منوی دسته بندی

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی و خارجی: 16 مدل خوب 🚰

متاسفانه آب آشامیدنی لوله‌کشی از کیفیت لازم برخوردار نیست و ضمن دارا بودن مواد شیمیایی مضر، طعم و رنگ نامناسبی هم دارد. به همین علت اکثر خانواده‌ها برای تامین آب شرب خوش‌طعم و سالم، به سراغ دستگاه‌های تصفیه کننده آب خانگی رفته‌اند. اما سوال اینجاست که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی کدام است؟ بهترین مارک چیست؟ در این راهنما مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه را بیان می‌کنیم و بهترین مدل‌های بازار را نیز معرفی خواهیم کرد.

راهنمای مطالعه نمایش

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

۱. تصفیه آب خانگی آکوآاسپرینگ مدل RO-S151

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

این دستگاه تصفیه آب خانگی 7 مرحله‌ای بوده و توسط برند محبوب آکوآاسپرینگ (Aquaspring) ساخته شده است. محصول فوق جزو جدیدترین و به‌روزترین تکنولوژی در فرآیند دستگاه‌های تصفیه آب خانگی بوده و ساخت کشور تایوان می‌باشد. همچنین، دارای فیلترهای قلیایی ساز و املاح معدنی جهت افزودن املاح مورد نیاز بدن به آب می‌باشد.

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوآاسپرینگ در 3 مرحله ابتدایی کلیه املاح معلق، کلر و آلودگی‌های نباتی و فیزیکی آب را می‌گیرد و در مرحله بعدی «نیترات»، «نیتریت»، «آرسنیک» و «میکروارگانیسم‌های» مضر شیمیایی و فلزات سنگین از جمله سرب، جیوه و… کلیه املاح سرطان‌زا را به‌طور کامل از بین می‌برد.

گفتنی است، مدل «RO-S151» به‌وسیله فیلتر مینرال کلیه املاح مورد نیاز بدن نظیر کلسیم، پتاسیم، زینک، منیزیم و سدیم را در مراحل پایانی به آب اضافه می‌کند. دستگاه فوق دارای مرغوب‌ترین فیلتر قلیایی است. آب قلیایی سبب تولید هیدروژن و پایین آمدن پتانسیل اکسید و احیا می‌گردد. اگر قصد خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را دارید، این مدل گزینه خوبی است.

ویژگی‌ها
سیستم فیلتراسیون: اسمز معکوس (آب شیرین کن)
ظرفیت: 12 لیتر
تعداد فیلتر: ۷ عدد
عمر متوسط فیلترها: 1 سال
از بین بردن شوری (شیرین کننده آب)
دارای مخزن مجزا از جنس پلی پروپلین
قابلیت نصب به یخچال ساید بای ساید

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

۲. دستگاه تصفیه کننده آب خانگی اس اس وی مدل MaxTec X700

دستگاه تصفیه کننده آب خانگی اس اس وی مدل MaxTec X700 به صورت ۷ مرحله ای املاح معدنی، قلیایی ساز می باشد

تصفیه کننده آب خانگی اس اس وی مدل «MaxTec X700» با اسکلت فلزی و رنگ الکترواستاتیک دارای استحکام بسیار بالایی می‌باشد. طراحی بهینه و کم ‌جای این مدل سبب شده تا این محصول قابل استفاده در فضاهای کوچک باشد.

استفاده از بوستر پمپ قوی، مخزن آنتی‌باکتریال، فیلتر ممبران آمریکایی و تصفیه کامل آب، وجه مشترک کلیه مدل‌های کمپانی «اس اس وی» است. این محصول قادر است بو و رنگ نامطبوع، شوری، انواع باکتری‌ها و ویروس‌ها، کلیه رسوبات و املاح مضر و کلر آب را از بین ببرد. گفتنی است این محصول جزو بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی بازار به شمار می‌رود.

ویژگی‌ها
نوع دستگاه: 7 مرحله ای املاح معدنی، قلیایی ساز
نوع فیتینگ: خودکار و فشاری
سیستم فیلتراسیون: اسمز معکوس
ظرفیت: 12 لیتر
تعداد فیلتر: ۷ عدد
عمر متوسط فیلترها: 1 سال
قابلیت تنظیم املاح خروجی آب تصفیه شده
دارای مخزن آنتی باکتریال

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

۳. دستگاه تصفیه کننده آب خانگی آکوآ کلر مدل RO-C172

دستگاه تصفیه کننده آب خانگی آکوآ کلر مدل RO-C172 شامل فیلترهای قلیایی ساز، مکمل 3 در 1 املاح معدنی می‌باشد و جزو بهترین تصفیه آب خانگی می باشد

دستگاه تصفیه آب خانگی 8 مرحله‌ای با برند قدرتمند آکوآ کلر (Aquaclear) شامل فیلترهای قلیایی ساز و مکمل 3 در 1 املاح معدنی می‌باشد. این دستگاه تصفیه آب در 3 مرحله ابتدایی کلیه املاح معلق، کلر و آلودگی‌های نباتی و فیزیکی آب را می‌گیرد و سپس در مرحله بعد نیترات، نیتریت، آرسنیک و میکرو ارگانیسم‌های مضر شیمیایی و فلزات سنگین از جمله سرب و جیوه و کلیه املاح سرطان‌زا را از بین می‌برد.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی آکوآ کلر، به واسطه فیلتر مینرال خود کلیه املاح مورد نیاز بدن نظیر کلسیم، پتاسیم، روی، منیزیم و سدیم را در مراحل نهایی به آب اضافه می‌کند و دارای باکیفیت‌ترین فیلتر قلیایی است. لازم به توضیح است آب قلیایی سبب تولید هیدروژن و پایین آمدن پتانسیل اکسید می‌شود.

ویژگی‌ها
سیستم فیلتراسیون: اسمز معکوس (آب شیرین کن)
ظرفیت: 12 لیتر
تعداد فیلتر: 8 عدد
عمر متوسط فیلترها: 1 سال
شیر مجزا جهت تنظیم و کنترل کیفیت خروجی آب
دارای پمپ کم صدا

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

۴. دستگاه تصفیه کننده آب خانگی سی سی کا مدل RO GOLD

دستگاه تصفیه کننده آب خانگی سی سی کا مدل RO GOLD 2019 مجهز به سیستم فیلتراسیون اسمز معکوس بوده و جزو جدیدترین مدل‌های موجود در بازار است.

دستگاه تصفیه آب خانگی «سی سی کا» (CCK) مدل «RO GOLD 2019» مجهز به سیستم فیلتراسیون اسمز معکوس بوده و جزو جدیدترین مدل‌های موجود در بازار است. جنس بدنه این دستگاه از استیل با رنگ کوره‌ای بوده و وزنی حدود ۱۵ کیلوگرم دارد.

همان‌طور که می‌دانید، آب شرب دارای مقادیر زیادی املاح و آلودگی است و این آلودگی‌ها قابل رویت نیستند؛ بلکه فقط با آزمایش تشخیص داده می‌شوند. به همین علت استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی در کشورمان به یک امر ضروری تبدیل شده است.

از مواد فیلتر شونده می‌توان به حذف ذرات معلق در آب، حذف کلر و طعم و بوی نامطبوع اشاره کرد. نصب این دستگاه در زیر سینک بوده و قابلیت نصب به یخچال را نیز دارد. گفتنی است این دستگاه مجهز به عبور آب در حین قطع برق می‌باشد. ویژگی‌های فراوان این محصول، آن را به بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی بازار بدل ساخته است.

ویژگی‌ها
نوع فیتینگ: خودکار و فشاری
سیستم فیلتراسیون: اسمز معکوس (آب شیرین کن)
ظرفیت: 280 لیتر در شبانه روز
تعداد فیلتر: 6 عدد
عمر متوسط فیلترها: کمتر از 6 ماه و بیشتر 1 سال (نسبت به فیلتر)
حذف ذرات معلق در آب

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

۵. دستگاه دو گانه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل UF-SF4000

دستگاه دو گانه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل UF-SF4000 مجهز به سیستم مکانیزم 2 گانه اسمز معکوس و اولترا فیلتراسیون UF می‌باشد.

دستگاه تصفیه آب خانگی AQUA SPRING مدل «UF-S4000» مجهز به سیستم مکانیزم 2 گانه اسمز معکوس و اولترا فیلتراسیون «UF» می‌باشد. این دستگاه 10 مرحله‌ای از پایه فایبر گلاس از جنس پلی پروپلین و هوزینگ دوبل اورینگ فود گرید، گیج فشار خودکار، فیلترهایی بر پایه گیاهی و اتوفلش اتوماتیک جهت شستشوی ممبران‌ها بهره برده است.

محصول فوق دارای مخزن آنتی باکتریال 16 لیتری و مگابوستر پمپ قوی «125 PSI» و شیر اهرمی، ممبران می‌باشد. همچنین، از مرغوب‌ترین فیلتر قلیایی برخوردار است.

در مطالعات اخیر اثبات شده است نوشیدن آب قلیایی باعث سلامت پوست و مو، بهبود عملکرد روده و کبد و سیستم ایمنی بدن و هیدراته کردن بدن (عملیات آبرسانی به سلولها)، سم زدایی بدن، کاهش وزن و… خواهد شد. با توجه به قیمت، کارایی و کیفیت خوبی که این مدل دارد، می‌توان آن را در گروه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی به شمار آورد.

ویژگی‌ها
نوع فیتینگ: خودکار و فشاری
نوع دستگاه: 10 مرحله ای با روش اسمز معکوس
ظرفیت: 280 لیتر در شبانه روز
تعداد فیلتر: 16 لیتر
عمر متوسط فیلترها: 1 سال
قابلیت نصب به یخچال ساید بای ساید
دارای مخزن آنتی باکتریال از جنس پلی پروپلین

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

۶. دستگاه تصفیه کننده آب آکوآکلیر مدل NEWDESIGN 2020 – AFQ9

دستگاه تصفیه کننده آب آکوآکلیر مدل NEWDESIGN 2020 - AFQ9 با ظرفیت ۲۸۰ لیتر در شبانه روز

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوآ کلیر مدل «AFQ9» از جدیدترین و با کیفیت‌ترین مدل‌های این شرکت است. مهم‌ترین وجه تمایز این سری از دستگاه‌ها استفاده از بدنه‌ای با جنس فولاد با روکش پرایمر آلکیدی بر پایه‌های رزین آلکیدی است. همچنین، این سری از دستگاه از متریال فود گرید و فیلترهای گیاهی تولید شده است.

مدل AFQ9 از برند «آکوآکلیر» مجهز به سیستم مکانیزم 2 گانه تصفیه است و از قابلیت تنظیم املاح خروجی آب تصفیه شده و فیلتر محافظ ممبران، جهت افزایش کارایی و کارکرد صحیح برخوردار می‌باشد.

دستگاه فوق از روش اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می‌کند. همچنین این دستگاه به مخزن آنتی‌باکتریال 16 لیتری و پمپ بسیار قوی با ظرفیت 125 PSI و یک شیر اهرمی مجهز شده است؛ و در گروه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی بازار قرار می‌گیرد.

ویژگی‌ها
نوع فیتینگ: خودکار و فشاری
نوع دستگاه: 9 مرحله ای با روش اسمز معکوس
ظرفیت: 16 لیتر (220 لیتر در شبانه روز)
تعداد فیلتر: 9 لیتر
عمر متوسط فیلترها: 1 سال
حذف کلر و کدورت آب

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

۷. دستگاه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل AQ-SF2500

دستگاه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل AQ-SF2500 با ۹ فیلتر و ۹ مرحله تصفیه آب، پایه فایبرگلاس و هوزینگ دوبل اورینگ فود گرید، گیج فشار خودکار، فیلترهایی بر پایه گیاهی و اتوفلش خودکار جهت شست‌وشوی ممبران‌ها جزو بهترین دستگاه‌های تصفیه آب بازار است.

دستگاهی که مشاهده می‌کنید، توسط برند قدرتمند آکوآ اسپرینگ (AQUA SPRING) ساخته و به بازار عرضه شده است. این مدل با ۹ فیلتر و ۹ مرحله تصفیه آب، پایه فایبرگلاس و هوزینگ دوبل اورینگ فود گرید، گیج فشار خودکار، فیلترهایی بر پایه گیاهی و اتوفلش خودکار جهت شست‌وشوی ممبران‌ها جزو بهترین دستگاه‌های تصفیه آب بازار به شمار می‌آید.

این دستگاه از مخزن آنتی‌باکتریال 16 لیتری و مگابوستر پمپ قوی «125 PSI» و شیر اهرمی ممبران بهره می‌‎برد. لازم به ذکر است از جدیدترین فناوری‌های مورد استفاده در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی به‌کارگیری فیلتر نانو است. اگر به دنبال بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را هستید، این محصول گزینه خوبی است.

ویژگی‌ها
نوع فیتینگ: خودکار و فشاری
نوع دستگاه: 9 مرحله ای با روش اسمز معکوس
ظرفیت: 16 لیتر (220 لیتر در شبانه روز)
تعداد فیلتر: 9 لیتر
عمر متوسط فیلترها: 1 سال

ناموجود: مشاهده محصول مشابه

 

 

۸. دستگاه تصفیه کننده آب کامتک مدل ECO-8S

دستگاه تصفیه کننده آب کامتک مدل ECO-8S با 8 یلتر و ظرفیت ۲۸۰ لیتر در شبانه روز، می تواند آب را به خوبی تصفیه کند

دستگاه تصفیه آب خانگی 8 مرحله‌ای با برند معروف «کامتک» (COMTECH)، محصول کشور تایوان تحت لیسانس آمریکا بوده و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی در فرایند تصفیه آب، ساخته شده است. مراحل فیلتراسیون در بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی کامتک، از 3 مرحله اول پیش فیلتراسیون جهت حذف ذرات معلق، کلر، سموم شیمیایی و رنگ‌های صنعتی تشکیل شده است.

همچنین در مرحله 4 فیلتر محافظ ممبران جهت جلوگیری از ورود ناخالصی‌ها به فیلتر ممبران و باعث افزایش طول عمر ممبران می‌شود و مرحله 5 نیز فیلتر ممبران جهت سختی‌گیری و حذف املاح تا 0.001 میکرون و حذف املاح مایع مثل نیترات، نیتریت، جیوه و کلیه عوامل سرطان زا انجام می‌گردد.

در مرحله 6 فیلتر پست کربن جهت حذف طعم و بوی نامطبوع آب و مرحله 7 فیلتر مینرال جهت افزودن املاح مورد نیاز بدن مثل کلسیم، منیزیم، پتاسیم، روی و سدیم به آب صورت می‌گیرد. سپس در مرحله 8 فیلتر قلیایی جهت تنظیم اسیدیته آب و تولید هیدروژن و پایین آمدن پتانسیل اکسید احیا می‌گردد. نوشیدن آب قلیایی موجب سلامت پوست، مو و بهبود عملکرد معده و روده می‌شود. لازم به ذکر است بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی «کامتک» دارای مخزن 4 گالن آنتی‌باکتریال پایه خوراکی است.

ویژگی‌ها
نوع فیتینگ: خودکار و فشاری
ظرفیت: 280 لیتر در شبانه روز
تعداد فیلتر: 8 لیتر

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

۹. دستگاه دو گانه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل UF-SF3800

دستگاه دو گانه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل UF-SF3800 برای تصفیه سریع و با کیفیت آب

دستگاه تصفیه آب آکوآ اسپرینگ (AQUA SPRING) مدل «UF-SF3800» مجهز به سیستم مکانیزم 2 گانه اسمز معکوس و اولترا فیلتراسیون UF می‌باشد. سیستم اولترا فیلتراسیون به تکنولوژی جداسازی ذرات معلق تا 0/01 میکرون با غشاهای میان‌تهی از جنس پلی‌پروپلین بر پایه گیاهی گفته می‌شود.

دستگاه فوق از پایه فایبرگلاس «پلی‌پروپلین»، گیج فشار خودکار، فیلترهایی بر پایه گیاهی و اتوفلش خودکار جهت شستشوی ممبران‌ها بهره برده است که از بارزترین تفاوت این محصول با نمونه‌های قبلی ارائه شده است. این محصول که جزو بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی نیز به شمار می‌آید، از مخزن آنتی‌باکتریال 16 لیتری و مگابوستر پمپ قوی 125 PSI و شیر اهرمی ممبران بهره برده است.

ویژگی‌ها
نوع فیتینگ: خودکار و فشاری
نوع دستگاه: 9 مرحله ای با روش اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون
ظرفیت: 16 لیتر (220 لیتر در شبانه روز)
تعداد فیلتر: 9 لیتر
عمر متوسط فیلترها: 1 سال

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

۱۰. دستگاه تصفیه کننده آب خانگی اس اس وی مدل UltraPro X800

دستگاه تصفیه کننده آب خانگی اس اس وی مدل UltraPro X800 ۸ مرحله ای مینرال - قلیایی ساز - اکسیژن ساز می باشد

دستگاه تصفیه آب UltraPro سری «X» ساخت کمپانی اس اس وی (SSV) بوده و با ویژگی‌هایش توانسته در بین غول‌هایی مانند UltraTec و Atlantic خودی نشان دهد. امروزه دستگاه‌های تصفیه آب جایگاه خاصی در بین زندگی سالم تک تک ما پیدا کرده‌اند. از مشخصات منحصر به فرد بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی «SSV»، می‌توان به بدنه فایبرگلاس یکپارچه و هوزینگ‌های ABS با گرید غذایی و مکانیزم آب بندی جدید اشاره کرد.

طراحی کم جا و بهینه دستگاه برای جای‌گیری و نصب در فضاهای کوچک مناسب است. استفاده از مخزن آنتی‌باکتریال، بوستر پمپ قوی (مگابوستر)، فیلتر ممبران و تصفیه کامل وجه مشترک تمامی مدل های این کمپانی است.

این محصول فیلترهای پلی پروپیلن، کربن اکتیو و کربن بلاک را در بخش پیش تصفیه، فیلترهای ممبران و پست کربن را در بخش تصفیه و فیلتر سوپر مینرال (جهت تنظیم املاح معدنی)، قلیایی (جهت تنظیم PH) و اینفرارد (اکسیژن ساز) را در بخش فرآوری در قلب خود جای داده است. اگر به دنبال بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی هستید، این مدل را مدنظر داشته باشید.

ویژگی‌ها
نوع فیتینگ: خودکار و فشاری
نوع دستگاه: 8 مرحله ای مینرال - قلیایی ساز - اکسیژن ساز
ظرفیت: 12 لیتر
تعداد فیلتر: 8 لیتر
عمر متوسط فیلترها: 1 سال

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

۱۱. دستگاه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل RO-AF1400

ستگاه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل RO-AF1400 به صورت 8 مرحله ای با روش اسمز معکوس می باشد

این دستگاه تصفیه آب توسط برند معتبر آکوآاسپرینگ با مدل RO-AF1400 ساخته شده است. دستگاه 8 مرحله‌ای آکوآ اسپرینگ، دارای متریال و هوزینگ‌های فودگرید فیلترهایی بر پایه‌ی گیاهی، اتوفلش خودکار جهت شست‌وشوی ممبران‌ها، مخزن آنتی‌باکتریال 16 لیتری و مگا بوستر پمپ قوی 125 PSI می‌باشد. لازم به ذکر است، این مدل از آکوا اسپرینگ جزو بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی موجود در بازار به شمار می‌آید.

ویژگی‌ها
نوع فیتینگ: خودکار و فشاری
نوع دستگاه: 8 مرحله ای با روش اسمز معکوس
ظرفیت: 16 لیتر (220 لیتر در شبانه روز)
تعداد فیلتر: 8 لیتر
عمر متوسط فیلترها: 1 سال

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

۱۲. دستگاه تصفیه کننده آب خانگی اس اس وی مدل Smart MaxSpring S810

دستگاه تصفیه کننده آب خانگی اس اس وی مدل Smart MaxSpring S810 از بدنه تمام استیل با آبکاری نیکل-کروم ساخته شده است و ۱۲.۵ لیتر (۳۰۰ لیتر در شبانه روز) دارد

تصفیه آب خانگی SSV مدل Spring از بدنه تمام استیل با آبکاری نیکل-کروم بهره برده که با توجه به هماهنگی مناسب با سینک و شیرآلات آشپزخانه، نظر مشکل پسندان را نیز جلب می‌کند. کیت هوشمند دستگاه توسط تکنولوژی آلمانی قادر است به خوبی دستگاه را کنترل کند و با افزایش راندمان تصفیه آب، گزارشی از وضعیت فیلترها به شما ارائه نماید.

همچنین، با وجود منبع تغذیه هوشمند و کم مصرف، این کامپیوتر قادر است مصرف برق را کاهش دهد و در برابر نوسانات برق نیز ایمن باشد. ایمنی در برابر خطر برق گرفتگی و قابلیت تنظیم سختی آب در کامپیوترهای نسل جدید این دستگاه مزیت قابل توجهی محسوب می‌گردد.

تطابق برند کیت هوشمند و دستگاه تصفیه برخلاف تایمرهای متفرقه چینی معرفی شده در بازار موجب عملکرد صحیح و روان این دستگاه شده است. اگر قصد خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را دارید، این مدل را نیز مدنظر داشته باشید.

ویژگی‌ها
نوع فیتینگ: خودکار و فشاری
نوع دستگاه: 8 مرحله ای هوشمند املاح معدنی - قلیایی ساز - محافظ ممبران
ظرفیت: 12.5 لیتر (300 لیتر در شبانه روز)
تعداد فیلتر: 8 لیتر
عمر متوسط فیلترها: 1 سال

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

۱۳. دستگاه تصفیه کننده آب اس اس وی مدل UltraJet X600

دستگاه تصفیه کننده آب اس اس وی مدل UltraJet X600 با ظرفیت نامحدود

دستگاه تصفیه آب خانگی SSV مدل UltraJet X600 یکی از قدرتمندترین دستگاه‌های تصفیه کننده خانگی است که بدون پمپ، املاح نامحلول در آب را به طور کامل از آب شرب حذف می‌کند.

این دستگاه با توجه به ابعاد بسیار کوچکی که دارد به راحتی در هر فضایی قابل استفاده است. فیلترهای قدرتمند بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی قیمت مناسب «اس اس وی»، می‌توانند بدون نیاز به برق و با فشار طبیعی آب شهر، مقدار قابل توجهی آب تصفیه شده تولید نماید.

مدل رده بالای UltraJet به هوزینگ‌های دو اورینگ با گرید غذایی مجهز می‌باشد. دستگاه فوق به فیلترهای پست کربن جهت رفع طعم و بوی نامطبوع، فیلتر مینرال جهت افزایش مواد معدنی و فیلتر قلیایی جهت تنظیم اسیدیته آب نیز مجهز گردیده است. لازم به ذکر است هزینه نگهداری این دستگاه در طول سال بسیار ناچیز است.

بهره گیری این کمپانی از قطعات یکپارچه و منحصر به فرد خود موجب شده تا SSV لیست بلند بالایی از بالاترین استانداردها کارخانه‌ای را در کارنامه خود ثبت کند و در چند سال اخیر نماد بهترین دستگاه‌های تصفیه آب خانگی باشد.

ویژگی‌ها
نوع فیتینگ: خودکار و فشاری
نوع دستگاه: اولترا فیلتراسیون 6 مرحله ای
ظرفیت: بدون محدودیت
تعداد فیلتر: 6 لیتر
عمر متوسط فیلترها: 1 سال

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

۱۴. دستگاه تصفیه کننده آب دالتون مدل HCP

دستگاه تصفیه کننده آب دالتون مدل HCP با قیمت ارزان

دستگاه‌های تصفیه آب دالتون ساخت انگلستان است که با فیلترهای سرامیکی نقره اندود شده توانایی تصفیه آلاینده‌های میکروبی و شیمیایی آب را تا 99.99% داراست. این دستگاه‌ها هیچ‌گونه نیازی به برق، باتری و هیچ‌گونه انرژی دیگری ندارد. بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی دالتون، دارای یک شلنگ و شیر دوطرفه می‌باشد که استفاده و نصب آن را بسیار آسان می‌کند. نصب دستگاه‌های فوق روی سینک ظرفشویی به‌صورت رو سینکی یا دیواری است.

عمر فیلترها معمولاً 6 تا 8 ماه است که معادل 20000 لیتر آب آشامیدنی می‌شود. عمر خود دستگاه بدیل استفاده از پلاستیک کربن دار بسیار طولانی است مگر اینکه به علت ضربه سنگین شکسته یا معیوب شوند.

دستگاه‌های تصفیه آب دالتون بهترین دستگاه‌های تصفیه آب موجود در دنیا می‌باشند که از فیلترهای سرامیکی «در زمان استفاده» (point of use) ساخته شده‌اند. همچنین آلاینده‌های میکروبی و شیمیایی موجود در آب را از بین برده و یا فیلتر می‌کند و املاح مفید موجود در آب را حفظ می‌کند. اگر می‌خواهید با بودجه کمتر، بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی جمع‌وجور بازار را تهیه کنید، این مدل را نیز بررسی کنید.

ویژگی‌ها
رومیزی
ظرفیت: بدون محدودیت
تعداد فیلتر: 1 لیتر
عمر متوسط فیلترها: ۸ ماه و در صورت شستشو تا 1 سال

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

۱۵. دستگاه تصفیه کننده آب اسپادانا مدل AJ-225R

دستگاه تصفیه کننده آب اسپادانا مدل AJ-225R فضای بسیار کمی را اشغال می‌نماید و به دلیل عدم نیاز به برق و باتری، استفاده از آن بسیار ساده است.

مدل AJ-225R از برند «اسپادانا» بدون مخزن بوده و فضای بسیار کمی را اشغال می‌نماید و به دلیل عدم نیاز به برق و باتری، استفاده از آن بسیار ساده است.

این مدل تصفیه آب از نوع سر شیری است و می‌توانید به انواع شیر‌آلات متصل نمایید. بر روی این کالا یک پیچ مخصوص برای تنظیم خروجی آب در 3 حالت معمولی، دوشی و تصفیه شده تعبیه شده است. فیلتر این محصول شامل پارچه مخصوص نمدی شکل و دانه‌های زغال فعال است که به خوبی می‌تواند انواع املاح، رنگ و بو را از آب جدا نماید.

بر روی این محصول یک فیلتر اضافی نیز وجود دارد. البته دقت داشته باشید در حالت تصفیه، از آب داغ استفاده ننمایید. این مدل برای افرادی که نمی‌خواهند بودجه خود را صرف خرید حرفه‌ای‌ترین و بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی بازار کنند، مناسب است.

ویژگی‌ها
نوع دستگاه: سرشیری
ظرفیت: 2400 لیتر
تعداد فیلتر: 2 عدد

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

۱۶. دستگاه تصفیه آب خانگی اسپادانا مدل AJ-225R

دستگاه تصفیه آب خانگی اسپادانا مدل AJ-225R دارای ۳ مدل کارکرد معمولی، دوشی و تصفیه می باشد و سبب کاهش آلودگی های آب و افزایش کیفیت آب می شود

این محصول ظرفیت تصفیه 2400 لیتر را دارد و با 3 مدل کارکرد معمولی، دوشی و تصفیه کاهش آلودگی‌های آب و افزایش کیفیت آب، برای استفاده بیماران و سالمندان مناسب است. اگر قصد تهیه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ارزان قیمت را دارید، این دستگاه می‌تواند برایتان مناسب باشد.

ویژگی‌ها
نوع دستگاه: کربن فعال
ظرفیت: 2400 لیتر
تعداد فیلتر: 2 عدد
قابلیت عبور آب در حین قطع برق
دارای 3 مدل کارکرد معمولی، دوشی و تصفیه
کاهش آلودگی های آب و افزایش کیفیت آب
دارای نصب آسان

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

مصرف آب آلوده بسیار خطرناک و حتی ممکن است منجر به سرطان، مشکلات قلبی عروقی، آسم، ناتوانی‌های مادرزادی و چندین بیماری دیگر شود. در این راهنمای خرید تلاش کرده‌ایم تا علاوه بر نکات مهم قبل از خرید، فهرستی از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را نیز به شما معرفی کنیم.

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب

 • حذف کلر از آب آشامیدنی
 • بهبود کیفیت و طعم آب
 • کاهش ریسک ابتلا به سرطان
 • درخشان کردن پوست با مصرف آب تصفیه شده
 • کاهش ابتلا به بیماری
 • کمک به داشتن محیط‌زیست پاک

عناصر و موادهای مضر موجود در آب

اگرچه آب به‌عنوان مایه حیات شناخته می‌شود، اما وجود آلاینده‌های شیمیایی و بیولوژیکی قادر است کیفیت آن را برای مصرف نامطلوب ساخته و حتی منجر به بروز بیماری‌های خطرناک در انسان گردد.

آبی که تحت تصفیه شهری قرار گرفته، حاوی عناصر مضر است که برای سلامتی به‌شدت خطرناک می‌باشد. در این بخش از راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، به چند مورد از عناصر مضر موجود در آب‌های آشامیدنی اشاره می‌کنیم:

 • کلر
 • نمک‌ها و فلزات سنگین
 • نیترات
 • آرسنیک
 • سرب
 • حشره‌کش‌ها
 • زنگ آهن
 • آلودگی میکروبی و باکتریایی

نحوه عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، از چندین فیلتر تشکیل شده و هر یک از این فیلترها وظیفه خاصی بر عهده دارند؛ تا در نهایت آبی که در اختیار ما قرار می‌گیرد، باکیفیت و سالم باشد. برای درک بهتر عملکرد این دستگاه، بهتر است با مراحل تصفیه‌سازی آب آشنا شویم.

هر کدام از دستگاه‌های تصفیه کننده آب خانگی شامل قطعات زیادی هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به فیلترهای مختلف، مخزن آب، پمپ، گیج فشار روغنی، هوزینگ ممبران، هوزینگ دستگاه، اتصالات پلاستیکی، شاسی، شیر ورودی دستگاه، شیر برقی، ترانس، شیلنگ و شیر برداشت اشاره کرد.

تمامی این اجزا به فرایند تصفیه کردن آب کمک می‌کنند و آلودگی‌های آب را از بین می‌برند. اما عملکرد بهترین دستگاه تصفیه آب چگونه است؟

زمانی که شیر ورودی دستگاه باز می‌شود، آب لوله‌کشی از طریق شلنگ وارد اولین فیلتر می‌گردد و موادی مانند شن و ماسه را از بین می‌برد. سپس آب دوباره از طریق شلنگ وارد فیلتر دوم و سوم می‌شود. در این مرحله مواد شیمیایی، بو و طعم ناخوشایند آب از بین می‌رود.

بعد از این مرحله آب وارد فیلتر چهارم نمی‌شود. ابتدا به پمپ دستگاه وارد شده و چون فیلتر چهارم یعنی فیلتر «ممبران» بافت ریزی دارد، پمپ باید آن را با فشار حداکثری به داخل این فیلتر هدایت کند. ممبران داخل یک هوزینگ قرار گرفته و نقش مهمی در تصفیه آب دارد و تمام املاح و مواد مضر آب را از بین می‌برد.

این فیلتر دارای دو خروجی است. خروجی اول مواد مضر آب را داخل فاضلاب تخلیه کرده و همچنین، خروجی دوم وظیفه وارد کردن آب مقطر به مخزن دستگاه را دارد. مخزن دستگاه تصفیه کننده، آب را در خودش نگه می‌دارد؛ زیرا این آب قابل شرب نیست.

هنگامی‌که شما شیر روی سینک دستگاه را باز می‌کنید، این آب وارد فیلتر پنجم می‌شود تا اگر کماکان بو و طعم نامطلوبی دارد، از بین برود و آب را شیرین کند.

بعد از آن فیلتر ششم، مواد معدنی موردنیاز بدن را به آب اضافه می‌کند. اگر دستگاه شما 7 مرحله‌ای یا 8 مرحله‌ای باشد، بعد از فیلتر ششم، فیلتر قلیایی کننده آب قرار می‌گیرد که خاصیت آنتی‌اکسیدانی به آب اضافه کرده و فیلتر فرابنفش نیز با اشعه «یو وی» (UV) داخل دستگاه، تمام موجودات زنده آب را از بین می‌برد. گفتنی است، داشتن اطلاعات کافی از این محصول، سبب می‌شود تا بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را مطابق ابا نیازتان تهیه کنید.

پرفروش‌ترین مدل‌های بازار

 

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

یکی از پارامترهای مهم در خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، انتخاب نوع آن است. به‌طورکلی، دستگاه‌های تصفیه آب خانگی به دو نوع زیر سینکی و رومیزی تقسیم می‌شوند که در این بخش به آن می‌پردازیم.

۱. دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

این محصول در کابینت، زیر سینک ظرف‌شویی نصب شده و همچنین نحوه برداشت آب از طریق شیر باریک در کنار شیر اصلی آب می‌باشد. این نوع قادر است تا مواد شیمیایی مضر را از آب گرفته و ضمن بهبود طعم و رنگ، املاح مفیدی به آن اضافه کند.

این نوع دستگاه تصفیه آب خانگی قابلیت جابه‌جایی از منزلی به منزل دیگر را دارد و  غالباً نسبت به نوع رومیزی از قیمت بالاتری برخوردار است. نکته مهم در ارتباط با مدل زیر سینکی اتصال به لوله‌کشی و استفاده آسان و راحت است. ازاین‌رو، اگر قصد تهیه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را دارید، به نوع آن نیز دقت کنید.

۲. دستگاه تصفیه آب رومیزی

این نوع از دستگاه تصفیه آب خانگی فضای مشخصی را اشغال می‌کند. البته از نظر قیمت بسته به نوع طراحی بدنه و کیفیت متغیر است. اما در نظر داشته باشید، از آنجایی که این نوع محصول غالبا دارای مخزنی محدود است پس از گذشت مدت‌زمان کوتاهی باید مجدد پر آب شود.

نکته مهم دیگر آن است که برخی از مدل‌های های رومیزی این دستگاه که طراحی بدنه و داخلی ساده‌تری دارند، از کیفیت پایین‌تری برخوردار هستند. به همین علت،‌ اگر می‌خواهید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی را تهیه کنید،‌ به این مورد نیز توجه داشته باشید.

انواع فیلتر و نحوه عملکرد در دستگاه تصفیه کننده آب

دستگاه تصفیه آب خانگی دارای چندین فیلتر است که در این بخش به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. اطلاع از نام، مراحل و نحوه کارکرد فیلترها، نه تنها کمک می‌کند تا بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را خریداری کنید، بلکه در نگهداری آن نیز به شما کمک خواهد کرد.

انواع فیلتر و نحوه عملکرد آن‌ها در دستگاه تصفیه کننده آب

مرحله ۱: فیلتر پروپیلن

در این بخش آب با عبور از  فیلتر به دلیل حفره‌های بسیار زیادی که دارد، از ورود موادی مثل شن و ماسه جلوگیری می‌نماید.

مرحله ۲: فیلتر کربن

این فیلتر مواد شیمیایی مانند کلر، آفت‌کش‌ها، بو و طعم نامطبوع آب را از بین می‌برد.

مرحله ۳: فیلتر الیافی یا کربن بلاک

این فیلتر تکمیل‌کننده دو فیلتر قبل است. یعنی اگر موادی از دو فیلتر قبلی عبور کرده باشند، در این مرحله پاک‌سازی می‌شوند.

مرحله ۴: فیلتر ممبران

این مرحله مهم‌ترین فیلتر تصفیه آب در روش اسمز معکوس است. این فیلتر تا 0001/0 میکرون، آلودگی‌ها و مواد معلق آب را از بین می‌برد و فقط مولکول‌های آب از آن می‌توانند عبور کنند.

مرحله ۵: فیلتر پست کربن

این فیلتر مواد شیمیایی باقی‌مانده در آب را از بین می‌برد و همچنین، اگر آب همچنان بو و طعم ناخوشایندی داشته باشد، آن را بهبود می‌بخشد. گفتنی است، این فیلتر نقش مهمی در عملکرد بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی دارد.

مرحله ۶: فیلتر مینرال

فیلتر مینرال املاح معدنی موردنیاز بدن نظیر پتاسیم، کلسیم، آهن و… را به آب برمی‌گرداند.

در بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ۷ یا ۸ مرحله‌ای، دو فیلتر دیگر نیز وجود دارند:

مرحله ۷: فیلتر قلیایی

این فیلتر آب را از حالت اسیدی بودن خارج می‌کند و باعث افزایش pH آب می‌شود. خاصیت آنتی‌اکسیدانی به آن می‌دهد و ضد سرطان نیز می‌باشد.

مرحله ۸: فیلتر فرابنفش

این فیلتر توسط اشعه ماورا بنفش که توسط لامپ در دستگاه تصفیه آب خانگی تولید می‌شود، قادر است تا درصد قابل توجهی از موجودات زنده آب مانند ویروس‌ها و میکروب‌ها را از بین ببرد.

انواع فیتینگ (اتصالات) در بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

همان‌طور که می‌دانید، در بهترین دستگاه تصفیه کننده آب که لینک آن را هم قبلا قرار داده‌ایم، اتصالات بسیاری به‌کار می‌رود. تمامی این اتصالات از جنس پلاستیک پلی‌پروپیلن هستند که باید استانداردهای لازم برای مصرف در آب شرب را داشته باشند.

دو نوع کلی از اتصالات وجود دارد:

۱. اتصالات خودکار و فشاری: اتصالات مهره‌ای قدیمی‌ترین نوع اتصالات هستند که از گذشته در انواع دستگاه تصفیه آب برای منزل استفاده می‌شدند. این نوع اتصالات معمولا استحکام بیشتری دارند، اما کار با آنها مشکل‌تر بوده و کمی هم وقت‌گیر است.

۲. اتصالات پیچ و مهره‌ای: اتصالات فشاری نوع جدیدتری هستند که استفاده از آن‌ها بسیار آسان است.

حال تفاوت این دو اتصال در چیست؟

 • کار با اتصالات فشاری در فضای محدود آسان‌تر از اتصالات مهره‌ای است.
 • امکان نشتی آب در اتصالات مهره‌ای نسبت به نوع دیگر کمتر است.
 • اتصالات فشاری بدون سرب و غیر سمی هستند و موجب آلوده شدن آب نمی‌شوند.

جنس بدنه و مخزن

جنس بدنه این دستگاه‌ها اغلب پلاستیک می‌باشد. اما توجه داشته باشید جنس پلاستیک آن مرغوب و مقاوم بوده و شکننده نباشد. همچنین یکی از مهم‌ترین ملاک‌های بهترین تصفیه آب خانگی جنس مخزن می‌باشد.

مخزن‌های سه لایه با لایه داخلی استیل و یا مخزن‌های فلزی می‌توانند گزینه‌های بهتری نسبت به نوع پلاستیکی آن باشند. بنابراین، اگر به دنبال بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار هستید، این موارد را نیز مدنظر داشته باشید.

اهمیت فیلتر در بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

یکی از ویژگی‌های مهم در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی فیلترهای آن است. غالبا نوع 6 فیلتری این محصول که مسئول افزودن مواد معدنی خوب به آب است می‌تواند گزینه مناسبی باشد. البته توجه داشته باشید که صرفا تعداد فیلترها ملاک خوبی برای انتخاب نیست. بلکه جنس فیلترها نیز می‌تواند در تولید آب سالم و باکیفیت، بسیار موثر باشد. در نهایت برخی برندها از فیلترهای انحصاری استفاده می‌کنند که در بازار به راحتی یافت نمی‌شود.

بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی

از بهترین برندهای تصفیه آب خانگی می‌توان به «آکوآ اسپرینگ» (Aquaspring)، «اس اس وی» (S.S.V)، «آکوآ کلر» (Aquaclear) و «کامتک» (COMTECH) اشاره کرد.

سخن پایانی

ما در این مطلب تلاش کردیم تا علاوه بر راهنمای خرید تخصصی، فهرستی از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران را برای شما گردآوری کنیم. باید توجه داشت که مدل‌ها بیشتری نیز در بازار هستند و با کمی بررسی می‌توانید بهترین دستگاه را برای خودتان انتخاب کنید.

همچنین، اگر می‌خواهید دستگاه تصفیه کننده آب برای منزل خود تهیه کنید، توصیه می‌کنیم ابتدا نوع نیاز و بودجه خودتان را مشخص نمایید. پیشنهاد ما این است که فریب عکس‌های دستگاه تصفیه آب خانگی که عنوان می‌شود مخزن آنها «تانک پک» است را نخورید.

مورد دیگری که از نظر هیچ شرکت تولیدکننده در ایران اهمیت ندارد، شیر و سه‌راهی ورودی دستگاه است؛ که اغلب از شیر و سه‌راهی‌های پلاستیکی و یا فلزی سبک با جنس روی استفاده می‌شود. بهتر است بدانید، این جنس‌ها برای سلامتی بسیار مضر هستند. امیدواریم که این مطالب شما را در جهت خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی یاری نماید.

 

 

سوالات متداول جهت خرید دستگاه تصفیه آب

کاربرد دستگاه تصفیه آب چیست؟

آب به علت دارا بودن ساختار مولکولی غیرمعمول، به‌صورت عجیبی بسیاری از مواد را در خود حل کرده و به‌طور پیوسته در طبیعت می‌گردد؛ که اصطلاحاً به آن «چرخه‌ی آب» می‌گویند. در طی این مراحل، آلودگی‌های فراوانی وارد آب می‌شوند و برخی از آن‌ها توسط سیستم تصفیه آب شهری نیز از بین نمی‌روند. ازاین‌رو، دستگاه‌های تصفیه آب جهت از بین بردن این آلودگی‌های مضر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چگونه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را انتخاب کنیم؟

جهت خرید این دستگاه کاربردی، کافی است به نکاتی همچون برند و کشور سازنده، سیستم فیلتراسیون، تعداد فیلتر، عمر متوسط فیلترها، ظرفیت، تعداد مراحل تصفیه، نوع فیتینگ، قیمت و ویژگی‌های دیگر آن توجه نمایید. بررسی این موارد سبب می‌شود تا بتوانید، یک دستگاه تصفیه آب خوب و با‌کیفیت برای منزل یا محل کار خود خریداری نمایید.

قیمت دستگاه تصفیه آب چقدر است؟

همان‌طور که می‌دانید، قیمت این دستگاه با توجه به برند سازنده، کیفیت دستگاه و مواردی که در بالا گفته شد، متغیر است. اما، به‌طورکلی قیمت این دستگاه در بازار ایران بین 2 میلیون تومان الی 30 میلیون تومان است. البته توجه داشته باشید که همیشه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، گران‌ترین مدل آن نیست.

 

Promotion
پرفروش‌ترین دستگاه‌های تصفیه آب خانگی بازارمشاهده محصولات

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫15 نظر

 • مهشید نوری

  من از این 20 مدل 8 9 تای اولو بررسی کردم آخر سر مینروا خریدم همین که شرکتش خدمات داره از برندای دیگه بهتره بنظرم

  1400/03/04 در 04:31
  • تیم تحریریه

   سلام
   ممنون که تجربه خودتون رو به اشتراک گذاشتید.
   موفق باشید

   1400/03/12 در 13:33
 • مرتضی

  سلام نصاب می خواستید تماس بگیرید

  1400/10/10 در 21:44
 • محمدمهدی

  من همیشه مطالب وب سایتتون رو دنبال می کنم. عالی جامع و فوق‌العاده…
  این راهنما هم به خریدم تو دستگاه تصفیه آب خونگی خیلی کمک کرد. واقعا ممنون از تیم نویسنده

  1400/12/14 در 02:58
  • پارسا

   سلام محمدمهدی عزیز
   از این بابت بسیار خوشحالیم 🌹

   1400/12/18 در 09:12
 • سارا. خ

  سلام
  میشه مراحل فیلتر کردن آب رو هم تو این راهنمای خرید بذارید استفاده کنیم؟

  1400/12/29 در 18:56
  • پارسا

   سلام دوست گرامی
   در آپدیت جدید مقاله، این بخش اضافه شده است که می‌توانید مطالعه کنید.
   ممنون که بیگ سرچ را همراهی می‌کنید. 🌸

   1401/01/04 در 07:39
 • آرش. ب

  دست شما درد نکنه بابت این محتوای خوب که زحمت کشیدید

  1401/02/03 در 09:14
  • پارسا

   خواهش می‌کنم.
   موفق باشید

   1401/02/03 در 09:52
 • ا. زاهدی

  من با راهنمایی های شما یک دستگاه تصفیه آب خانگی خریدم و خیلی راضی هستم. خواستم ازتون تشکر کنم بابت مطالب مفیدی که منتشر کردید

  1401/03/01 در 01:21
  • تیم تحریریه

   از این بابت بسیار خوشحالیم. مبارکتون باشه 🌹

   1401/03/08 در 12:20
 • عادل

  بسیار عالی نوشتید سپاسگزارم

  1401/03/18 در 23:11
  • پارسا

   سلام عادل جان
   خوشحالیم که راضی بودید 😍

   1401/03/29 در 16:33
 • غلامی

  سلام . ممنون از مقاله خوبتون . لطفا بین این دستگاههایی که نام بردیو بهترین و کارآمدترین دستگاه تصفیه آب که طول عمر بیشتری داشته و کامل آب تصفیه کند رو معرفی کنید . چون قصد دارم در چند روز آینده دستگاه تصفیه آب بخرم

  1401/06/08 در 18:43
  • تیم پشتیبانی

   سلام دوست گرامی
   در این لیست بهترین دستگاه‌های تصفیه آب خانگی معرفی شدند که با توجه به نیاز و بودجه‌ای که دارید، می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.
   البته این لیست به صورت دوره‌ای به‌روزرسانی می‌شود و دستگاه تصفیه آب جدید نیز به آن اضافه خواهند شد.

   1401/06/15 در 13:38