منوی دسته بندی

بهترین توالت فرنگی ایرانی و خارجی [8 مدل متناسب نیاز شما] 🚽

سرویس بهداشتی را می‌توان یکی از بخش‌های مهم هر ساختمان در نظر گرفت که استفاده از نوع فرنگی آن در سال‌های اخیر به‌دلیل مزایای مختلف در بین ایرانیان نیز پرطرفدار شده است. اگر شما هم سری به بازار زده باشید، حتماً با تنوع زیادی از مدل‌های توالت فرنگی متناسب با فضاهای بزرگ و کوچک روبه‌رو شده‌اید، اما سؤال این است که کدام را انتخاب کنیم؟ در ادامه، نکات مهمی را که باید برای خرید بهترین توالت فرنگی مدنظر قرار دهید بیان می‌کنیم. پس تا انتهای این نوشته ما را همراهی کنید.

راهنمای مطالعه نمایش

۱. توالت فرنگی مروارید مدل مگا

توالت فرنگی مروارید مدل مگا

توالت مدل مگا یکی از محصولاتی است که خرید آن این روزها در بازار مورد توجه قرار گرفته است. ساختار این محصول بسیار محکم است و دقیقاً براساس اصول استاندارد و مهندسی‌شده ساخته شده است. توالت مگا بدنه بسیار شفافی دارد و همین امر به زیبایی سرویس بهداشتی می‌افزاید.

طرح نشیمنگاه این توالت براساس آناتومی بدن طراحی شده است و کاربران زمانی که بر روی این توالت می‌نشینند احساس آرامش دارند. همچنین افرادی که اضافه وزن دارند به‌راحتی می‌توانند از مدل مگا استفاده کنند. این محصول به‌عنوان توالت فرنگی خودشور نیز شناخته می‌شود.

همچنین، محصول فوق دارای سیستم فلاش دو زمانه است. این سیستم یکی از مدرن‌ترین سیستم‌هایی است که در توالت‌های فرنگی به‌کار برده می‌شود. در سیستم‌های فلاش تک‌زمانه آب یک‌باره خالی می‌شود و سپس مخزن پر می‌شود. اما در سیستم‌های فلاش دو زمانه، آب به‌صورت بهینه خارج می‌گردد و تانک آب ناگهان خالی نمی‌شود. این مسئله می‌تواند به صرفه‌جویی در منابع آبی کمک کند.

از طرف دیگر، با توجه به این مسئله که در این توالت‌ها آب داخل تانک به‌صورت بهینه خارج می‌شود، در زمانی که فشار آب ورودی کم است و طول می‌کشد آب تانک پر شود، افراد مجبور نمی‌شوند برای مدت طولانی در سرویس بهداشتی بمانند. در کل، اگر می‌خواهید بهترین توالت فرنگی مروارید را تهیه کنید، مدل مگا را در نظر بگیرید.

مزایا:

 • قابلیت تحمل وزن بالا
 • بدنه بسیار شفاف
 • طراحی نشیمنگاه بر اساس آناتومی بدن
 • دارای سیستم فلاش دو زمانه
 • سیستم توالت فرنگی خودشور

معایب:

 • اندازه این توالت نسبتا بزرگ است و برای سرویس‌های کوچک مناسب نیست.

مشاهده قیمت و تصاویر

۲. توالت فرنگی گلسار مدل یونیک

توالت فرنگی گلسار مدل یونیک

یکی از محصولات معتبری که خریداران می‌توانند به آن اعتماد داشته باشند، توالت گلسار مدل یونیک است. این توالت با مشخصات طول: 69 ، عرض: 38 ، ارتفاع: 70 سانتی‌متر یک محصول ایده‌آل برای استفاده در سرویس‌های بهداشتی کوچک است. مدل گلسار به‌عنوان توالت فرنگی بیده دار شناخته می‌شود و می‌تواند پاکیزگی محیط را به میزان زیادی افزایش دهد.

سرعت تخلیه در این توالت بسیار بالاست و از مکانیزم دو زمانه استفاده می‌کند. همچنین تخلیه آن آبشاری است و آلودگی را به‌خوبی از بین می‌برد. ساختار این توالت لعاب‌دار است و شفافیت بسیار زیادی دارد. از طرف دیگر، این ساختار باعث شده است که جرم‌ها به‌خوبی از روی سطح توالت از بین بروند و شست‌وشوی آن نیز راحت‌تر خواهد بود.

مزایا:

 • جزو بهترین توالت فرنگی بیده دار ایرانی
 • ساختار کوچک
 • بزرگ بودن کانال تخلیه جهت خروج و تخلیه فاضلاب

معایب:

 • صدای تخلیه آب در این مدل بالاتر از مدل‌های دیگر است.

مشاهده قیمت و تصاویر

۳. توالت فرنگی مروارید مدل کاتیا

توالت فرنگی مروارید مدل کاتیا

یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث شده است توالت فرنگی مدل کاتیا به‌عنوان یک توالت پرطرفدار و پرفروش شناخته شود، سرعت تخلیه بسیار بالاست که به اصطلاح سوپرجت نامیده می‌شود.

این توالت در کسری از ثانیه فاضلاب را تخلیه می‌کند و همین امر نقش بسیار مهمی در جلوگیری از گسترش آلودگی‌ها دارد. همچنین بهتر است بدانید مدل کاتیا در دو مدل توالت فرنگی وال هنگ و معمولی تولید می‌شود. استفاده از توالت فرنگی وال هنگ برای محیط‌هایی مناسب است که فضای سرویس بهداشتی کوچک است.

مزایا:

 • قابلیت سوپر جت
 • دارای دو مدل نصب بر روی دیوار و به‌صورت معمولی

معایب:

 • معایب خاصی گزارش نشده است.

مشاهده قیمت و تصاویر

۴. توالت فرنگی چینی کرد مدل هلنا

توالت فرنگی چینی کرد مدل هلنا

توالت چینی کرد مدل هلنا ساختار کوچکی دارد و گزینه مناسبی برای سرویس‌های بهداشتی کوچک است. ظرفیت گنجایش آب و تخلیه این توالت ۷ لیتر است که میزان قابل‌قبولی است. سرعت تخلیه در توالت هلنا برابر با ۶ ثانیه است که باعث می‌شود آب با سرعت زیادی تخلیه شود. درب این توالت دارای آرام‌بند است و هرگز در با سرعت به سمت پایین نمی‌افتد و صدای بلندی را تولید نمی‌کند.

مزایا:

 • دارای سیستم فلش دو زمانه
 • مجهز به آرام‌بند در درب توالت

معایب:

 • برای محیط‌های شلوغ مناسب نیست.

مشاهده قیمت و تصاویر

۵. توالت فرنگی گلسار مدل دایموند آنتی باکتریال

توالت فرنگی گلسار مدل دایموند آنتی باکتریال

توالت گلسار مدل دایموند آنتی باکتریال دارای قابلیت توربوجت است. سیستم توربوجت براساس مکانیسم شوتینگ کار می‌کند که در زیر لبه‌های کاسه قرار دارد. این سیستم مجهز به دو کانال شستشو است که همزمان با یکدیگر کار می‌کنند.

بر اساس این سیستم، آب به‌صورت پرتابی وارد کاسه می‌شود و همین امر سرعت تمیز شدن آن را افزایش می‌دهد. از طرف دیگر، باید بدانید که در ساخت توالت دایموند، از مواد آنتی باکتریال استفاده شده است و همین امر از گسترش آلودگی‌ها در فضای سرویس بهداشتی جلوگیری می‌کند.

بر روی درب این توالت آرام‌بند قرار داده شده است که از بسته شدن ناگهانی ( که معمولاً صدای زیادی ایجاد می‌کند) جلوگیری شود. تمامی این موارد باعث شده‌اند که مدل دایموند به بهترین توالت فرنگی ایرانی گلسار تبدیل شود و به نیازهای کاربران برای داشتن یک سرویس بهداشتی خوب پاسخ داده شود.

مزایا:

 • دارای قابلیت توربو جت برای شستشو و تمیزی کاسه
 • حاوی مواد آنتی باکتریال در ساختار توالت
 • دارای آرام‌بند در درب توالت و جلوگیری از صدای بلند درب هنگام بسته شدن

معایب:

 • مشکل خاصی گزارش نشده است.

مشاهده قیمت و تصاویر

۶. توالت فرنگی گاتریا مدل ساترون

توالت فرنگی گاتریا مدل ساترون

توالت فرنگی گاتریا مدل ساترون دارای سطح بسیار براقی است که می‌تواند بر فضای سرویس بهداشتی اثر بگذارد. این توالت دارای بدنه آنتی‌باکتریال، ضد جرم و ضد رسوب است و همین امر باعث می‌شود استفاده از آن پاکیزگی در محیط را افزایش دهد. سرعت تخلیه توالت فرنگی گاتریا بسیار بالاست و آب را با سرعت زیاد خارج می‌کند.

ابعاد این توالت برابر است با: طول 64 سانتی‌متر و عرض 38 سانتی‌متر و ارتفاع 65 سانتی‌متر. توصیه می‌شود قبل از خرید، به ابعاد سرویس بهداشتی خود توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

مزایا:

 • ضدجرم، ضدرسوب، آنتی‌باکتریال
 • سیستم تخلیه سوپرجت
 • دارای بیده داخلی

معایب:

 • مشکل خاصی گزارش نشده است.

مشاهده قیمت و تصاویر

۷. توالت فرنگی گلسار مدل الگانت آنتی باکتریال

توالت فرنگی گلسار مدل الگانت آنتی باکتریال

توالت گلسار مدل الگانت یکی از محصولاتی است که ساختار مینیمال و زیبایی دارد و استفاده از آن به کسانی پیشنهاد می‌شود که به‌دنبال محصولات زیبا هستند.

درب این محصول دارای آرام‌بند است و بدون ایجاد سروصدای زیاد بسته می‌شود. در این مدل، از سیستم تخلیه توربوجت استفاده شده است که آب را با سرعت بسیار زیادی خارج می‌سازد. همچنین این توالت دارای سیستم تخلیه دو زمانه است و نقش مؤثری در مدیریت بهینه آب دارد.

مزایا:

 • دارای آرام‌بند بر روی درب
 • دارای سیستم تخلیه توربو جت
 • مکانیسم تخلیه دو زمانه
 • ساختار مینیمال

معایب:

 • مورد خاصی به‌عنوان عیب گزارش نشده است.

مشاهده قیمت و تصاویر

۸. توالت فرنگی چینی کرد مدل آرتا

توالت فرنگی چینی کرد مدل آرتا

توالت فرنگی چینی کرد مدل آرتا به‌صورت دیواری تولید می‌شود. توالت فرنگی دیواری یکی از جدیدترین مدل‌هایی است که در بازار وجود دارد. این توالت به‌طور مستقیم بر روی دیوار قرار می‌گیرد و درنتیجه فضای کمتری اشغال می‌شود. استفاده از توالت فرنگی دیواری فضای سرویس بهداشتی را به یک فضای مدرن نزدیک می‌سازد.

درب این توالت دارای آرام‌بند است. درنتیجه، به‌آرامی بسته می‌شود. سیستم تخلیه توالت آرتا به‌صورت واش دان است که نوعی سیستم تخلیه ریزشی است. حجم آب مصرفی این توالت ۶ لیتر است که مقدار قابل‌توجهی است.

طراحی این توالت مینیمال است و می‌تواند به زیبایی محیط کمک کند. استفاده از این توالت برای افرادی که خواهان بهترین توالت فرنگی چینی کرد برای سرویس‌های کوچک هستند، گزینه خوبی است.

مزایا:

 • مدل دیواری
 • مناسب برای سرویس‌های بهداشتی کوچک

معایب:

 • مکانیزم سیستم فلاش یک زمانه است.

مشاهده قیمت و تصاویر

برای انتخاب یک مدل خوب توالت فرنگی ایرانی و خارجی برای سرویس بهداشتی، بهتر است یک‌سری موارد که در ادامه شرح می‌دهیم را در نظر بگیرید.

راهنمای خرید بهترین توالت فرنگی ایرانی و خارجی (وال هنگ، بیده دار، دیواری و خودشور)

به‌طورکلی، توالت‌های فرنگی در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که هرکدام بسته به فضای سرویس بهداشتی دارای شکل و ابعاد متفاوتی خواهند بود. به همین دلیل، قبل از انتخاب توالت، علاوه‌بر در نظر گرفتن ویژگی‌هایی همچون ارتفاع، سیستم فلاشینگ، رنگ و… بهتر است با انواع آن نیز آشنا شوید.

به‌طور معمول، این نوع توالت‌ها را از نظر روش نصب و راه‌اندازی می‌توان به دو نوع توالت فرنگی دیواری و زمینی تقسیم‌بندی کرد:

۱. توالت‌های فرنگی زمینی

این نوع توالت‌های فرنگی دارای یک پایه هستند که توسط آن بر روی زمین نصب می‌شوند، البته این مدل توالت‌ها نیز به دو دسته یک تکه و دو تکه تقسیم خواهند شد. در مدل یک تکه، کاسه توالت و مخزن آب به صورت یکپارچه و به هم متصل تولید می‌شود.

از سویی دیگر در مدل دو تکه آن، بخش مخزن و کاسه توالت به صورت مجزا ساخته شده و در هنگام نصب نیز جدا از یکدیگر قرار می‌گیرند. این نکته را در نظر داشته باشید که نظافت مدل‌های یک تکه آسان‌تر از توالت‌های فرنگی دو تکه زمینی است.

۲. توالت فرنگی وال هنگ یا دیواری

توالت فرنگی دیواری، نوعی دیگری از این محصولات است که پایه‌ای برای نصب بر روی زمین ندارد. این توالت‌ها که با نام وال هنگ نیز شناخته می‌شوند، به دیوار سرویس بهداشتی نصب شده و ظاهری مدرن و جمع‌وجور دارند. ویژگی مهم این نوع توالت کم‌حجم بودن آن است. درواقع، برای آپارتمان‌های کوچک امروزی که فضای کمتری برای سرویس بهداشتی دارند گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

از طرفی، مخزن آب توالت فرنگی وال هنگ درون دیوار نصب شده و فقط بخش کاسه و نشیمنگاه آن در فضای بیرونی قرار می‌گیرد. این موضوع باعث شده است تا سروصدای کمتری نسبت‌به توالت‌های فرنگی زمینی ایجاد شود. البته ازآنجایی‌که نصب این توالت‌ها زحمت بیشتری دارد، هزینه آن نیز نسبت‌به سایر مدل‌ها بیشتر خواهد بود.

قیمت توالت فرنگی

مهم‌ترین فاکتوری که در انتخاب بهترین مدل توالت فرنگی باید در نظر بگیرید، سیستم تخلیه آن است، چراکه این موضوع بر میزان مصرف آب، نحوه نظافت و سروصدای تولیدشده تاثیرگذار خواهد بود. به‌طورکلی، چهار نوع سیستم تخلیه در توالت‌های فرنگی وجود داشته که عبارت‌اند از:

۱. توالت‌های فرنگی با روش تخلیه ریزشی

یکی از قدیمی‌ترین روش‌های تخلیه که در توالت‌های فرنگی استفاده می‌شود سیستم تخلیه ریزشی است. این نوع عملکرد بیشتر در توالت‌های دو تکه به‌کار رفته و در هر بار استفاده بین 3 تا 7 لیتر آب از آن خارج می‌شود که مصرف نسبتاً بالایی دارد. روش کار به این صورت است که آب از مخزن و از طریق منفذ‌هایی که در لبه کاسه تعبیه شده به درون آن می‌ریزد.

۲. توالت‌های فرنگی با سیستم تخلیه گردابی

در توالت‌های فرنگی که از سیستم تخلیه گردابی استفاده می‌کنند آب از طریق مجرای مخزن وارد کاسه شده و به‌صورت چرخشی باعث تمیز شدن آن می‌شود. مصرف آب و زمان تخلیه در این روش بیشتر از حالت تخلیه ریزشی است، درواقع، تنها ویژگی آن را می‌توان تخلیه بدون صدای آب دانست.

۳. توالت‌های فرنگی با عملکرد تخلیه واترجت

روش تخلیه در توالت‌فرنگی‌هایی که از سیستم واتر‌جت یا شوتینگ استفاده می‌کنند به این صورت است که ابتدا آب از طریق منافذ مخزن به‌صورت ریزشی درون کاسه ریخته شده و درنهایت فاضلاب توسط شوتینگی که در عمق کاسه قرار گرفته تخلیه می‌شود. مصرف آب در این مدل توالت‌ها نسبت‌به مدل‌های قبلی کمتر بوده و قدرت پاک‌کنندگی بیشتری نیز دارد.

۴. توالت‌های فرنگی با روش تخلیه توربوجت

از جدیدترین و بهترین مکانیزم‌های تخلیه فاضلاب در توالت فرنگی‌ها، سیستم توربوجت است. روش کار همانند سیستم واترجت است، با این تفاوت که در مصرف آب صرفه‌جویی بیشتری شده و صدای کمتری تولید می‌شود. همچنین با بهبود روش تخلیه، میزان گرفتگی تا حد زیادی کاهش یافته است.

اکنون که با انواع سیستم‌های تخلیه توالت‌های فرنگی آشنا شدید، بد نیست بدانید که بهترین روش تخلیه در این مدل توالت‌ها، سیستم تخلیه توربوجت است.

در حقیقت، این مکانیزم از سه شوتینگ استفاده می‌کند که دو شوتینگ آن در لبه‌های توالت قرار گرفته و یک شوتینگ نیز در کف کاسه توالت تعبیه شده است. این کار علاوه‌بر کاهش مصرف آب، به افزایش سرعت تخلیه فاضلاب نیز کمک می‌کند.

حالا که تا اینجای متن را مطالعه کردید، شاید این سؤال در ذهنتان شکل گرفته باشد که کدام نوع توالت را انتخاب کنیم؟

بهترین نوع توالت‌های فرنگی متناسب با نیاز کاربر

به‌طورکلی، اگر به‌دنبال انتخاب یک توالت هستید که فضای کمی از سرویس بهداشتی شما را اشغال کرده و از طرفی نمای بازتر و مدرن‌تری ایجاد کند، توالت فرنگی وال هنگ را در میان گزینه‌های خود قرار دهید. همان‌طورکه اشاره کردیم، این مدل توالت بر روی دیوار نصب شده و مخزن آب آن نیز درون دیوار کار می‌شود. ازهمین‌رو، برای فضا‌های کوچک مناسب خواهد بود.

نوع دیگری از توالت‌های فرنگی که برای افراد سالمند، معلول و کودکان بسیار مناسب است، توالت فرنگی بیده دار نام دارد. این مدل به توالت فرنگی خودشور نیز معروف بوده و از یک سیستم شستشوی خودکار بهره می‌برد که با زدن یک دکمه، به‌صورت اتوماتیک شستشوی فرد انجام می‌شود.

از بهترین برندهای توالت فرنگی ایرانی و خارجی می‌توان به شرکت‌های زیر اشاره کرد:

 • توتو (TOTO)
 • کوهلر (Kohler)
 • امریکن استاندارد (American Standard)
 • گلسار (Golsar)
 • مروارید (Morvarid)
 • چینی کرد (Chini Cord)

در اینجا مروری داشتیم بر معرفی انواع توالت‌های فرنگی و سیستم‌های تخلیه آن‌ها، همچنین نکاتی که برای انتخاب این محصول باید در نظر بگیرید را بیان کردیم. ازهمین‌رو می‌توانید با بررسی همه موارد گفته‌شده و آشنایی با ویژگی‌های هریک از مدل‌ها همچون توالت فرنگی وال هنگ و توالت فرنگی خودشور، با توجه به سلیقه و بودجه‌تان بهترین انتخاب را داشته باشید.

Promotion
پرفروش‌ترین توالت فرنگی موجود در بازارمشاهده محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *