منوی دسته بندی

خوشبوترین عود و بهترین عود کدام است؟

عود تکه چوب‌های بریده شده از درختانی خاص که در جزیره‌های هند و چین رشد می‌کنند، ساخته می‌شود. در کشورهای هند و چین عود را در مراسم‌های مذهبی می‌سوزانند و بویی خوش از آن حاصل می‌شود. در ایران عودها از ایام قدیم به عنوان خوشبو کننده وارد و استفاده می‌شوند. استفاده از بهترین عود یکی از راه‌های ایجاد آرامش، بالا بردن انرژی مثبت و احساس خوب است.

عود انواع مختلفی دارد که رایج‌ترین آن‌ها عودهای شاخه‌ای می‌باشد. برخی از گیاهان دارویی در حالت عادی بویی از خود ندارند، اما زمانی که سوزانده می‌شوند بوی خوبی از آن حاصل می‌شود. برای خرید خوشبوترین عود باید مواردی را مد ‌نظر قرار دهید تا بتوانید بهترین عود را برای خود انتخاب نمایید که کمترین ضرر را برای شما داشته باشد.

راهنمای خرید عود خوشبو کننده

معرفی بهترین و خوشبوترین عود

خواص عود

 • ایجاد فضای مطلوب برای مراقبه و مدیتیشن
 • ایجاد آرامش
 • رفع استرس و اضطراب
 • دفع انرژی‌های منفی در محیط
 • درمان بیماری (عودهای درمانی)
 • کاهش علائم افسردگی
 • رفع پرخاشگری
 • رفع خستگی فکری

پرفروش‌ترین عودهای بازار

 

ویدیو نحوه ساخت عود

 

انواع عود

عود دست‌ساز یا سنتی: این دسته از عودها به صورت سنتی با دست ساخته می‌شود و هیچ ضرری ندارد.

عود پایه طبیعی: در این نوع عودها از گوگرد استفاده نمی‌شود ولی کیفیت عودهای دست ساز را نیز ندارد (مواد تشکیل دهنده آن‌ها ریشه و ساقه گیاهان و درختان است که باعث پاک‌سازی محیط می‌شود)

عود اسانس‌‌دار یا شیمیایی: این نوع عودها با روش‌های متفاوت شیمیایی به همراه اسانس‌ و عطرهای مختلف تولید می‌شوند و مضر می‌باشند.

با سوزاندن عودهای تقلبی و شیمیایی که از مواد اولیه صنعتی و اسانس ساخته شده‌اند، مقادیر زیادی سرب در محیط پخش می‌شود که نه تنها مفید نیست، بلکه برای سلامتی بسیار مضر است. عودها دسته‌بندی های متفاوتی مانند عود مدیتیشن، ماه تولد، جنگل، ثروت، میوه‌ای، ماساژ، فنگ‌شویی، گل و گیاه و… دارند.

بهترین عود خوشبو کننده

ویژگی عود خوب

برای خرید بهترین و خوشبوترین عود، باید عودی را انتخاب کنید که کمترین میزان اسانس و مواد شیمیایی در آن استفاده شده باشد. سعی کنید از عودهای دست ساز یا نهایتاً عودهای پایه طبیعی استفاده نمایید و به سراغ عودهای شیمیایی نروید. زیرا برای سلامتی بسیار مضر می‌باشد.

عودهای پیشنهادی خریداران

 

بهترین مارک عود

در حال حاضر از برندهای پرطرفدار عود در ایران می‌‌توان به مارک‌ هِم (HEM)، بیک (Bic)، دارشان (Darshan)، الست (Alast) و ناندیتا (Nandita) اشاره کرد. بهتر است برندهای معرفی شده را نیز از فروشگاه‌های معتبر خریداری نمایید تا کالای اصلی را به شما ارائه کنند.

معرفی خوشبوترین عود‌ها

1. عود خوشبو کننده هم مدل Rain Forest
 • پرفروش‌ترین عود بازار

عود خوشبو کننده هم مدل Rain Forest، پرفروش ترین و بهترین عود بازار است

عود Rain Forest برند Hem رایحه‌ای خوش مانند عطر جنگل پس از بارش باران دارد. از این عود می‌توان در هنگام مهمانی، انجام ورزش یوگا، زمان مطالعه و در اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی و راهروی ساختمان استفاده کرد.

این عود به دلیل اینکه بیشتر مواد تشکیل‌ دهنده‌اش طبیعی است در مقابل اسپری‌ خوشبو کننده‌ شیمیایی بسیار پرطرفدارتر است و استرس را از بین می‌برد. برند هم متعلق به کشور هند می‌باشد. این محصول یکی از خوشبوترین عود های بازار است.

ویژگی‌ها
نوع عود: شاخه‌ای (مدادی)
تعداد: 20 عدد
رایحه: جنگل بارانی

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

2. عود خوشبو کننده بیک برند مدل African Lions
 • محبوب‌ترین عود
عود خوشبو کننده بیک برند با مدل African Lions، بر پایه چوب صندل ساخته شده و محبوب‌ترین عود بازار است

عود خوشبوکننده «بیک برند» مدل African Lions با رایحه‌ای که بر پایه چوب صندل ساخته شده، عرضه می‌شود. یکی از ویژگی‌های عود شیر این است که بر اساس استاندارد ساخته شده و برای تنفس مضر نمی‌باشد.

عود خوشبو کننده بیک برند ساخته شده از مواد اولیه استاندارد است که می‌تواند در تمامی مراسم و مهمانی‌ها مورد استفاده قرار گیرد. دود منتشر شده از این عود هیچ آسیبی به افراد نمی‌زد. اگر به دنبال بهترین عود خوشبو کننده هستید، این محصول گزینه خوبی برای شما است.

ویژگی‌ها
نوع عود: شاخه‌ای (مدادی)
تعداد: 20 عدد
رایحه: چوب صندل (چوب و مشک)

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

3. عود خوشبو کننده هم مدل Sandal
 • بهترین عود برای یوگا و مراقبه
بهترین عود برای یوگا و مراقبه

عود خوشبو کننده Hem مدل Sandal، دارای رایحه‌ای طبیعی است و برای افرادی که مراقبه و ورزش یوگا انجام می‌دهند، فضایی آرامش‌‌بخش به وجود می‌آورد. این رایحه دل‌نشین، محیط را آرام کرده و انرژی‌های منفی را از بین می‌برد. شما با استنشاق این عطر، آرامش پیدا کرده و سرشار از انرژی مثبت و سرزندگی می‌شوید.

علاوه بر این، با روشن کردن عود با رایحه صندل، محیط اطرافتان ضد عفونی می‌شود. این عود ساخت کشور هند بوده و یکی از بهترین رایحه‌های طبیعی است. این عود یکی از خوشبوترین عود موجود در بازار بوده که با محیط زیست سازگار است و به سلامت افراد آسیبی وارد نمی‌کند. با پراکندن چنین رایحه‌ی دل‌انگیزی در فضا، خستگی و اضطرابتان برطرف شده و شاداب می‌شوید.

ویژگی‌ها
نوع عود: شاخه‌ای (مدادی)
تعداد: 20 عدد
رایحه: چوب صندل (چوب و مشک)

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

4. عود خوشبو کننده هم مدل Anti Estress(ضد استرس)
 • بهترین عود برای مدیتیشن

بهترین عود برای مدیتیشن

اگر جزو افرادی هستید که استرس بالایی دارید، می‌توانید با استفاده از وسایل پیرامون محیط را کمی آرام‌تر کنید. یکی از کارهایی که می‌توان انجام داد روشن کردن یک عود با رایحه‌ی ملایم و آرامش بخش است. عود مدل Anti Estress از برند Hem رایحه‌ای خوش و ضد استرس دارد که تاثیر فوق‌العاده‌ای روی اعصاب می‌گذارد و تا حد زیادی آرام‌بخش است.

همچنین از این عود می‌توان در مهمانی‌ها، هنگام انجام ورزش در محیط‌های بسته یا حتی باز، راهرو ساختمان، داخل حمام و سرویس بهداشتی و… استفاده کرد. کشور هندوستان مبدا تولید و استفاده از عود است که برند «هم» شرکتی متعلق به آن است که به تولید انواع عود با رایحه‌های متنوع، سازگار با محیط زیست و سلیقه‌های افراد مختلف می‌پردازد. این محصول یکی از خوشبوترین عود ها برای مدیتیشن و مراقبه است.

ویژگی‌ها
نوع عود: شاخه‌ای (مدادی)
تعداد: 20 عدد
رایحه: آنتی استرس

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

5. عود هاری دارشان مدل Captain Black

عود هاری دارشان مدل Captain Black، در دسته عودهای پایه طبیعی قرار دارد

عود Captain Black ساخته شده در کشور هندوستان از خانواده عودهای پایه طبیعی است که توسط شرکت دارشان Hari Darshan عرضه می‌شود. عودهای پایه طبیعی جزو عودهایی متوسط از جهت مرغوبیت قرار دارد که از گوگرد در ساختار آن‌ها استفاده نمی‌شود. این عود دارای رایحه‌ای خوش است که طرفداران خاص خودش را دارد.

ویژگی‌ها
نوع عود: شاخه‌ای (مدادی)
تعداد: 20 عدد
رایحه: کاپیتان بلک

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

6. عود ناندیتا مدل Acharya
 • بهترین و خوشبوترین عود دست ساز
عود ناندیتا مدل Acharya، بهترین و خوشبوترین عود دست ساز بازار است
ویژگی‌ها
نوع عود: شاخه‌ای (مدادی)
تعداد: 25 الی 30 عدد دست ساز
رایحه: اسطو خودوس

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

7. عود خوشبو کننده هم مدل Vanilla

عود خوشبو کننده هم مدل Vanilla برای از بین بردن انرژی های منفی

عود معطر هِم Hem مدل Vanilla، نه تنها بوی بد محیط اطرافتان را از بین می‌برد، بلکه با رایحه‌ی آرام و دل‌انگیز، روی سیستم عصبی بدن تأثیری مثبت گذاشته و ترس و افسردگی را کاهش می‌دهد. با پراکندن این عطر در فضا، ناراحتی و اندوهتان از بین رفته و سرشار از انرژی مثبت می‌شوید.

همچنین این عود طرفداران خاص خود را دارد و با روشن کردن عود وانیل می‌توانید آرامش را به خود، اعضای خانواده یا همکارانتان هدیه دهید. این رایحه دارای خاصیت ضد تهوع است و آلرژی نیز ایجاد نمی‌کند. گفتنی است این عود‌ خوشبو با خواص درمانی خود شهرت بسیاری دارد.

ویژگی‌ها
نوع عود: شاخه‌ای (مدادی)
تعداد: 20 عدد
رایحه: وانیل

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

8. عود خوشبو کننده هم مدل Captain black

عود خوشبو کننده هم با مدل Captain black

ویژگی‌ها
نوع عود: شاخه‌ای (مدادی)
تعداد: 20 عدد
رایحه‌ی ملایم و خوشبو
مناسب برای از بین بردن بوهای ناخوشایند
جنس چوب

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

9. عود خوشبو کننده هم مدل Energia

عود خوشبو کننده هم مدل Energia، مناسب برای ورزش، یوگا مطالعه و...

این عود معطر توسط برند محبوب HEM با مدل Energia ساخته شده است. این مدل که رایحه‌ای ملایم دارد به سرعت می‌تواند با جذب بوهای ناخوشایند محیط هوا را تازه و معطر کند. از عود می‌توان در هنگام مهمانی، انجام ورزش یوگا، زمان مطالعه و در اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی و راهروی ساختمان استفاده کرد.

عود به دلیل اینکه بیشتر مواد تشکیل‌ دهنده‌اش طبیعی است، در مقابل اسپری‌های خوشبو کننده شیمیایی پرطرفدارتر بوده و محیط را لطیف کرده و استرس را از بین می‌برد. گفتنی است، این محصول در گروه بهترین عود خوشبو کننده بازار به شمار می‌آید.

ویژگی‌ها
نوع عود: شاخه‌ای (مدادی)
تعداد: 20 عدد
شاداب کننده و ایجاد احساس آرامش

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

10. عود خوشبو هم مدل Wild Forest

عود خوشبو هم مدل Wild Forest یا جنگل وحشی

ویژگی‌ها
نوع عود: شاخه‌ای (مدادی)
تعداد: 20 عدد
رایحه جنگل وحشی ، خنک و سرد

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

11. عود کندر الست کد A-110M

عود کندر الست کد A-110M با خواص دارویی

عود کندر دارای خواص دارویی، ماورائی و آروماتراپی است. بخور دادن این صمغ فوق‌العاده با بوی منحصر به فرد، از دیرباز تا به امروز در درمان انواع بیماری‌های روحی و جسمی کاربرد فراوان داشته و مورد توجه تمام پیامبران و ادیان الهی و همچنین طب سنتی اسلامی بوده است. در حال حاضر دانشمندان بر اهمیت اثر مثبت کندر روی مغز تاکید داشته و آن را مسکن اضطراب (فعال کننده نوعی پروتئین به نام trpv3) و افسردگی می‌دانند.

عود کندر الست ساخته شده در کشور ایران و از خانواده عودهای دست‌ساز و طبیعی است که توسط شرکت الست (Alast Incense) عرضه می‌شود، عودهای طبیعی جزو مرغوب‌ترین مدل عودهایی است که در جهان تولید می‌شود.

عودهای دست‌ساز و طبیعی به دلیل اینکه مواد تشکیل‌دهنده آن‌ها ریشه و ساقه گیاهان و صمغ درختان است، باعث پاک‌سازی محیط می‌شود و حتی برخی از محصولات آن دارای خاصیت درمانی است. عود الست با رایحه کندر از صمغ کندر ساخته شده است و مناسب برای آروماتراپی، رفع بوی بد و پاک‌سازی هوا می‌باشد. این عود یکی از بهترین عود های درمانی است.

ویژگی‌ها
نوع عود: شاخه‌ای (مدادی)
تعداد: 15 عدد
جنس چوب
پاکسازی هوا با رایحه واقعی کندر
آرامش بخش، ضد اضطراب و افسردگی
خواص آروماتراپی
برای تقویت حافظه
دارای نگهدارنده چوبی

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

12. عود خوشبو کننده هم مدل Cinnamon

عود خوشبو کننده هم مدل Cinnamon با بوی دارچین

اگر به بوی دارچین علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم برای خوشبو کردن فضا از عود دارچینی برند هم (HEM) استفاده کنید؛ که رایحه‌ای خوش و انرژی مثبت بالایی دارد.

ویژگی‌ها
نوع عود: شاخه‌ای (مدادی)
تعداد: 20 عدد
رایحه دارچین

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

13. عود ناندیتا مدل Wood Spice

عود ناندیتا با مدل Wood Spice یک عود دست ساز و بسیار خوشبو است

ویژگی‌ها
نوع عود: شاخه‌ای (مدادی)
جنس چوب
دست ساز (هندی)

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

سوالات مهم برای خرید عود

عود دست ساز با پایه طبیعی چه تفاوتی دارد؟

عودهای دست ساز از ماسالا، ادویه‌، روغن گیاه و عصاره‌های طبیعی ساخته شده که ماندگاری بسیار بالایی دارند. اما در ساخت عودهای پایه طبیعی و شیمیایی از مواد مضر و صنعتی استفاده می‌شود که برای سلامتی نیز مضر است.

آیا عود انرژی منفی و استرس را دفع می‌کند؟

بله، سوزاندن عود موجب دور شدن امواج و انرژی‌های منفی موجود در محیط شما می‌شود.

از کجا عود بخریم؟

شما می‌توانید از مغازه‌های سطح شهر و یا فروشگاه‌های اینترنتی معتبر عود را خریداری کنید.

قیمت عود چقدر است؟

عودها بسته به نوع ساخت و کیفیتشان قیمت‌های متفاوتی دارند. معمولا قیمت عودها از بسته‌ای 8 هزار تومان الی 35 هزار تومان متغیر است.

 

Promotion
پرفروش‌ترین عودهای بازارمشاهده محصولات

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *