نوع تب سنج افزایش یافته است.

نحوه سنجش: این نوع با کمی فاصله از پیشانی، دمای بدن را اندازه‌گیری می‌کند.

دقت سنجش: تب سنج دیجیتالی غیر لمسی از دقت سنجش بالایی نسبت به مدل‌های دیگر جهت اندازه‌گیری دمای بدن بیمار برخوردار است.

انواع تب سنج

حافظه داخلی

اکثر تب سنج‌های دیجیتالی بازار از حافظه داخلی برخوردار می‌باشند که میزان حافظه نسبت به مدل و برند متغیر است. یعنی امکان دارد یک تب سنج 10 اندازه‌گیری آخر را در خود ذخیره کند، اما یک مدل دیگر آخرین اندازه‌گیری را در حافظه خود ذخیره نماید. بنابراین برای خرید بهترین تب سنج دیجیتالی، به این قابلیت نیز توجه داشته باشید.

منبع تغذیه

تب سنج‌های دیجیتالی موجود در بازار به‌وسیله باتری کار می‌کنند. در صورت تمام شدن شارژ، می‌توان باتری آن را مجددا تعویض کرد. لازم به ذکر است، هشدار اتمام باتری در اغلب تب سنج‌ها وجود دارد. معمولا نوع باتری‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، ساعتی، قلمی و یا نیم قلمی است.

تب‌سنج‌های دیجیتال پرفروش

 

نحوه استفاده از تب سنج

جیوه‌ای: برای استفاده از دماسنج جیوه‌ای در ابتدا آن را ضدعفونی کنید و سپس زیر دهان یا بغل فرد بیمار قرار دهید. پس از گذشت چند دقیقه (طبق دستورالعمل دستگاه)، آن را بیرون بیاورید. سپس تب سنج را به‌صورت افقی نگه دارید و بررسی نمایید که جیوه روی چه عددی قرار دارد.

پلاستیکی: حتما قبل استفاده از تب سنج پلاستیکی، به تاریخ انقضای آن توجه نمایید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم این تب سنج به مدت 1 دقیقه روی پیشانی فرد بیمار قرار گیرد و سپس بعد از تغییر حالت خطوط و رنگ آن، درجه حرارت بدن را بخوانید.

دیجیتالی: برای استفاده از تب سنج دیجیتالی، در ابتدا آن را با آب گرم و صابون بشویید و با توجه به محل قرارگیری تب سنج را داخل گوش، مقعد، پیشانی و زیر زبان، چند ثانیه نگه دارید. در نهایت می‌توانید با توجه به حداکثر دمایی که دستگاه به شما نشان می‌دهد، به دمای بدن بیمار پی ببرید.

بهترین مارک تب سنج دیجیتالی

ازآنجاکه معمولا برند هر محصول تعیین‌کننده کیفیت آن است، بهتر است حساسیت بیشتری برای انتخاب آن به خرج دهید. طبق بررسی انجام شده در بین تب سنج‌های دیجیتالی، مارک‌های بیورر (Beurer)، رزمکس (Rossmax)، سی ای ام (CEM)، بی ول (B.Well)، امرن (omron) و چیکو (Chicco) جزو تولیدکنندگان بهترین تب سنج دیجیتالی بازار می‌باشند.

بهترین تب سنج دیجیتالی کدام است؟

1. تب سنج دیجیتالی بیورر مدل FT09
  • پرفروش‌ترین تب‌سنج دیجیتال بیورر

بهترین تب سنج دیجیتالی بیورر

این تب سنج توسط برند خوش‌نام بیورر (Beurer) تولید شده و با مدل «FT09» شناخته می‌شود. کافی است تا سَر تب سنج را در زیر زبان قرار داده و نتیجه را مشاهده نمایید. همچنین جهت جلوگیری از آسیب‌های احتمالی، این شرکت سَری محصول را به‌صورت فاقد جیوه تولید کرده است.

از ویژگی‌های بهترین تب سنج دیجیتالی بیورر، می‌توان به وزن سبک، خاموشی خودکار، ضدآب و نمایشگر LCD برای نمایش میزان دمای بدن اشاره کرد.

چنانچه دمای بدن شما از یک مقداری فراتر رود، آن را یک هشدار دانسته و دستگاه دو بار بوق می‌زند. همچنین اگر دمای بدن شما نرمال باشد، دستگاه یک‌بار بوق می‌زند. در صورت پایین بودن دمای بدن نیز، علامت دیگری به شما نمایش داده می‌شود.

ویژگی‌ها
قابلیت ضد آب: دارد
هشدار دمای غیر مجاز: ندارد
نحوه سنجش: تماس با زیر زبان
قابلیت خاموشی خودکار: دارد
حافظه: قابلیت ذخیره آخرین دمای ثبت شده
منبع تغذیه: ساعتی
بدون شیشه، بدون جیوه

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

2. تب سنج دیجیتال رزمکس مدل HC700

تب سنج دیجیتال رزمکس مدل HC700

پس از شیوع ویروس کرونا، احتمالا شما هم با چنین دستگاه‌هایی در هنگام ورود به اماکن عمومی، فروشگاه‌ها و… مواجه شده‌اید. این دستگاه از نوع دیجیتالی غیر لمسی بوده و قادر است بدون هیچ‌گونه تماس تا فاصله‌ی 10 سانتی‌متری، میزان دمای بدن را بررسی کند. چنانچه قصد تهیه بهترین تب سنج دیجیتالی غیر تماسی را دارید، این محصول می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

قابلیت اندازه‌گیری دمای اشیاء مانند شیشه شیر نوزاد، صفحه‌نمایش خوانا، نور پس‌زمینه، هشدار باتری رو به اتمام و عیب‌یابی خودکار توسط خود دستگاه، از دیگر ویژگی‌های بارز تب سنج دیجیتال رزمکس مدل «HC700» است.

ویژگی‌ها
قابلیت ضد آب: ندارد
هشدار دمای غیر مجاز: دارد
نحوه سنجش: پیشانی، بدون تماس
قابلیت خاموشی خودکار: دارد
حافظه: 9 جایگاه ذخیره‌سازی
اندازه‌گیری دمای بدن بدون تماس تا فاصله‌ی 10 سانتی‌متری
اندازه‌گیری دما در 1 ثانیه

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

3. تب سنج دیجیتال رزمکس مدل TG380
  • پرفروش‌ترین تب‌سنج دیجیتالی رزمکس

تب سنج دیجیتال رزمکس مدل TG380

تب سنج دیجیتالی «رزمکس» مدل «TG380»، محصولی باکیفیت برای اندازه‌گیری دمای بدن است. این تب سنج از سر منعطف و ضد آب بهره می‌برد و قابلیت انعطاف بالایی نیز دارد. همچنین، برای اندازه‌گیری دمای نقاط مختلف بدن شما هم مناسب است. با توجه به اینکه شرکت سازنده سَری این محصول را به‌صورت ضد آب ساخته است، می‌توانید با خیال راحت آن را توسط آب و الکل ضدعفونی کنید.

نشانگر تعویض باتری، نشانگر خطا، هشدار صوتی، عیب‌یابی خودکار توسط دستگاه، خاموشی اتوماتیک و دقت بالا از مهم‌ترین ویژگی‌های این تب سنج دیجیتالی است. همچنین، این دستگاه با 1 باتری دکمه‌ای قادر است تا 1500 بار دمای بدن را اندازه‌گیری کند که این میزان، قابل قبول است. اگر به دنبال بهترین تب سنج دیجیتالی خانگی هستید، این مدل از رزمکس (Rossmax) را مدنظر داشته باشید.

ویژگی‌ها
قابلیت ضد آب: دارد
هشدار دمای غیر مجاز: دارد
قابلیت خاموشی خودکار: دارد
حافظه: ندارد
منبع تغذیه: باتری
اندازه‌گیری دمای بدن در 10 ثانیه
دارای سر منعطف و هشدار باتری رو به اتمام

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

4. تب سنج سی ای ام مدل DT-8806S
  • پرفروش‌ترین تب‌سنج دیجیتال سی‌ای‌ام

تب سنج سی ای ام مدل DT-8806S

این تب سنج دیجیتال که مشاهده می‌کنید، از برند «سی‌ای‌ام» (CEM) بوده و با مدل «DT-8806S» به بازار عرضه شده است. طراحی شیک، ارگونومیک و جمع‌وجور دستگاه موجب شده تا فروش این محصول در بازار بالاتر از مدل‌های مشابه باشد. البته قیمت آن نسبت به سایر رقبا نیز مناسب‌تر است.

دستگاه فوق برای اندازه‌گیری دمای بدن از اشعه مادون‌قرمز استفاده می‌کند و از فاصله 10 سانتی‌متری نیز قادر است میزان تب فرد را بررسی کند. لازم به ذکر است فرایند اندازه‌گیری دما در این تب سنج، تنها در مدت 0.5 ثانیه اتفاق می‌افتد و نتیجه را با دقت 0.3 سانتی‌گراد نمایش می‌دهد. همچنین این دستگاه جزو بهترین تب سنج دیجیتالی غیر تماسی بازار به شمار می‌رود.

ویژگی‌ها
نحوه سنجش: بدون تماس
قابلیت خاموشی خودکار: دارد
زمان پاسخگویی 0.5 ثانیه
حافظه: قابلیت ذخیره 32 نتیجه
منبع تغذیه: 2 عدد باتری قلمی (AA)
دقت بالا به دلیل بهره گیری از سنسور پیشرفته پزشکی
قابلیت اندازه‌گیری دمای شیشه شیر کودک، حمام کودک و اتاق

مشاهده قیمت و تصاویر

 

مشاهده
بهترین دستگاه تست قند خون در بازار [9 مدل دقیق]

 

5. تب سنج دیجیتال رزمکس مدل TG100

تب سنج دیجیتال رزمکس مدل TG100

ویژگی‌ها
قابلیت ضد آب: ندارد
هشدار دمای غیر مجاز: دارد
قابلیت خاموشی خودکار: دارد
حافظه: ندارد
منبع تغذیه: باتری
اندازه‌گیری دمای بدن در 60 ثانیه
هشدار باتری رو به اتمام

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

6. دماسنج دیجیتالی بی ول مدل WT-03
  • پرفروش‌ترین تب‌سنج دیجیتال بی ول

دماسنج دیجیتال بی ول مدل WT-03

ویژگی‌ها
قابلیت ضد آب: دارد
نحوه سنجش: زیربغلی، دهانی، مقعدی
دقت سنجش: 0.1 درجه
قابلیت خاموشی خودکار: دارد
حافظه: نمایش آخرین نتیجه
منبع تغذیه: باتری ساعت
دارای نشانگر تعویض باتری و سری انعطاف‌پذیر

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

7. تب سنج دیجیتال گوشی رزمکس مدل RA600
تب سنج دیجیتال گوشی رزمکس مدل RA600

تب سنج دیجیتالی رزمکس مدل «RA600» از طریق گوش سنجش دمای بدن را انجام می‌دهد و  با دو نوع درجه سانتی‌گراد و فارنهایت عمل می‌کند. کافی است دستگاه را داخل گوش قرار داده و پس از سه ثانیه، دمای بدن را مشاهده نمایید.

طراحی ارگونومیک بدنه، جنس پلاستیک فشرده و مقاوم، نور پس‌زمینه، پوشش سری تب سنج و اندازه‌گیری پیوسته‌ی دمای بدن در 1 ثانیه از دیگر مزایای این وسیله سنجش تب به شمار می‌رود. همچنین، این مدل از «رزمکس» را می‌توان جزو بهترین تب سنج دیجیتالی از نوع گوشی به شمار آورد.

ویژگی‌ها
قابلیت ضد آب: ندارد
هشدار دمای غیر مجاز: دارد
نحوه سنجش: گوش (نوری)
دقت سنجش: 0.1 درجه
قابلیت خاموشی خودکار: دارد
حافظه: 9 جایگاه ذخیره‌سازی
منبع تغذیه: باتری

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

8. تب سنج دیجیتال جنیال مدل T15SC

تب سنج دیجیتال جنیال مدل T15SC

تب سنج دیجیتال جنیال (Genial) مدل «T15SC»، محصولی کاربردی و باکیفیت است. نحوه سنجش در این محصول به این صورت است که سَری آن در زیر زبان قرار می‌گیرد و دما را اندازه‌گیری می‌کند. از ویژگی‌های بهترین تب سنج دیجیتالی جنیال، می‌توان به قیمت مناسب، سَری انعطاف‌پذیر و عدم استفاده از جیوه در سَری آن اشاره نمود.

ویژگی‌ها
قابلیت ضد آب: ندارد
هشدار دمای غیر مجاز: دارد
نحوه سنجش: دهان
قابلیت خاموشی خودکار: دارد
حافظه: دارد
منبع تغذیه: باتری عدسی سایز LR41
علامت اعلام صوتی در خاتمه سنجش
بدون شیشه، بدون جیوه

مشاهده قیمت و تصاویر

 

مشاهده
پرفروش ترین و بهترین ماساژور برقی دستی و تفنگی [13 مدل برتر]

 

سوالات متداول

چگونه بهترین تب سنج دیجیتالی را انتخاب کنیم؟

کافی است در هنگام خرید این محصول کاربردی به نکاتی مانند برند، نوع تب سنج، ویژگی ضد آب، هشدار دمای غیرمجاز، نحوه سنجش، دقت سنجش، امکان خاموشی خودکار، حافظه، نوع منبع تغذیه، قیمت و سایر ویژگی‌های آن توجه نمایید.

تب سنج تماسی بهتر است یا غیر تماسی؟

در خصوص نوع تب سنج، ابتدا باید نوع نیاز خود را مشخص کنید. برای مثال، اگر صاحب فروشگاه هستید و قصد دارید در هنگام ورود مشتریان میزان تب آن‌ها را بررسی نمایید، تب سنج دیجیتالی غیر تماسی انتخاب خوبی برای شما است. اما اگر می‌خواهید دمای بدن خودتان را در منزل اندازه‌گیری نمایید، نوع تماسی هم می‌تواند نیازتان را برطرف کند.

قیمت تب سنج چقدر است؟

همان‌طور که می‌دانید، قیمت تب سنج با توجه به برند سازنده، نوع و کیفیت آن متغیر است. اما به‌طورکلی، قیمت این محصول در بازار ایران بین 70 هزار تومان الی 4 میلیون تومان است.

سخن پایانی

قبل از خرید تب سنج این نکته را مدنظر داشته باشید که اکثر تب سنج‌های دیجیتالی از هشدار دمای غیرمجاز برخوردار هستند و تب بالا را به‌وسیله بوق هشدار می‌دهند. خاموشی خودکار دستگاه بعد از هر بار استفاده و قابلیت ضد آب، ازجمله موارد مهمی است که موجب تهیه این نوع تب سنج‌ها در میان بسیاری از خریداران شده است. بنابراین جهت خرید بهترین تب سنج دیجیتالی خانگی یا پزشکی، بهتر است مواردی که در این راهنمای خرید گفته شد را مدنظر قرار دهید.

 

 

مطالعه این مطالب را به شما پیشنهاد می‌کنیم: بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی

 

Promotion
پرفروش‌ترین تب‌سنج‌های دیجیتالی بازارمشاهده محصولات

 

[تعداد آرا: 2 میانگین امتیاز: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *