منوی دسته بندی

بهترین صندلی اداری طبی و ارگونومیک ایرانی [7 برند محبوب]

یکی از عوامل مهم برای راحتی و بهره‌وری در محل کار، انتخاب یک صندلی طبی و راحتی اداری است. ازآنجاکه ساعات طولانی در محیط کار خود هستیم، داشتن یک صندلی ارگونومیک اداری می‌تواند تأثیر زیادی در سلامت و راحتی ما داشته باشد. اما با تنوع زیادی که وجود دارد، انتخاب بهترین صندلی اداری، کارمندی و یا کارشناسی ممکن است چالش‌برانگیز باشد. در این راهنمای خرید، عواملی را بررسی می‌کنیم که در خرید این محصول به شما کمک کند. همراه ما باشید.

بهترین صندلی اداری

۱. صندلی اداری نیلپر (Nilper)

بهترین صندلی اداری نیلپر (Nilper)

صندلی اداری برند نیلپر نه تنها برای یک نفر، بلکه برای طیفی از افراد طراحی شده است. این صندلی‌ها استانداردهای ارگونومی را دارند و از دوام بسیار خوبی نیز بهره می‌برند.

برخی از مدل‌های صندلی ارگونومیک اداری نیلپر، قابلیت تنظیم نشیمنگاه و تکیه‌گاهِ طبی دارند و همچنین دستۀ صندلی‌ها متحرک هستند.

صندلی‌های نیلپر با روکش‌های چرم و پارچه تولید می‌شوند و بدنۀ اصلی آن‌ها اغلب از پروفیل فولاد با آبکاری کروم درست شده است.

شرکت نیلپر در سال ۱۳۷۳ در ایران تاسیس شد و از آن پس، به تولید انواع صندلی اداری ارگونومیک و طبی پرداخت. محصولات اداری شرکت نیلپر از تنوع بالا و گسترۀ قیمت وسیعی برخوردارند. بنابراین، می‌توانید بهترین صندلی اداری مدنظر خود را از میان محصولات این برند تهیه کنید.

پرفروش‌ترین صندلی نیلپر

۲. صندلی اداری لیو (Live)

بهترین صندلی اداری ایرانی ارگونومیک و طبی؛ برند لیو (Live)

صندلی‌های اداری کمپانی «لیو» در انواع مدیریتی، کارشناسی، کنفرانسی، اپراتوری و مبلمان اداری تولید می‌شوند. این صندلی‌ها از تنوع زیادی برخوردار نیستند، اما همان تعداد محصولاتی که شرکت تولید می‌کنند، به طرز خلاقانه‌ای طراحی و دیزاین می‌شوند.

صندلی‌های «Live» در انواع اداری، از قیمت متوسط روبه بالا برخوردارند. همچنین، شما می‌توانید صندلی اداری ارگونومیک لیو را با رنگ‌های متنوع تهیه کنید.

اگر از طرفداران صندلی شخصی‌سازی‌شده هستید، کمپانی لیو انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. به‌عنوان مثال، هنگام سفارش صندلی ارگونومیک اداری خود، می‌توانید رویه و رنگ بدنۀ آن را خودتان انتخاب کنید.

برای روکش انتخاب‌هایی از جنس چرم مصنوعی، «مازراتی» و «آوستا» خواهید داشت که در سبک‌ها و رنگ‌های کلاسیک و اسپرت و غیره هستند. در مجموع، برای خرید بهترین صندلی اداری می‌توان روی محصولات این برند حساب کرد.

پرفروش‌ترین صندلی لیو

۳. صندلی اداری داتیس (Datis)

بهترین صندلی اداری ایرانی طبی و ارگونومیک؛ برند داتیس (Datis)

شرکت «داتیس» از جمله شرکت‌های ایرانی است که تاییدیۀ شرکت «TUV» آلمان و نشان استاندارد «ISO ۹۰۰۱» را به همراه گواهی ثبت طرح صنعتی به‌دست آورد.

دسته‌بندی صندلی‌های داتیس به‌صورت صندلی مدیریتی، صندلی کارمندی، صندلی کنفرانس و صندلی کارشناسی صورت می‌پذیرد.

طراحی بهترین صندلی اداری طبی داتیس به‌صورت ارگونومیک بوده و استاندارد درجۀ «G» دارند. این بدان معناست که شما می‌توانید از این صندلی‌ها برای بازۀ زمانی طولانی، بدون احساس هیچ‌گونه فشار در قسمت‌های مختلف بدن استفاده کنید.

صندلی اداری داتیس تنوع بالایی دارد و همچنین، روکش چرم «PU» در آن باعث افزایش طول عمر محصول شده است. «Datis» برای محصولات خود ۳ سال گارانتی در نظر گرفته است. البته جک صندلی، تا یک سال پس از خرید گارانتی فعال دارد و در صورت بروز آسیب می‌توانید از آن استفاده کنید.

پرفروش‌ترین صندلی داتیس

۴. صندلی اداری آرکانو (Arkano)

صندلی اداری آرکانو (Arkano)؛ راحت و ارگونومیک با قیمت ارزان

صندلی‌های اداری آرکانو برای رنگ روکش در دو نوع چرم و جنس پارچه تنوع بسیار بالایی دارد. با ویژگی‌هایی مانند ارتفاع قابل تنظیم، روکش‌های طبی، پشتی و دستۀ ارگونومیک که در بهترین صندلی اداری آرکانو وجود دارد، می‌توانید با اطمینان خاطر ساعت‌های طولانی بدون آسیب از این صندلی‌ها استفاده کنید.

گاهی اوقات ممکن است با وجود جست‌وجوهای بسیار، صندلی کارمندی یا اداری مناسب برای افراد بسیار بلند و یا کوتاه‌قد را پیدا نکنید؛ بین تولیدات این شرکت می‌توانید گزینه‌های مناسبی برای افرادی در قدهای مختلف پیدا کنید.

صندلی‌های ارگونومیک اداری آرکانو قیمت نسبتا پایینی دارد و درعین‌حال، ویژگی‌های کم‌تکراری را در محصولات خود گنجانده است. چنانچه قصد تهیه بهترین صندلی اداری ایرانی را دارید که قیمت مناسبی هم داشته باشد، این برند را در نظر داشته باشید.

پرفروش‌ترین صندلی آرکانو

۵. صندلی اداری راد سیستم (Rad System)

صندلی اداری طبی و راحتی راد سیستم (Rad System)؛ مناسب کارمندی، کارشناسی و مدیریتی

یکی دیگر از برندهایی که بهترین صندلی اداری را با قیمت نسبتا خوب تولید می‌کند، «راد سیستم» است. صندلی ارگونومیک اداری این شرکت از امکانات بسیاری برخوردار است.

این صندلی امکان تنظیم ارتفاع نشیمنگاه را برای کاربران فراهم نموده، پشتی آن به‌صورت کامل گودی کمر را پر و از ایجاد آسیب جلوگیری می‌کند. دسته‌های صندلی را می‌توانید به‌صورت سفارشی‌سازی‌شده و در دو مدل ثابت و متحرک سفارش دهید؛ در صورت انتخاب مدل متحرک آن، می‌توانید ارتفاع دسته را نیز تنظیم کنید.

صندلی‌های ارگونومیک اداری این برند از تنوع جنس و رنگ بالایی برخوردارند. شما می‌توانید روکش صندلی خود را در دو جنس چرم و پارچه و در رنگ‌های بسیار متنوع سفارش بدهید.

پرفروش‌ترین صندلی راد سیستم

۶. صندلی اداری آرتمن (Artman)

صندلی اداری آرتمن (Artman)؛ جزو بهترین برندهای صندلی اداری در بازار ایران

استفاده از فوم سرد در زیر روکش اصلی، نشیمنگاه نرم، پشتی بلند به همراه قوسی ملایم، تنظیم ارتفاع نشیمن و زاویۀ پشتی با دو مکانیزم «کلاچی» و «سینکرون» (چند حالت برای قفل‌کردن زاویه) تنها بخشی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد بهترین صندلی اداری آرتمن است.

مکانیزم‌های قفل در صندلی بدین‌صورت هستند که می‌توانید با زاویۀ عمود مناسب کار با کامپیوتر و مطالعه، دو زاویۀ قابل تنظیم برای کاربر و نهایتاً یک زاویۀ مناسب برای استراحت، استفاده‌ای تمام‌عیار از صندلی داشته باشید.

کمپانی «آرتمن» برای تکمیل کردن ویژگی‌های مثبت صندلی اداری خود، اقدام به تولید آن‌ها در رنگ‌های متفاوتی نموده است؛ در نتیجه می‌توانید آن را با توجه به هارمونی دکوراسیون مکان مورد نظر انتخاب کنید.

پرفروش‌ترین صندلی آرتمن

۷. صندلی اداری رایانه صنعت (Rayaneh Sanat)

بهترین صندلی کامپیوتر ارزان و باکیفیت؛ رایانه صنعت (Rayaneh Sanat)

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین صندلی اداری «رایانه صنعت» وجود ضریب ایمنی و ارگونومی بالا است. این صندلی‌ها با وجود پوشش کامل کمر و گردن به شما اجازه می‌دهند که کارهای روزانۀ خود را با بیشترین میزان راحتی و آسایش به انجام برسانید.

علاوه بر کیفیت بالای صندلی اداری ارگونومیک در شرکت رایانه صنعت، شما می‌توانید شاهد ویژگی‌های ظاهری مناسبی نیز باشید.

پوشش صندلی با رنگ پودری الکترواستاتیک صورت گرفته است و پایۀ آن با آبکاری «نیکل کروم» تولید شده. دسته‌ها اغلب از جنس «دایکست آبکاری نیکل کروم» با رو دستۀ «انتگرال» هستند و در نهایت، فریم کفی در لایه‌های متعددی جایگذاری شده و همین موضوع باعث افزایش استقامت آن می‌شود.

پرفروش‌ترین صندلی رایانه صنعت

راهنمای خرید صندلی اداری ارگونومیک و طبی

راهنمای خرید صندلی اداری ارگونومیک و طبی

طراحی، ارگونومیک و راحتی در یک نگاه

کارمندان زمان بسیار زیادی را برای نشستن بر روی صندلی و انجام دادن کارهای خود سپری می‌کنند؛ به همین علت بیشتر از مردم عادی مستعد ابتلا به برخی ناهنجاری‌های ستون فقرات هستند.

بنابراین، برای جلوگیری از ایجاد یا تشدید مشکلات اسکلتی، داشتن یک صندلی اداری که ارگونومیک باشد، بسیار مهم است. برخی از عواملی که به راحتی و تناسب صندلی اداری کمک می‌کنند، عبارتند از:

عرض و عمق صندلی:

صندلی اداری ارگونومیک باید از عرض و عمق کافی برخوردار باشد. معمولا عرض ۴۰ تا ۵۰ سانتی‌متر برای بیشتر کاربران استاندارد است.

همچنین، عمق صندلی (از جلو تا پشت) باید طوری باشد که بتوانید به پشتی آن تکیه دهید، درحالی‌که تقریباً ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر بین زانو و صندلی فاصله باقی است. به‌علاوه، در بهترین صندلی اداری باید شیب صندلی به جلو و عقب قابل تنظیم باشد.

پرفروش‌ترین صندلی‌های اداری

پشتی ارگونومیک:

حمایت صحیح از ستون فقرات در صندلی اداری از اهمیت بالایی برخوردار است. قسمت کمر در ستون فقرات دارای انحنای روبه‌داخل است و نشستن در زمان طولانی بدون وجود استانداردهای لازم، تحت فشار قرار می‌گیرد و به مرور زمان فرم خود را از دست می‌دهد.

صندلی مخصوص اداره بهتر است از تنظیم فرم پشتی صندلی نیز برخوردار باشد. پشتی ارگونومیک بین ۳۰ الی ۵۰ سانتی‌متر پهنا دارد.

اگر تکیه‌گاه به صورت یکپارچه به صندلی متصل نباشد، باید ارتفاع و زاویۀ قابل‌تنظیم داشته باشد. در غیر این صورت، بهتر است زوایای پشتی به صورت عقب-جلو منعطف باشد و همچنین، از حالت مکانیزم قفل برای جلوگیری از برهم‌ریختن تنظیمات زاویه صندلی پشتیبانی کند.

قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی:

اهرم تنظیم پنوماتیک ساده‌ترین راه برای تنظیم ارتفاع یک صندلی طبی اداری است. راحت‌ترین موقعیت برای قرارگیری طولانی‌مدت بدن، به گونه‌ای است که پاها کاملاً راحت و بدون واسطه روی زمین قرار گیرند و ارتفاع بازوها با ارتفاع میز هماهنگ باشد.

بررسی قابلیت تنظیم ارتفاع در صندلی های اداری

خوشبختانه با وجود ارتفاع قابل تنظیم در صندلی‌های اداری، دیگر نیاز نیست نگران این مقوله باشید. تنها کافی است راحت روی صندلی بنشینید، در حالی که پاهایتان بدون اعمال فشار بر روی زمین قرار گرفته و زانوهایتان زاویۀ ۹۰ درجه دارد، ارتفاع آن را ثابت کنید.

با این حال، صندلی‌های اداری به طور متوسط بین ۴۰ الی ۶۰ سانتی‌متر ارتفاع دارند و حداقل/حداکثر ارتفاع آن‌ها حدودا ۳۰ و ۸۰ سانتی‌متر است. در مجموع، توصیه می‌کنیم برای خرید بهترین صندلی اداری، به حداکثر و حداقل ارتفاع قابل تنظیم نیز توجه کنید.

دستۀ قابل تنظیم:

دستۀ صندلی اداری باید به گونه‌ای تنظیم شود که بازوها و شانه‌ها در حالت استراحت باشند و هنگام تایپ، کارمند از آرنج خود به عنوان تکیه‌گاه استفاده نکند.

قابلیت چرخش:

هر صندلی ارگونومیک که جزو بهترین صندلی اداری به‌حساب می‌آید، باید چرخش راحت داشته باشد تا فرد بتواند بدون اعمال فشار، به قسمت‌های مختلف میز خود دسترسی پیدا کند.

نوع پشتی گردن:

توجه کنید که به علت فرم ستون فقرات انسان، بهتر است انحناهای آن توسط صندلی حمایت شود. برای قسمت گردن معمولا پشتی کوچکی وجود دارد که یا از صندلی جدا می‌شود و یا قابلیت جدا شدن ندارد. این پشتی در بهترین صندلی اداری موجود در بازار تعبیه می‌شود.

جنس روکش کفی و پشتی؛ کدام جنس روکش بهتر است؟

هنگام انتخاب بهترین صندلی اداری، به این موضوع فکر کنید که قرار است خود و یا کارمندانتان ساعات متوالی از آن استفاده کنید. به همین علت، بهتر است ماده‌ای را انتخاب کنید که خاصیت تنفسی (Breathable) داشته باشد و با گردش هوا باعث تعریق شما نشود.

جنس روکش کفی و پشتی صندلی ارگونومیک اداری

پارچه‌های تنفسی همچنین توانایی بالایی در انتقال رطوبت به بیرون دارند. ترکیب پنبه و پلی‌استر، کتان تنفسی، ابریشم، میکرومودال که نوعی ابریشم مصنوعی است، پشم مرینو، ویسکوز و بامبو از جنس‌هایی هستند که خاصیت تنفسی دارند.

با وجود تعدد پارچه‌های تنفسی، بسیاری از صندلی‌ها را با جنس روکش و پشتی چرم تولید می‌کنند. کالای چرمی ظاهری لوکس دارد، اما کاربران را در استفادۀ درازمدت اذیت خواهد کرد.

حین انتخاب جنس روکش صندلی اداری، به میزان سختی آن نیز توجه کنید؛ چرا که با «سطح خیلی سخت» پس از مدتی دچار خستگی خواهید شد و «سطح خیلی نرم» نیز فرم خود را از دست خواهد داد.

جدیدترین صندلی‌های اداری

اندازه و حداکثر وزن قابل تحمل صندلی اداری

با وجود تمام استانداردهای ذکرشده، بهتر است صندلی اداری خود را با توجه به استانداردها و با تمرکز بر نیازمندی خود و کارمندانتان تهیه کنید.

برای یک صندلی مخصوص اداره عرض بین ۴۰ تا ۵۰ سانتی‌متر در نظر گرفته می‌شود و طول آن باید به اندازه‌ای باشد که در صورت تکیه دادن، با زانوها کاملاً مماس نباشد.

در همین راستا، زمانی بهترین صندلی اداری ارگونومیک و راحت را خریداری می‌کنید که منطبق با ویژگی فیزیکی افراد باشد. به خاطر داشته باشید که باید به فضای در اختیار خود برای میز و صندلی نیز توجه کنید.

بیشتر صندلی‌های اداری دارای آستانۀ تحمل وزن قابل توجهی هستند و و برای کاربرانِ ۱۰۰+ کیلوگرم مناسب هستند. با این وجود بهتر است پیش از خرید، کاتالوگ را بررسی و از میزان تحمل آن اطمینان حاصل کنید.

جنس چرخ و پایه صندلی؛ کیفیتی که نباید نادیده گرفته شود

همان‌طور که بالاتر گفته شد، چرخ و پایۀ صندلی اداری باید روان و مقاوم باشد، چرا که فرد باید بتواند بدون اعمال فشار به قسمت‌های مختلف میز کار خود دسترسی داشته باشد.

چرخ و پایۀ صندلی اداری نیز همانند دستۀ آن معمولاً از فلز یا پلاستیک «ABS» تولید می‌شود که از نظر کیفیت و دوام، در سطوح بالایی قرار دارند.

جنس چرخ و پایه صندلی طبی اداری

با این وجود باید توجه کنید که چرخ صندلی نباید خشک باشد و به سختی حرکت کند. این چرخ‌ها باید از دوام بالایی برخوردار باشند که در صورت استفادۀ مداوم دچار شکستگی و آسیب نشوند.

اگر قرار است پایه و چرخ فلزی انتخاب کنید، آن را کاملا برای پیدا کردنِ لبه‌های تیز بررسی کنید که در صورت برخورد با پای کاربر، آسیب نبیند.

اهمیت جنس دسته و روکش آن

اگر به فکر خرید بهترین صندلی اداری طبی باشید، باید از تمام جهات به ویژگی‌های آن توجه کنید. به‌عنوان مثال، ممکن است در حالت عادی جنس دسته و روکش آن برایتان اهمیتی نداشته باشد، اما زمانی که قرار باشد صندلی ارگونومیک تهیه کنید، کوچک‌ترین جزئیات نیز حائز اهمیت می‌شوند.

صندلی‌های اداری با دسته‌هایی از جنس فلز یا پلاستیک «ABS» تولید می‌شود که در بسیاری از موارد، روکش نیز خواهند داشت. این روکش معمولا از همان متریالی است که روکش صندلی با آن تولید شده است. با این حال بسیاری از برندهای مطرح، از بهترین جنس روکش استفاده می‌کنند تا علاوه بر راحتی کاربر، دسته صندلی دوام خوبی داشته باشد.

صندلی‌های پیشنهادی خریداران

توجه به دوام صندلی

چگونه می‌توان دوام یک صندلی اداری را پیش از خرید و استفاده تشخیص داد؟ شما به راحتی و تنها با توجه به برند، رضایت و نظرات مشتریان و متریال به‌کاررفته در تولید صندلی، می‌توانید تا حدود قابل توجهی میزان دوام صندلی را حدس بزنید.

نحوه بررسی دوام و پایداری صندلی اداری

فراموش نکنید که شکستگی و آسیب ناگهانی صندلی تنها از نظر مالی به شما لطمه نمی‌زند، بلکه ممکن است کاربری که در حال استفاده از صندلی اداری است نیز دچار مشکلات متعدد بشود. بنابراین، تمامی مواردی که سبب می‌شود بهترین صندلی اداری را خریداری کنید، در نظر بگیرید.

قیمت صندلی اداری

قیمت صندلی‌های ایرانی بسته به نوع برند، کیفیت و ویژگی‌هایشا دارای قیمت‌های متفاوتی هستند و نمی‌توانیم قیمت دقیقی را برای آن‌ها در نظر بگیریم. اما شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت روز صندلی ارگونومیک اداری، روی دکمه زیر کلیک کنید.

قیمت انواع صندلی اداری

بهترین مارک صندلی اداری

با توجه به قیمت بالای صندلی‌های خارجی و عدم واردات محصولات باکیفیت، در این بخش به معرفی بهترین برندهای ایرانی می‌پردازیم.

در میان شرکت‌های متعددی که صندلی کارمندی، کارشناسی و مدیریتی تولید می‌کنند، مارک‌های «نیلپر» (Nilper)، «لیو» (Live)، «داتیس» (Datis)، «آرکانو» (Arkano)، «راد سیستم» (Rad System) و «آرتمن» (Artman) جزو محبوب‌ترین‌ها هستند.

توجه داشته باشید که امکان افت کیفیت در برندهای ایرانی وجود دارد. بنابراین، بهتر است هر زمان که قصد تهیه بهترین صندلی اداری ایرانی را داشتید، نظرات خریداران قبلی را مورد بررسی قرار دهید.

نتیجه‌گیری جهت خرید صندلی اداری و کارمندی

در این مقاله از سایت بیگ سرچ، به بررسی راهنمای خرید صندلی اداری پرداختیم و برندهای برتر بازار را نیز معرفی کردیم. امیدواریم بتوانید صندلی اداری ایده‌آل خود را برای محیط کارتان انتخاب کرده و راحتی را با آن تجربه کنید.

مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید بهترین صندلی اداری باید به آن‌ها توجه کنید، پشتیبانی لازم از قسمت‌های گردن، کمر و دستان است. به علاوه، قابلیت تنظیم صندلی برای مطابقت با ارتفاع و اندازه شما و همچنین پشتیبانی از منحنی طبیعی بدن را نیز باید در نظر بگیرید.

Promotion
پرفروش‌ترین صندلی‌های اداری در بازارمشاهده محصولات
[تعداد آرا: 1 میانگین امتیاز: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *