منوی دسته بندی

بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی [10 مارک خوب]

تصور کنید در آشپزخانه دلخواهتان در حال شست‌وشوی ظروف هستید. در این لحظه از خود بپرسید آیا استفاده از سینک ظرفشویی آشپزخانه برایتان لذت‌بخش است؟ آیا عمق سینک اندازه است یا نه؟ آیا سینکی با یک لگن ظرفشویی تک و بزرگ می‌خواهید یا نه؟ پس از تصور سینک آشپزخانه‌تان، خوشحال می‌شوید یا آه می‌کشید؟ تفاوتی ندارد در حال بازسازی آشپزخانه هستید یا فقط به یک سینک جدید نیاز دارید؛ در هر صورت، به شما کمک می‌کنیم سینک دلخواه آشپزخانه تصوراتتان را با واقعیت یکی کنید. پس با این مطلب جامع همراه باشید تا بهترین سینک ظرفشویی را خریداری کنید.

راهنمای مطالعه نمایش

راهنمای خرید سینک ظرفشویی

راهنمای خرید سینک ظرفشویی

انواع سینک از نظر نصب

بهتر است قبل از خرید سینک آشپزخانه جدید، به نوع آن و نیاز خود توجه داشته باشید. آگاهی از این موارد موجب می‌شود تا بهترین سینک ظرفشویی را انتخاب و خریداری کنید. حالا بیایید با انواع سینک‌های موجود در بازار ایران آشنا شویم.

۱. سینک ظرفشویی توکار

این سینک‌ها معمولا با نام «سینک مخفی» هم شناخته می‌شوند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تمایلی به دیده شدن سینک خود ندارید یا به نظم آشپزخانه خود اهمیت زیادی می‌دهید، سینک آشپزخانه توکار گزینه مناسبی برای شما است.

این سینک‌ها به دلیل قابلیت مخفی خود، به فضای آشپزخانه شما جذابیت و زیبایی خاصی می‌دهند. البته، این سینک‌ها در مقایسه با سینک‌های ظرفشویی روکار فضای بیشتری اشغال می‌کنند. گفتنی است، این نوع را می‌توان جزو محبوب‌ترین و بهترین سینک ظرفشویی بازار به شمار آورد.

پرفروش‌ترین سینک توکار

 

۲. سینک ظرفشویی روکار

سینک‌های روکار، جزو اولین سینک‌های موجود در بازار هستند. این سینک‌ها با گذشت زمان ارتقا یافته و مدل‌های جدیدی از آن‌ها به بازار آمده است؛ اما همچنان، باز هم طرفداران و علاقه‌مندان خود را دارند. اگر خواهان خرید سینک ظرفشویی با قیمت مناسب هستید، پیشنهاد ما به شما تهیه این محصولات است.

پرفروش‌ترین سینک روکار

 

تعداد لگن‌های سینک ظرفشویی

یکی از مواردی که باید هنگام خرید بهترین سینک ظرفشویی در مورد آن تصمیم‌گیری کنید، تعداد لگن‌های محصول است. قبل از هر چیزی، در رابطه با عادات ظرف شستن‌تان از خود سوال بپرسید. به این ترتیب، به اینکه چه نوع سینکی مناسب شما است، پی می‌برید.

تعداد لگن‌های سینک ظرفشویی

اگرچه، همه این موارد می‌تواند با توجه به ترجیح شخصی و سلیقه شما تغییر کند. اما اگر خواهان خرید محصولی کاربردی برای آشپزخانه‌تان هستید، بهتر است به این موارد توجه داشته باشید.

مثلا اگر جزو آن افرادی هستید که ظروف خود را با دست می‌شویند، استفاده از سینک‌هایی با دو لگن برایتان بسیار مناسب خواهد بود. به این علت که این قبیل سینک‌ها دو لگن دارند و شما می‌توانید در یکی از لگن‌ها ظروف خود را خیسانده و در لگن دیگری به آبکشی آن‌ها بپردازید. ما در این بخش به تعداد لگن‌هایی که معمولا برای سینک‌های آشپزخانه توسط تولیدکننده لحاظ می‌شوند، اشاره می‌کنیم.

۱. سینک ظرفشویی تک لگنه

سینک ظرفشویی تک لگنه معمولا عمق زیادی دارد. اکثر خریدارانی که ماهی‌تابه یا ظروف سنگین و بزرگ دارند، معمولا طرفدار این سینک‌ها هستند. کسانی که دائما از ظروف بزرگ استفاده می‌کنند، بهتر است سینک‌هایی با یک لگن بزرگ خریداری کنند.

همچنین، این سینک‌ها معمولا به فضای زیادی در قسمت زیرین کابینت نیاز دارند. این نوع سینک‌ها برای استفاده در آشپزخانه‌های کوچک یا فضاهای کوچک نظیر اتاق رخت‌شویی مناسب هستند.

۲. سینک ظرفشویی دو لگنه

اگر از خانواده‌هایی هستید که همیشه مهمانان زیادی دارند و دائما در حال شست‌وشوی میوه یا ظرف هستند، پیشنهاد ما به شما تهیه سینک‌های ظرفشویی دو لگنه است. این سینک‌ها به دلیل وجود دو لگن، فضای زیادی برای شست‌وشو و خشک‌کردن ظروف و میوه‌ها دارند. بنابراین، اگر آشپزخانه بزرگی دارید و می‌خواهید بهترین سینک ظرفشویی را تهیه کنید، این نوع را مدنظر باشید.

۳. سینک آشپزخانه یک و نیم لگنه

سینک‌های آشپزخانه یک و نیم لگنه، برای اغلب خانوارها مناسب هستند. تفاوتی ندارد، فضای آشپزخانه شما بزرگ است یا متوسط و یا کوچک؛ در هر صورت سینک آشپزخانه یک و نیم لگنه یک محصول ایده‌آل برای تمامی آشپزخانه‌ها است. این نوع از سینک ظرفشویی برای افرادی مناسب است که می‌خواهند سینک آن‌ها نه خیلی بزرگ باشد و نه خیلی کوچک. به‌طورکلی، وجود لگن بزرگ به شما فضای بیشتری برای شست‌وشو یا قرار دادن ظرف‌ها می‌دهد.

 

 

در جدول زیر می‌توانید انواع سینک را بر اساس تعداد لگن مشاهده و بررسی کنید.

تعداد لگنجزئیات
سینک ظرفشویی با ۱ لگنمشاهده مدل‌ها و قیمت
سینک ظرفشویی با ۱/۵ لگنمشاهده مدل‌ها و قیمت
سینک ظرفشویی با ۲ لگنمشاهده مدل‌ها و قیمت

 

نوع سیفون

سیفون، از دیگر قسمت‌های مهم و ضروری برای خرید بهترین سینک ظرفشویی است. ازآنجایی‌که آب باید فضایی برای خروج از سینک داشته باشد، سیفون نقش پررنگی در این مرحله ایفا می‌کند. در واقع، سیفون به خروج یا عدم خروج آب به‌صورت اتوماتیک و پیشرفته کمک می‌کند. سیفون‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

۱. سیفون اتوماتیک

در سیفون اتوماتیک، یک شاسی که به دایره شبیه است روی ظرفشویی تعبیه شده و وظیفه قطع و وصل کردن مجرای سیفون در یک لگن را بر عهده دارد. این ویژگی، برای مواقعی که کاربرد دارد که می‌خواهید لگن پر از آب و یا تخلیه شود.

۲. سیفون معمولی

این سیفون کارایی ساده و نرمالی دارد. در واقع، هیچ ویژگی اتوماتیک و پیچیدگی‌ای در این سیفون برای خروج آب تعبیه نشده است. به همین خاطر، آب به‌سادگی از سیفون عبور می‌کند. معمولا قیمت این نوع در مقایسه با نوع اول کمتر و به‌صرفه‌تر است. به‌طورکلی، اگر قصد تهیه بهترین سینک ظرفشویی را دارید، به نوع سیفون آن نیز توجه کنید.

پرفروش‌ترین سینک ظرفشویی

 

طرح سینک ظرفشویی

با گذشت زمان، محصولات قدیمی با تغییراتی همراه بوده‌اند که این موضوع نیز برای سینک‌های آشپزخانه صدق می‌کند. به همین خاطر، سینک‌های ظرفشویی در طرح‌های مختلفی تولید و به بازارهای فروش عرضه شده‌اند. اگر بخواهیم طرح‌های سینک آشپزخانه را تقسیم‌بندی کنیم، به دو دسته زیر می‌توانیم اشاره کنیم.

انواع طرح‌های سینک ظرفشویی

۱. طرح ساده

سینک‌های آشپزخانه ساده، از لحاظ قیمت ارزان و اقتصادی هستند. همچنین، هیچ‌گونه طرح پیچیده و جدیدی را نمی‌توان در آن‌ها مشاهده کرد. این نوع طرح‌ها جزو قدیمی‌ترین سینک‌های موجود در بازار نیز به شمار می‌روند. اگر قصد خرید بهترین سینک ظرفشویی ساده و با قیمت مناسب را دارید، این نوع گزینه خوبی برای شما است.

۲. طرح فانتزی

سینک‌های فانتزی طرح‌های جدید و جالبی دارند. همچنین، متناسب با طرح و امکانات مختلفی که برای این سینک‌ها لحاظ شده است، قیمت بیشتری هم دارند. شما می‌توانید سینک‌های ظرفشویی با جدیدترین تکنولوژی روز را در این طرح‌ها پیدا کنید. لازم به ذکر است، سینک‌های فانتزی برای هر آشپزخانه‌ای مناسب نیستند. بنابراین، مهم است که به دیزاین آشپزخانه خود نیز توجه داشته باشید.

جنس سینک؛ عاملی مهم برای یک انتخاب خوب

اینکه سینک از چه ماده یا متریال‌هایی ساخته شود، بسیار مهم است. شما با توجه به سبک زندگی و عادت‌هایتان می‌توانید بهترین متریال را برای سینک آشپزخانه خود انتخاب کنید. به‌عنوان مثال، اگر دائما ظرف می‌شویید و آن‌هم نه ظرف‌های سبک و شیشه‌ای؛ بلکه ماهی‌تابه‌های سنگین، پیشنهاد ما خرید سینک‌هایی با مواد و متریال‌های بادوام نظیر استیل یا گرانیت هستند.

اگر ظروف پخت‌وپز شما سنگین هستند، احتمالا بهتر است از سینک‌های ظریف استفاده نکنید. بلکه از سینک‌هایی که در مقابل خش، شکستن، تراش‌خوردن و… مقاوم هستند، استفاده کنید.

اگر نگران هستید چه جنس سینکی مناسب آشپزخانه شما است یا نمی‌دانید کدام متریال دوام و ماندگاری بالایی داشته و به‌راحتی تمیز می‌شود، همراه باشید. هرچه اطلاعات بیشتری درباره این محصول داشته باشید، انتخاب بهترین سینک ظرفشویی برایتان ساده‌تر می‌شود.

۱. جنس استیل

استیل یکی از قدیمی‌ترین متریال‌ها برای ساخت سینک آشپزخانه است و همچنین، جلا و زیبایی خاص خود را دارد. این موارد در کنار انعطاف و ظرافت زیاد استیل باعث افزایش زیبایی محیط داخلی آشپزخانه شما نیز خواهد شد.

سینک ظرفشویی استیل، از لحاظ قیمت بسیار به‌صرفه و اقتصادی بوده و قابلیت آبکاری و زیباسازی را نیز دارد. به همین خاطر، تعداد خریداران سینک استیل در مقایسه با انواع و اجناس دیگر بیشتر است. ازاین‌رو، اگر می‌خواهید بهترین سینک ظرفشویی را با قیمت و ظاهر مناسب خریداری کنید، این جنس را مدنظر داشته باشید. البته به ضخامت ورق استیل هم توجه کنید.

۲. جنس گرانیت

سینک‌های ظرفشویی که از جنس گرانیت ساخته می‌شوند، در مقابل خراش، لکه و حرارت مقاومت بسیار بالایی دارند. همچنین، گرانیت مانند مس به‌صورت طبیعی نظیر یک سد محافظ باکتریایی عمل می‌کند. مقاومت بالای گرانیت باعث می‌شود بتوان ظروف سنگین را داخل سینک‌های آشپزخانه به دور از نگرانی شست و خشک کرد. این جنس تقریبا جدید بوده و برای افرادی خوب است که قصد خرید بهترین سینک ظرفشویی را برای آشپزخانه‌های مدرن و زیبا دارند.

۳. شیشه سکوریت شده

سینک‌های ظرفشویی که به‌واسطه ماده‌ای به نام شیشه سکوریت تولید می‌شوند، معمولا پایه و بیس‌شان استیل است. این سینک‌ها به دلیل مواد مقاوم و باکیفیتی که در حین تولید مورد استفاده قرار می‌دهند، از مقاومت و دوام بیشتری برخوردار هستند. همچنین، جلا و زیبایی این نوع از سینک‌ها بیش از اجناس دیگر است.

البته نباید فراموش کرد که متناسب با افزایش ویژگی‌های سینک، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. پس اگر دغدغه و نگرانی زیادی در رابطه با زیبایی آشپزخانه‌تان دارید و می‌خواهید بهترین سینک ظرفشویی را برای آن تهیه کنید، سینک‌هایی از جنس شیشه سکوریت شده را نیز مورد بررسی قرار دهید.

۴. جنس کورین

مواد تشکیل‌دهنده سینک‌های ظرفشویی از جنس کورین، ترکیبات معدنی مانند «آلومینیوم تری‌هیدرات» (ATH)، مواد پلیمری و سایر افزودنی‌های موردنیاز هستند. روشویی و سینک‌های کورینی، دارای سطوح کاملا صیقلی بوده و آنتی‌باکتریال نیز هستند.

جهت نظافت و شستشوی قطعات کورینی، توصیه می‌شود از اسفنج‌های نرم به همراه مواد شوینده استاندارد استفاده شود و همچنین، برای حذف لک یا رنگ‌های به‌جامانده بر روی قطعات کورینی، هرگز از سیم ظرفشویی و اسکاج‌های زِبر استفاده نکنید.

 

در جدول پایین می‌توانید انواع سینک ظرفشویی را بر اساس جنس تولیدشده بررسی کرده و پرفروش‌ترین و بهترین سینک ظرفشویی را طبق نیاز خود انتخاب کنید.

جنس سینکجزئیات
استیلمشاهده محصولات و قیمت
گرانیتمشاهده محصولات و قیمت
شیشه سکوریت شدهمشاهده محصولات و قیمت
کورینمشاهده محصولات و قیمت

 

توجه به ابعاد و عمق سینک

قبل از اقدام جهت تهیه بهترین سینک ظرفشویی، حتما اطلاعاتی درباره ابعاد داخلی سینک و عمق آن به‌دست آورید. به علاوه، بررسی کنید که آیا در طول هفته دائما قابلمه‌های بزرگ می‌شویید یا به علت داشتن ماشین ظرفشویی، ماهی ۱ یا ۲ بار به شست‌وشوی ظرف‌هایی ظریف مانند لیوان و قاشق می‌پردازید؟

توجه به این نکات باعث می‌شود بدانید دقیقا چه سینکی و با چه عمقی مناسب استفاده روزانه شما است. همچنین، برای اینکه عمق سینک آشپزخانه خود را مشخص کنید، باید به ابعاد کابینت زیر سینک هم توجه داشته باشید.

ابعاد و عمق سینک ظرفشویی آشپزخانه

لگن‌هایی که عمیق هستند، برای خیساندن ماهی‌تابه‌ها و دیگر ظروف مناسب می‌باشند. اما این لگن‌ها فضای بیشتری را در زیر کابینت شما اشغال می‌کنند. ازاین‌رو، لگن‌های عمیق به فضای بیشتری برای لوله‌کشی زیر سینک نیاز دارند. سینک‌های ظرفشویی در ابعاد مختلفی تولید و به بازارها عرضه می‌شوند که جدیدترین آن‌ها را می‌توانید توسط دکمه زیر مشاهده کنید.

جدیدترین سینک‌های ظرفشویی

 

راحتی در تمیز کردن سینک

شاید این مورد آن‌قدر ابتدایی باشد که به آن توجه نکنید، اما یکی از پارامترهای مهم در خرید بهترین سینک ظرفشویی به شمار می‌آید. محصول انتخابی شما نباید به‌سرعت دچار لک شود و در راحت‌ترین حالت ممکن نیز تمیز شود. بنابراین، جنس و کیفیت مواد اولیه آن را به خوبی بررسی کنید.

مقاومت و دوام

مسئله مهم بعدی، مقاومت سینک است. بعضی از سینک‌ها در مقابل حرارت، خش و فرورفتگی مقاوم هستند. درصورتی‌که انواع دیگر هیچ مقاومتی ندارند.

چنانچه قصد بهترین سینک ظرفشویی را دارید، بهتر است محصولی را انتخاب کنید که باکیفیت و محکم باشد. برای مثال، هرچه ضخامت ورق استیل بیشتر باشد، سینک ظرفشویی شما از دوام بیشتری برخوردار است.

امکانات سینک‌ آشپزخانه

سینک‌های آشپزخانه به دلیل اهمیت و کاربرد زیادی که دارند، امکانات مختلفی نظیر آب‌چکان، سبد میوه، تخته برش، جای مایع ظرفشویی و… در آن‌ها لحاظ شده است. امکانات و ویژگی‌های کاربردی سینک، ضمن افزایش زیبایی آشپزخانه، موجب می‌شود کار شما ساده‌تر شود و البته معمولا باعث بالا رفتن قیمت سینک نیز خواهد شد.

اگر شما هم می‌خواهید بهترین ‌سینک ظرفشویی را برای آشپزخانه تهیه کنید، بهتر است امکانات آن را نیز مورد بررسی قرار دهید. همچنین، بهتر است فقط امکاناتی که برای شما کاربردی هستند را مدنظر قرار دهید.

  • سینی سینک ظرفشویی:

بعضا با هدف افزایش کیفیت و ارتقای امکانات سینک ظرفشویی، سینی در مدل‌های مختلفی نظیر برای سینک تولید می‌شود. بدین صورت، مصرف‌کننده می‌تواند با راحتی بیشتری از این سینی استفاده کند و میوه‌ها و ظروف را آبکشی کند.

  • سبد میوه:

این سبد باعث خشک‌شدن سریع‌تر میوه‌های شسته شده می‌شود. اگر از آن دسته خانواده‌هایی هستید که مهمانان زیادی دارند، حتما حین خرید بهترین سینک ظرفشویی، به این قابلیت توجه کنید.

  • تخته برش:

تخته برش، یکی از اصلی‌ترین و کاربردی‌ترین لوازم آشپزخانه است. به همین خاطر، زمانی که پس از شست‌وشوی مواد غذایی می‌خواهید به برش مواد غذایی مثل پیاز یا گوجه بپردازید، به آن نیاز پیدا می‌کنید. برخی از سینک‌های آشپزخانه جدید، قسمتی را برای این کار تعبیه کرده‌اند.

  • جای مایع ظرفشویی:

ازآنجایی‌که تولیدکنندگان معتبر سینک ظرفشویی همواره به فکر افزایش امکانات و کیفیت محصول هستند، می‌خواهند راحتی بیشتری برای مشتری ایجاد کنند. یکی از این قابلیت‌ها، جای مایع ظرفشویی است.

به این ترتیب، محفظه‌ای برای مایع ظرفشویی تعبیه کرده‌اند تا کار برای شما راحت‌تر شود. این محصول به سینک شما فضایی زیبا و جذاب داده و فضای داخلی سینک را با دیگر قسمت‌های آشپزخانه هم‌راستا و سازگار می‌کند. بهترین سینک ظرفشویی، علاوه بر کیفیت، امکانات خوبی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

  • آب‌چکان سینک ظرفشویی:

این بخش از سینک، باعث خشک‌شدن سریع ظرف‌ها و میوه‌های شما می‌شود. همچنین، زیبایی سینک آشپزخانه شما را نیز افزایش خواهد داد.

بهترین مارک سینک ظرفشویی

برندهای «اخوان» (Akhavan)، «استیل البرز» (Steel Alborz)، «بیمکث» (Bimax)، «کن» (Can)، «داتیس» (Datees)، «ایلیا استیل» (Ilia Steel)، «فرامکو» (Faramco) و «لتو» (Leto) جزو محبوب‌ترین و بهترین تولیدکنندگان سینک ظرفشویی هستند.

بهترین سینک ظرفشویی

۱. سینک ظرفشویی اخوان (Akhavan)

بهترین سینک ظرفشویی اخوان (Akhavan)

اخوان یکی از برندهای معتبر ایرانی در زمینه تولید لوازم آشپزخانه است و محصولات آن نیز کیفیت بسیار خوبی دارند. یکی از این محصولات، سینک ظرفشویی برای آشپزخانه است. سینک‌های آشپزخانه اخوان در ابعاد و انواع مختلفی تولید می‌شوند و تقریبا تمامی سلایق را پوشش می‌دهند.

از ویژگی‌های بهترین سینک ظرفشویی ایرانی اخوان، ضد خش و ضدلک بودن آن‌ها است. همچنین، مواد اولیه خوب و باکیفیت، تنوع بالا و داشتن نوار برای آب‌بندی، از دیگر مشخصات این محصول به شمار می‌رود.

ویژگی‌ها
انواع: توکار و روکار
جنس: استیل
تعداد لگن: تک لگنه، دو لگنه و یک و نیم لگنه
طرح سینک: ساده، نیمه فانتزی و سوپر فانتزی
عمق لگن: ۱۲۵ تا ۲۴۱
دارای سبد میوه، سینی، تخته برش و...

پرفروش‌ترین سینک اخوان

 

 

۲. سینک ظرفشویی استیل البرز (Steel Alborz)

بهترین سینک ظرفشویی استیل البرز (Steel Alborz)

از دیگر برندهایی که بهترین سینک ظرفشویی را در بازار ایران تولید می‌کند، «استیل البرز» است. این شرکت که محصولات خود را به چند کشور همسایه نیز تولید می‌کند، توانسته رضایت اکثر مشتریان را جلب کند. شما می‌توانید از طریق دکمه زیر مدل‌های پرفروش این برند را مشاهده کنید.

ویژگی‌ها
نحوه نصب: توکار و روکار
جنس سینک: استیل و شیشه سکوریت شده
طرح: ساده و فانتزی
تعداد لگن: ۱، ۱/۵ و ۲ لگن
عمق لگن: ۱۲۵ تا ۲۴۱
نوع سیفون: اتوماتیک و معمولی
امکانات: سبد میوه، سینی، تخته برش و جای مایع ظرف‌شویی

پرفروش‌ترین مدل استیل البرز

 

 

۳. سینک ظرفشویی بیمکث (Bimax)

بهترین سینک ظرفشویی بیمکث (Bimax)

«بیمکث» سینک‌های ظرفشویی خود را با تنوع زیادی تولید می‌کند و البته جنس استیل آن در میان مردم پرطرفدارتر است. از ویژگی‌های سینک ظرفشویی بیمکث، می‌توان به کیفیت ساخت خوب، دوام بالا و قیمت نسبتا مناسب آن اشاره کرد. اگر شما هم به دنبال بهترین سینک ظرفشویی ایرانی هستید، این برند را نیز در نظر داشته باشید.

ویژگی‌ها
نحوه نصب: توکار، روکار و گیره
جنس: استیل و گرانیت
طرح: فانتزی و ساده
تعداد لگن: ۱ لگن و ۲ لگن
عمق لگن: ۱۶۵ تا ۲۰۰
نوع سیفون: معمولی
دارای سینی

پرفروش‌ترین سینک بیمکث

 

 

۴. سینک ظرفشویی کن (Can)

بهترین سینک ظرفشویی ایرانی کن (Can)

«کن» یک برند ایرانی است که در سال ۸۷ کار خود را آغاز کرده و تا به امروز، به یکی از موفق‌ترین تولیدکنندگان کالای خانه و آشپزخانه تبدیل شده است. این برند که مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کرده، محصولات باکیفیتی را تولید و به بازار عرضه می‌کند. سینک ظرفشویی کن، یکی از محصولات این گروه تولیدی است.

سینک‌های ظرفشویی کن دارای طراحی مدرن هستند و کیفیت ساخت آن‌ها نیز بالا است. اکثر سینک‌های آشپزخانه «Can» دارای ۲ لگن هستند و سینک‌های ۱ و ۱/۵ لگنه، کمتر در میان آن‌ها به چشم می‌خورد. زیرا سینک‌هایی که متشکل از دو لگن هستند، طرفدار بیشتری دارند.

عمق این لگن‌ها مناسب است و شما می‌توانید به‌راحتی انواع میوه، سبزی و ظروف را در آن خیسانده و بشویید. البته با توجه به اینکه ابعاد و عمق در هر سینک متفاوت است، توصیه می‌کنیم قبل از خرید به آن‌ها توجه کنید. به‌طورکلی، اکثر مدل‌های این برند را می‌توان در گروه بهترین سینک ظرفشویی بازار ایران به شمار آورد.

ویژگی‌ها
نوع نصب: توکار و روکار
جنس: استیل و گرانیت
طرح‌ها: ساده و فانتزی
تعداد لگن: ۱ لگنه، ۱/۵ لگنه و ۲ لگنه
عمق لگن: ۱۳۰ تا ۲۵۴
نوع سیفون: معمولی
دارای تخته برش، سبد برای میوه و سینی

پرفروش‌ترین سینک کن

 

 

۵. سینک ظرفشویی داتیس (Datees)

سینک ظرفشویی داتیس (Datees)

ویژگی‌ها
تعداد لگن: تک لگنه و دو لگنه
نوع نصب: توکار
جنس: استیل، گرانیت و شیشه سکوریت شده
دارای طرح‌های ساده و فانتزی
عمق لگن: ۱۸۰ تا ۲۱۰
نوع سیفون: معمولی و اتومات
دارای سبد میوه

 پرفروش‌ترین سینک داتیس

 

 

۶. سینک ظرفشویی توکار و روکار ایلیا استیل (Ilia Steel)

سینک ظرفشویی توکار و روکار ایلیا استیل (Ilia Steel)

شرکت «ایلیا استیل» بیش از ده سال است که لوازم خانه و آشپزخانه را تولید و به بازار عرضه می‌کند. سینک‌های ظرفشویی این شرکت از تنوع گسترده‌ای برخوردار بوده و طراحی آن‌ها به‌گونه‌ای است که جلوه زیباتری به آشپزخانه شما می‌دهند.

عایق صدا، کیفیت خوب و قیمت مناسب، از ویژگی‌های بارز این محصول به شمار می‌رود. اگر قصد تهیه بهترین سینک ظرفشویی توکار و روکار ایرانی را دارید، محصولات این برند را هم بررسی کنید.

شاید کیفیت این برند مانند شرکت‌های مطرح بازار نباشد، اما برای افرادی که می‌خواهند مبلغ کمتری برای خرید سینک آشپزخانه بپردازند، مناسب است. همچنین، توصیه می‌کنیم هنگام خرید به ضخامت ورق توجه کنید تا نازک نباشد.

ویژگی‌ها
جنس سینک: استیل
تعداد لگن‌ها: ۱، ۱/۵ و ۲ لگنه
نوع نصب: توکار
دارای طرح‌های ساده، نیمه فانتزی و سوپر فانتزی
عمق لگن: ۱۲۰ تا ۲۲۰
مجهز به تخته برش، سینی، سبد میوه و جای مایع ظرفشویی
نوع سیفون: معمولی و خودکار

پرفروش‌ترین مدل ایلیا استیل

 

 

۷. سینک ظرفشویی توکار و روکار فرامکو (Faramco)

سینک ظرفشویی توکار و روکار فرامکو (Faramco)

«فرامکو» (Faramco)، یک برند ترکیه‌ای است که در زمینه تولید تجهیزات آشپزخانه فعالیت می‌کند. سینک‌های ظرفشویی این شرکت، با طراحی زیبا و خاص خود و همچنین، استفاده از مواد اولیه مرغوب، جلوه‌ای لوکس را برای آشپزخانه شما به ارمغان می‌آورند. ازاین‌رو، اگر به دنبال بهترین سینک ظرفشویی خارجی هستید، این برند را در لیست بررسی خود قرار دهید.

ویژگی‌ها
جنس سینک: استیل و شیشه سکوریت شده
تعداد لگن‌ها: تک لگنه، دو لگنه و یک و نیم لگنه
نوع نصب: توکار و روکار
دارای طرح‌های ساده و سوپر فانتزی
عمق لگن: ۱۹۰ تا ۲۰۰
انواع سیفون: معمولی و اتوماتیک

پرفروش‌ترین سینک فرامکو

 

 

۸. سینک آشپزخانه گرانیتی سیانی (Sianny)

سینک برای ظرفشویی آشپزخانه با برند سیانی (Sianny)

سینک‌های ظرفشویی «سیانی» از سنگ گرانیت ساخته شده و جلوه بسیاری زیبایی دارند. اگر شما هم به سینک‌های گرانیتی علاقه‌مند هستید، توصیه می‌کنیم حتما محصولات این برند را مشاهده کنید. اکثر محصولات این شرکت، در گروه بهترین سینک ظرفشویی گرانیتی ایرانی بازار به‌حساب می‌آیند. گفتنی است، طراحی این سینک به‌گونه‌ای است که از جمع شدن آب در یک نقطه جلوگیری خواهد کرد.

ویژگی‌ها
جنس سینک: گرانیت
تعداد لگن‌ها: تک لگن و دو لگن
نوع نصب: توکار
طرح‌ها: ساده و فانتزی
عمق لگن: ۱۸۰ تا ۲۰۰
نوع سیفون: معمولی
دارای رگه‌های طلایی

پرفروش‌ترین سینک سیانی

 

 

۹. سینک آشپزخانه روکار و توکار نگین الماس (Negin Almas)

بهترین سینک آشپزخانه روکار و توکار نگین الماس (Negin Almas)

این شرکت ایرانی که با شعار «عمیق‌ترین سینک یکپارچه خاورمیانه» سینک‌های ظرفشویی خود را روانه بازار می‌کند، بیش از ۲۰ سال سابقه دارد و محصولات خود را با متریال‌های باکیفیت و مرغوب تولید می‌کند.

قیمت محصولات این برند در مقایسه با رقبا کمتر است و اکثر خریداران نیز از خرید خود اظهار رضایت کرده‌اند. به‌طورکلی، سینک‌های آشپزخانه «نگین الماس» برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بهترین سینک ظرفشویی توکار و روکار ارزان را در بازار تهیه کنند.

ورق استیل ضد خش با ضخامت بالا، راحتی در نظافت، مقاومت بالا و بسته‌بندی زیبا از ویژگی‌های بارز سینک‌های ظرفشویی این شرکت ایرانی محسوب می‌شود.

ویژگی‌ها
جنس سینک: استیل
تعداد لگن‌ها: یک و دو لگن
نحوه نصب: توکار و روکار
طرح‌ها: ساده و فانتزی
عمق لگن: ۱۸۰ الی ۲۰۰
نوع سیفون: اتومات و معمولی

پرفروش‌ترین مدل نگین الماس

 

 

۱۰. سینک آشپزخانه توکار و روکار پرنیان استیل (Parnian Steel)

سینک آشپزخانه توکار و روکار پرنیان استیل (Parnian Steel)

ویژگی‌ها
جنس: استیل
تعداد لگن‌ها: یک، یک و نیم و دو لگنه
نحوه نصب: توکار و روکار
عمق لگن: ۱۳۰ الی ۲۲۰

پرفروش‌ترین مدل پرنیان استیل

 

 

سوالات متداول

چگونه بهترین سینک ظرفشویی را انتخاب کنیم؟

جهت خرید یک سینک ظرفشویی خوب و باکیفیت، توجه به نکاتی مانند برند، نوع سینک (توکار و روکار)، طرح، جنس محصول، اندازه و عمق، تعداد لگن، امکانات همراه سینک (سینی، تخته برش، آب‌چکان، جای مایع ظرفشویی و…)، دیزاین آشپزخانه، ضمانت‌نامه و قیمت ضروری است.

قیمت سینک ظرفشویی چقدر است؟

قطعا نمی‌توان قیمت دقیقی برای این محصول آشپزخانه اعلام کرد؛ چراکه قیمت‌ها با توجه به شرکت سازنده، نوع و ویژگی‌های سینک متغیر است. اما اگر بخواهیم بازه تقریبی آن را بررسی کنیم، قیمت سینک ظرفشویی در بازار حدودا بین ۱ میلیون تومان تا ۲۰ میلیون تومان است. توجه داشته باشید که بهترین سینک ظرفشویی، لزوما همیشه گران‌ترین مدل آن نیست.

سینک ظرفشویی ایرانی بهتر است یا خارجی؟

اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، کیفیت و دوام سینک‌های ظرفشویی خارجی بهتر است. البته محصولات چند برند ایرانی که در این راهنمای خرید به آن اشاره کردیم، با نمونه‌های خارجی رقابت می‌کنند و از کیفیت و قیمت خوبی نیز برخوردار هستند. همچنین، باید توجه داشت که تحریم‌ها و جلوگیری از واردات برخی محصولات، پای برندهای محبوب خارجی که بهترین سینک ظرفشویی را تولید می‌کنند، از بازار ما کوتاه کرده است.

سخن پایانی

همان‌طور که می‌دانید، سینک ظرفشویی بخش مهمی از آشپزخانه را به خود اختصاص می‌دهد. در واقع، می‌توان گفت سینک مانند روح آشپزخانه عمل می‌کند و احتمالا با آن زیاد سروکار دارید. ازاین‌رو، برای خرید بهترین سینک ظرفشویی، باید نکاتی که در این راهنمای خرید گفته شد را مدنظر قرار دهید. همچنین، توصیه می‌کنیم به نیازها، سلیقه، بودجه و ترجیحات شخصی خود نیز توجه داشته باشید و سپس متناسب با آن‌ها اقدام به خرید کنید.

 

Promotion
پرفروش‌ترین سینک های ظرفشویی در بازارمشاهده محصولات

 

[تعداد آرا: 2 میانگین امتیاز: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *