منوی دسته بندی

بهترین بخاری گازی کم مصرف بازار + [راهنمای خرید جامع]

ایمنی بخاری و سوخت صحیح و کامل گاز، از ضروری‌ترین مواردی است که در خرید بخاری گازی باید به آن توجه شود. بهتر است بخاری گازی در رده انرژی مناسب قرار داشته باشد و سوخت را به‌صورت بهینه مصرف کند. همچنین دمای قابل تنظیم و کارایی ساده از دیگر ویژگی‌های بخاری گازی خوب است. بخاری‌های گازی در نوع معمولی و دیواری با توان‌های مختلف 9000، 8000 و 4800 کیلوکالری در بازار موجود هستند. در این راهنمای خرید به شما کمک می‌کنیم تا با دانستن نکات مهم، بهترین بخاری گازی موجود در بازار را مطابق با نیاز خود خریداری نمایید. با ما همراه باشید.

راهنمای خرید بخاری گازی

راهنمای خرید بخاری گازی

متراژ خانه و خرید بخاری مناسب

هر بخاری گازی با توجه به توان و ابعاد خود انرژی متفاوتی تولید کرده و فضای اطراف را تا شعاعی محدود گرم می‌کند. به‌طور معمول هر کیلووات انرژی حدود ۱۰ متر مربع را به‌طور مناسب گرم می‌کند.

اگر خانه بزرگ‌تر از میزان انرژی تولید شده و توان بخاری باشد، به اندازه کافی گرم نشده و شما به بخاری دیگری نیاز پیدا می‌کنید. لازم به ذکر است در مناطق گرمسیر، بخاری با توان کمتر نیز پاسخگوی نیازهای شما برای گرم شدن خانه خواهد بود. بهترین بخاری گازی در مناطق گرمسیری با هر ۱۰ کیلووات انرژی ۱۶ متر مربع را به خوبی گرم می‌کند.

فرمولی برای خرید بخاری با توجه به میزان انرژی تولید شده و ابعاد خانه وجود دارد. میزان انرژی که بخاری گازی تولید می‌کند را تقسیم بر ۲۴ کرده با سه برابر متراژ خانه به مترمربع مقایسه کنید. اگر این 2 عدد یکی و یا نزدیک به هم باشند، بخاری موردنظر برای خانه شما مناسب است.

برای مثال خانه‌ای با مساحت ۷۰ مترمربع و بخاری با توان ۴۸۰۰ کیلوکالری مناسب و هماهنگ با یکدیگر هستند. ۷۰ را در ۳ ضرب می‌کنیم و عدد ۲۱۰ به‌دست می‌آید و توان بخاری یعنی ۴۸۰۰ را تقسیم بر ۲۴ نموده و عدد ۲۰۰ حاصل می‌شود، همان‌طور که می‌بینید اعداد به‌دست ‌آمده نزدیک به یکدیگر هستند.

رده انرژی بخاری گازی

رده انرژی، نمایشگر بازده خالص تولید گرما توسط هر بخاری است. این رده با حروف انگلیسی نمایش داده شده و هر چه به حروف انتهایی الفبا نزدیک می‌شویم، بازده پایین‌تر را نشان می‌دهد. بهترین بازده انرژی رده C، D، E، F و G است.

بازده خالص انرژی در این رده‌ها مناسب است و کمتر باعث هدررفت انرژی شده و گرمای مطبوعی نیز در خانه ایجاد می‌کند. یکی از نکات مهم که هنگام خرید بهترین بخاری گازی باید به آن توجه داشت، رده انرژی بخاری است.

ایمنی بخاری گازی و ترموکوپل

سیستم ایمنی بخاری با توجه به اتفاقات ناگواری که به دلیل نشت گاز رخ می‌دهد اهمیت فراوانی دارد. یکی از نکات ایمنی که حتماً باید در بخاری گازی وجود داشته باشد، سیستم ایمنی ترموکوپل می‌باشد که وجود آن در یک بخاری گازی استاندارد الزامی است. این سیستم ایمنی با خاموش شدن شعله به‌طور اتوماتیک، سیستم خروج گاز را قطع می‌کند.

متاسفانه حوادث بسیاری به دلیل نقص در این سیستم اتوماتیک رخ می‌دهد. بنابراین خرید بخاری گازی با سیستم ترموکوپل سالم، از فروشگاه معتبر بسیار حائز اهمیت است. همچنین اولین ویژگی در بهترین بخاری گازی، استاندارد بودن آن از نظر ایمنی است تا مشکلات و حوادثی بر اثر نشت گاز از بخاری به وجود نیاید.

پرفروش‌ترین بخاری‌های گازی

 

نکات مهم در خرید بخاری گازی

در انتها لازم است این نکته را نیز اضافه کنیم که بخاری‌های گازی بدون دودکش به‌هیچ‌وجه برای خانه‌ها و فضاهای بسته مناسب نیست و آن دسته از بخاری گازی که به بخاری بدون دود شهرت یافته‌اند تنها در فضای باز قابل استفاده بوده و برای مصارف خانگی توصیه نمی‌شوند. برای خرید مناسب و رضایت‌بخش بهترین بخاری گازی، با توجه به مساحت خانه و میزان سردسیر یا گرمسیر بودن منطقه زندگی خود، به رده انرژی و بازدهی آن توجه کنید.

بهترین مارک بخاری گازی

از بهترین مارک‌های بخاری گازی در بازار ایران، می‌توان به نیک کالا (Nicala)، آبسال (Aabsal)، پلار (Polar) و سپهر الکتریک (Sepehr Electric) اشاره کرد. لازم به ذکر است در زمینه محصولات گرمایشی، محصولات برخی از برندهای ایرانی بهتر از نمونه‌های خارجی می‌باشند.

بهترین بخاری گازی موجود در بازار

1. بخاری گازی شومینه ای نیک کالا مدل آذر MC24

بهترین بخاری گازی

ویژگی‌ها
نوع سوخت: گاز شهری
قابلیت نصب بروی: زمین
نیاز به دودکش: دارد
جرقه زن: دارد
امکان تنظیم شعله: دارد

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

2. بخاری گازی آبسال مدل 481

بخاری گازی آبسال مدل 481 مدل بدون دودکش

ویژگی‌ها
نوع سوخت: گاز شهری
قابلیت نصب بروی: دیوار، زمین
نیاز به دودکش: ندارد
جرقه زن: دارد
امکان تنظیم شعله: دارد

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

3. بخاری گازی نیک کالا مدل آفتاب AF18

بخاری گازی نیک کالا مدل آفتاب AF18 با قابلیت تنظیم شعله، جرقه زن برای افرادی که قصد خرید بهترین بخاری گازی را دارند، مناسب است.

ویژگی‌ها
نوع سوخت: گاز شهری
قابلیت نصب بروی: زمین
نیاز به دودکش: دارد
جرقه زن: دارد
امکان تنظیم شعله: دارد

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

4. بخاری گاز سوز بدون دودکش سپهر الکتریک مدل SE5000C

بخاری گاز سوز بدون دودکش سپهر الکتریک با مدل SE5000C

ویژگی‌ها
نوع سوخت: گاز شهری
قابلیت نصب بروی: دیوار، زمین
نیاز به دودکش: ندارد
جرقه زن: دارد
امکان تنظیم شعله: دارد

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

سوالات متداول جهت خرید بخاری گازی

چگونه بهترین بخاری گازی را انتخاب کنیم؟

بهتر است در هنگام خرید این وسیله گرمایشی، به نکاتی نظیر برند سازنده، نوع سوخت بخاری، نوع نصب (دیواری، زمینی)، امکان تنظیم شعله، جرقه زن، وجود یا عدم وجود دودکش، طول، عرض، ارتفاع، وزن، قیمت و سایر قابلیت‌های آن دقت نمایید.

آیا بخاری گازی بدون دوکش خطرناک است؟

این دسته از بخاری‌های گازی برای محیط‌های باز که هوا به خوبی رد و بدل می‌شود، مناسب می‌باشند. همچنین توصیه می‌شود برای فضاهای بسته، از بخاری گازی با دودکش استفاده کنید تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

قیمت بخاری گازی چقدر است؟

قیمت بخاری‌های گازی در بازار ایران، بین 1 میلیون تومان الی 15 میلیون تومان می‌باشد. البته شما می‌توانید با مبلغ کمتر از 5 میلیون تومان، بهترین بخاری گازی موجود در بازار را خریداری نمایید.

 

Promotion
پرفروش‌ترین بخاری‌های گازی در بازارمشاهده محصولات

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *