منوی دسته بندی

بهترین ماشین حساب مهندسی، ساده و… [9 مارک برتر بازار]

در دنیای امروز ماشین‌حساب‌ها یار کمکی نسبتا پیشرفته‌ای برای ما هستند. در واقع آن‌ها انسان را از انجام برخی عملیات پیچیده ریاضی بی‌نیاز کرده و به او در حل سریع محاسبات کمک می‌کنند. حال اینکه کدام نوع از ماشین حساب برای ما مناسب است؟ کدام مارک ماشین حساب بهتر است؟ موضوع بحث ما در این مطلب می‌باشد. اگر شما هم می‌خواهید بهترین ماشین حساب موجود در بازار را بر اساس بودجه و نیازتان تهیه کنید، این مطلب را تا آخر دنبال کنید.

راهنمای خرید ماشین حساب

راهنمای خرید ماشین حساب

انواع ماشین حساب در بازار

ماشین حساب‌ها همانند بسیاری از محصولات دیگر، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. در ادامه چند مدل محبوب را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. ماشین حساب ساده:

این مدل همان‌طور که از نامش پیداست، جزو اولین و ساده‌ترین نوع ماشین حساب بوده و می‌تواند محاسبات اولیه و معمولی را برای شما انجام دهد. این نوع، به ماشین حساب استاندارد یا «Basic» نیز معروف است.

ماشین حساب‌های ساده، بیشتر موردنیاز دانش‌آموزان و افرادی است که قصد ندارند محاسبات پیچیده‌ای با دستگاه انجام دهند. اگر شما هم قصد تهیه بهترین ماشین حساب برای انجام محاسبات ساده را دارید، این نوع می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد. قیمت ماشین حساب‌های ساده نسبت به نوع پیشرفته، ارزان‌تر است.

پرفروش‌ترین مدل ساده

 

۲. ماشین حساب مهندسی یا علمی:

ماشین حساب‌های مهندسی می‌توانند انواع توابع خاص مثلثات، لگاریتم، مسائل مهندسی و… را حل کند. در این نوع می‌توانید برخی محاسبات را در حافظه ماشین حساب ذخیره کنید و در زمان دیگری، ادامه محاسبات را انجام دهید. البته قابلیت‌های پیشرفته‌تر دیگری هم دارند که در بخش معرفی محصولات به آن‌ها می‌پردازیم.

این نوع ماشین حساب قابلیت حل معادلات سینوس، کسینوس، تانژانت و… را دارد و انواع توابع را به راحتی حل می‌کند. ماشین حساب علمی برای دانشجویان و افرادی مناسب است که به دنبال بهترین ماشین حساب برای محاسبات آماری و مثلثاتی هستند.

پرفروش‌ترین مدل مهندسی

 

۳. ماشین حساب چاپگردار:

این مدل نوع پیشرفته‌ای از ماشین حساب است که می‌تواند محاسبات و پاسخ آن‌ها را برای شما چاپ کند. معمولا این دستگاه‌ها صفحه نمایش بزرگی دارند تا محاسبات طولانی‌تر را به راحتی نشان دهند. برخی از مدل‌های این ماشین حساب توانایی تبدیل نرخ ارز و بررسی بیش از ۱۰۰ مرحله محاسباتی را نیز دارند.

معمولا قیمت ماشین حساب‌های چاپگردار، بیشتر از نوع ساده و علمی است. همچنین، این نوع به افرادی توصیه می‌شود که می‌خواهند برای امور حسابداری و چاپ محاسبات، بهترین ماشین حساب را خریداری کنند.

پرفروش‌ترین مدل چاپگردار

 

۴. ماشین حساب گرافیکی

این ماشین حساب برای رسم نمودارهای پراکندگی، ایجاد جدول، محاسبه احتمالات و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. از تفاوت‌های این نوع با ماشین حساب علمی، می‌توان به نمایش رنگ، قابلیت‌های گرافیکی، ذخیره برنامه‌ها و الگوریتم‌ها اشاره کرد.

اکثر ماشین حساب‌های گرافیکی یا نموداری، دارای کابل USB هستند و امکان اتصال محصول به کامپیوتر و ابزارهای سازگار با آن را برای شما فراهم می‌کنند. برندهایی که بهترین ماشین حساب گرافیکی را با کیفیت بالا به تولید می‌رسانند محدود است؛ که البته در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

نوع نمایشگر؛ تک خطی یا دو خطی؟

۱. نمایشگر تک خطی:

در نمایشگر تک خطی، تمام محاسبات در یک خط روی نمایشگر نشان داده می‌شود که در مقایسه با نوع دوخطی یک محدودیت به حساب می‌آید.

۲. نمایشگر دو خطی:

در این نمایشگرها، دو خط بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود که خط دوم، برای مشاهده پاسخ محاسبات است و کار را برای شما راحت‌تر می‌کند. البته نمی‌توان گفت که بهترین ماشین حساب موجود در بازار، تک خطی است یا دو خطی! زیرا این مورد به نوع نیاز،‌ سلیقه و بودجه شما نیز بستگی دارد.

تعداد کاراکترها در صفحه نمایش ماشین حساب

یکی دیگر از پارامترهای مهم برای خرید بهترین ماشین حساب، بررسی تعداد کاراکترهای آن است. تعداد کاراکترهای قابل مشاهده بر روی صفحه نمایش، در انواع ماشین حساب‌ها متفاوت است و یک عدد ثابت نیست. این عدد می‌تواند چیزی بین ۸ الی ۱۴ کاراکتر باشد.

تعداد کاراکترها در صفحه نمایش ماشین حساب

در واقع هر چه تعداد کاراکترهای روی صفحه نمایش بیشتر باشد، سرعت انجام محاسبات شما بالاتر می‌رود. گزینه دیگری که درباره کاراکترها وجود دارد، مجموعه کاراکترهای موجود در صفحه‌کلید ماشین حساب است و هر چه بیشتر باشد، ماشین حساب قادر به انجام عملیات محاسباتی پیچیده‌تری است.

منبع تغذیه ماشین حساب

هر ماشین حساب با یک منبع تغذیه خاص کار می‌کند. در اکثر ماشین‌ حساب‌ها از دو منبع تغذیه باتری و پنل خورشیدی استفاده می‌شود. البته ماشین حساب برقی هم وجود دارد که فقط با برق کار می‌کند.

بسیاری از فروشندگان، خرید ماشین حساب با منبع تغذیه پنل خورشیدی را پیشنهاد می‌دهند؛ چراکه عمر بیشتری دارد و امکان غیرفعال شدن آن نیز کم است. البته ممکن است برخی مواقع کار با آن در محیط‌های تاریک مشکل باشد.

ماشین حساب‌هایی که با باتری کار می‌کنند، از این جهت که در همه مکان‌ها و زمان‌ها امکان فعالیت دارند، خیال شما را راحت می‌کنند. اما تصور اینکه سر یک جلسه مهم باتری آن تمام شود وحشتناک است. بنابراین، بهتر است همیشه باتری زاپاس همراهتان باشد. محصولاتی که از هر دو منبع تغذیه باتری و پنل خورشیدی بهره‌مند هستند، گزینه مناسبی برای خرید بهترین ماشین حساب می‌باشند.

لازم به ذکر است، دو نوع باتری قابل شارژ و غیرقابل شارژ در ماشین حساب‌ها وجود دارد که می‌توانید طبق نیاز و مقدار استفاده، یکی از آن‌ها را خریداری کنید. فراموش نکنید که ماشین حساب با باتری‌ قابل شارژ، به دلیل اینکه نیاز به تعویض مداوم باتری در آن وجود ندارد، هزینه کمتری بر دوش شما می‌گذارد.

پرفروش‌ترین ماشین حساب بازار

 

کیفیت دکمه‌ها؛ عاملی مهم برای عمر ماشین حساب

شاید در ابتدا این موضوع چندان مهم به نظر نرسد. در واقع اگر به‌ندرت از ماشین حساب استفاده می‌کنید، چندان هم مهم نیست! اما درصورتی‌که مدت‌زمان زیادی با ماشین حساب سروکار دارید، این گزینه حائز اهمیت خواهد شد. تصور کنید بعد از مدتی کار با ماشین حساب، رنگ دکمه‌ها پاک شوند. پس از این، اگر فراموش کنید کدام دکمه مربوط به چه عملیاتی است، کارتان سخت‌تر و کندتر پیش می‌رود.

کیفیت دکمه‌ها در ماشین حساب

مهم است که از کیفیت رنگ نوشته‌های روی دکمه و علائم آن مطمئن شوید. علاوه بر این، میزان سختی و نرمی دکمه‌ها نیز مهم است. اگر دکمه‌ها روان نباشند، احتمال عمل نکردن یک دکمه و اشتباه در کل محاسبات وجود دارد. همچنین، جنس دکمه‌ها باید به‌گونه‌ای باشند که بعد از استفاده طولانی‌مدت، از جا در نیامده یا سوراخ و خراب نشوند. بنابراین، برای خرید بهترین ماشین حساب مهندسی، ساده و… بررسی کیفیت دکمه‌ها و ماندگاری رنگ روی آن مهم است.

شاید بررسی این موضوع قبل از خرید، کمی سخت باشد. زیرا ما نمی‌توانیم تخمین بزنیم که رنگ لیبل دکمه‌ها تا چند سال دیگر پاک می‌شوند. حتی ممکن است هنگام خرید کیفیت دکمه‌ها خوب باشند، اما پس از چند بار کار کردن، حالت اصلی خود را از دست بدهند. بنابراین، توصیه ما این است که محصول خود را از یک برند معتبر و شناخته‌شده خریداری کنید تا این نگرانی از بین برود.

نکات مهم قبل از خرید ماشین حساب

علاوه بر نکاتی که در بالا گفتیم، یک‌سری نکات جزئی‌تر هم وجود دارد که به شما برای انتخاب بهترین ماشین حساب کمک می‌کند. در ادامه به این موارد می‌پردازیم.

  • انجام محاسبات آماری مورد نظر:

قبل از خرید، حتما توجه کنید ماشین حساب توان محاسباتی مورد انتظار شما را داشته باشد. حتی اگر بهترین ماشین حساب بازار را تهیه کنید، اما توان انجام محاسبات موردنیاز شما را نداشته باشد، خرید خوبی انجام نداده‌اید.

  • خاموش شدن خودکار:

این ویژگی کمک می‌کند تا در مصرف باتری محصول شما صرفه‌جویی شود. زیرا برخی مواقع ممکن است فراموش کنید که دستگاه را به‌صورت دستی خاموش کنید.

  • اندازه و وضوح صفحه نمایش:

تار نبودن تصویر، دیده شدن تمامی محاسبات،‌ رنگ واضح اعداد و سایز بزرگ صفحه نمایش، از ویژگی‌های مهم بهترین ماشین حساب است که توجه به آن ضروری است.

  • جنس بدنه:

به هر حال ماشین حساب باید به‌گونه‌ای ساخته شود که در برابر ضربه تا حدی مقاوم باشد و با یک ضربه از هم نپاشد. مواد اولیه مرغوب، کمک می‌کند تا عمر دستگاه شما افزایش یابد.

  • حافظه:

شما می‌توانید انواع محاسبات قبلی و فرمول‌های مهم را در حافظه ماشین حساب حافظه‌دار ذخیره کنید. این برای مهندسین و دانشجویان رشته‌هایی که به محاسبات نیاز دارند، قابلیت و ویژگی مهمی است. بنابراین، برای خرید بهترین ماشین حساب مهندسی و علمی، بهتر است این نکته را نیز مدنظر قرار دهید. البته اکثر محصولات موجود در بازار، از این ویژگی برخوردار هستند.

  • قابلیت اتصال:

برخی از ماشین حساب‌ها با پشتیبانی از پورت USB، به کامپیوتر متصل شده و امکان برنامه‌نویسی را به شما می‌دهند. البته شاید این ویژگی برای تمامی افراد مناسب نباشد. بنابراین اگر به آن نیازی ندارید، بهتر است برای صرفه‌جویی در هزینه، از خرید این نوع محصول صرف‌نظر کنید.

بهترین مارک ماشین حساب

طبق بررسی‌های انجام‌شده توسط بیگ سرچ، برندهای «کاسیو» (Casio)، «تگزاس اینسترومنتس» (Texas Instruments)، «کانن» (Canon)، «اچ‌پی» (HP) و «شارپ» (Sharp) جزو بهترین و محبوب‌ترین برندهای ماشین حساب در دنیا به حساب می‌آیند.

بهترین ماشین حساب مهندسی، ساده و…

۱. ماشین حساب کاسیو (Casio)
  • محبوب‌ترین ماشین حساب دنیا

بهترین ماشین حساب کاسیو (Casio)

برند «کاسیو» یکی از قدرتمندترین کمپانی‌های تولیدکننده ماشین حساب در دنیا است و سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص داده است. ماشین حساب‌های استاندارد (Basic)، گرافیکی یا نموداری (Graphing)، علمی و کسری (Scientific & Fraction) و چاپگردار (Printing) در میان محصولات این شرکت به چشم می‌خورد.

محصولات این برند ژاپنی با کیفیت ساخت بالا، پوشش‌دهی تمامی نیازها و قیمت مناسب، جزو پرفروش‌ترین و بهترین ماشین حساب دنیا به شمار می‌آیند. اگر به دنبال یک ماشین حساب خوب برای حسابداری، کارهای مهندسی، فروشگاه، دانشگاه و… نیاز دارید، این برند را در اولویت قرار دهید. همین حالا توسط دکمه زیر پرفروش‌ترین مدل‌ها را ببینید.

ویژگی‌ها
انواع: رومیزی، ساده، علمی، چاپگردار و...
قابلیت خاموشی خودکار: دارد
چند خطی (برای اشراف کامل به محاسبات)
مجهز به کیس محافظ در برخی مدل‌ها
قابلیت محاسبه توابع پیچیده
دارای حافظه‌های مستقل

پرفروش‌ترین مدل کاسیو

 

 

۲. ماشین حساب تگزاس اینسترومنتس (Texas Instruments)

ماشین حساب تگزاس اینسترومنتس (Texas Instruments)

«تگزاس اینسترومنتس» که با نام «TI» هم شناخته می‌شود، یک کمپانی بزرگ آمریکایی است که جزو تولیدکننده‌های بهترین ماشین حساب در بازار به شمار می‌رود. ماشین حساب‌های این برند در دنیا بسیار شناخته‌شده و پرفروش هستند و خوشبختانه برخی از مدل‌های آن نیز در بازار ایران موجود می‌باشد.

محصولات این برند بسیار مقاوم، با دقت محاسبه بالا و باکیفیت است و به افرادی که قصد تهیه یک ماشین حساب خوب برای محاسبات مالی را دارند، توصیه می‌شود.

ویژگی‌ها
انواع: علمی، چاپگردار
دقت محاسبه و سرعت خوب
دارای کاربرگ زمان، پول، استهلاک، ارزش، جریان نقدی، خسارت و...
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی

پرفروش‌ترین مدل تگزاس

 

 

۳. ماشین حساب اچ پی (HP)

ماشین حساب اچ پی (HP)؛ بهترین ماشین حساب برای حسابداری

اگر کمی با بازار تجهیزات جانبی کامپیوتر آشنا باشید، حتما نام «اچ پی» به گوشتان خورده است. این برند که جزو محبوب‌ترین تولیدکننده‌های پرینتر در سراسر جهان است، جزو بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین تولیدکنندگان ماشین حساب نیز به شمار می‌آید.

شاید تنوع مدل‌های ماشین حساب «HP» مانند کاسیو بالا نباشد، اما مدل‌هایی که به بازار عرضه کرده است، دارای کیفیت خوب، دقت و سرعت بالا و دوام زیاد می‌باشد. اگر شما هم به دنبال بهترین ماشین حساب مهندسی و مالی هستید، این برند را هم در نظر داشته باشید.

ویژگی‌ها
انواع: علمی، گرافیکی و مالی
ویژگی خاموش شدن خودکار: دارد
دارای دکمه‌های نرم و باکیفیت
مجهز به کیس محافظ
مناسب برای محاسبات پیچیده

پرفروش‌ترین مدل اچ پی

 

 

۴. ماشین حساب ساده و مهندسی شارپ (Sharp)

شارپ (Sharp)؛ بهترین ماشین حساب عمران و مهندسی

«شارپ»، یکی دیگر از سازندگان خوب ماشین حساب در بازار است. ماشین حساب‌های رومیزی (Desktop)، دارای چاپگر (Printing) و علمی، جزو محصولات این شرکت به حساب می‌آیند.

در بازار ایران، به ترتیب مدل‌های ساده، علمی و پرینتینگ آن پرفروش هستند و طبق تحقیق ما، اکثر خریداران نیز از خرید خود راضی بودند. گفتنی است، اکثر مدل‌های «Sharp» در گروه بهترین ماشین حساب بازار دنیا قرار می‌گیرند.

ویژگی‌ها
انواع: مهندسی، ساده، رومیزی و دارای چاپگر
قابلیت خاموشی خودکار: دارد
منبع تغذیه: پنل خورشیدی و باتری
دارای قاب محافظ در تعدادی از مدل‌ها
نوع نمایشگر: تک خطی و چند خطی

پرفروش‌ترین مدل شارپ

 

 

۵. ماشین حساب علمی و ساده کانن (Canon)

بهترین ماشین حساب مهندسی و ساده کانن (Canon)

ماشین حساب‌های «کانن» با طراحی‌های شیک خود، طیف وسیعی از مدل‌های دستی، رومیزی، چاپ اداری و علمی را پوشش می‌دهند. طراحی ماشین حساب «Canon» ترکیبی از سادگی، وزن سبک و عملکرد عالی است.

جالب است بدانید، بیش از ۵۵٪ از ماشین حساب‌های کانن از موادهای بازیافتی محصولات شرکت ساخته شد‌اند. اگر قصد تهیه بهترین ماشین حساب را دارید، این برند را نیز در لیست بررسی خود جای دهید.

ویژگی‌ها
انواع: ساده، علمی، رومیزی، جیبی و دارای قابلیت پرینت
قابلیت خاموش شدن خودکار: دارد
منبع تغذیه: باتری، برق شهری و پنل خورشیدی
امکان انجام محاسبات آماری

پرفروش‌ترین مدل کانن

 

 

۶. ماشین حساب کنکو (Kenko)

ماشین حساب کنکو (Kenko)

این برند چینی برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بهترین ماشین حساب بازار را با قیمت مناسب خریداری کنند. به‌طورکلی، خرید محصولاتی که توسط برندهای معتبر تولید شده و قیمت ارزان‌تری دارند، از خرید برندهای متفرقه و غیر اصلی بهتر است. اگر دانشجو هستید و نمی‌خواهید به سمت محصولات گران‌تر مانند «کاسیو»،‌ «تگزاس» و… بروید، «کِنکو» می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد.

ماشین حساب‌های کنکو در انواع مختلفی تولید شده و نیاز اکثر افراد را پوشش می‌دهد. از ویژگی‌های برخی از محصولات این برند، می‌توان به صفحه نمایش دو ردیفه، امکان محاسبات آماری و کسری، خاموش شدن اتوماتیک و… اشاره کرد.

ویژگی‌ها
انواع: ساده، رومیزی، جیبی و علمی
ویژگی خاموشی خودکار: دارد
منبع تغذیه: باتری و پنل خورشیدی
نوع نمایشگر: تک خطی و چند خطی

پرفروش‌ترین مدل کنکو

 

 

۷. ماشین حساب کداک (Kodak)

ماشین حساب کداک (Kodak)

ویژگی‌ها
انواع: ساده، رومیزی و علمی
منبع انرژی: باتری
صفحه نمایش: تک‌رنگ
دارای کیس محافظ در بعضی از مدل‌ها

پرفروش‌ترین مدل کداک

 

 

۸. ماشین حساب مهندسی و ساده کاتیگا (Catiga)

ماشین حساب مهندسی و ساده کاتیگا (Catiga)

این برند، ماشین حساب‌های خود را با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب به بازار عرصه می‌کند. محصولات «کاتیگا» به‌واسطه قیمت مقرون‌به‌صرفه خود، در بازار ایران پرفروش هستند و اکثر مشتریان آن دانش‌آموزان و دانشجویان هستند.

اگر فروشنده هستید، مدل‌های ساده و دارای چاپگر و اگر دانش‌آموز یا دانشجو هستید، مدل‌های علمی گزینه مناسبی برای شما خواهند بود. شما می‌توانید از طریق دکمه‌ای که در زیر جدول قرار دارد، پرفروش‌ترین و بهترین ماشین حساب «Catiga» را مشاهده کنید.

ویژگی‌ها
انواع: ساده، رومیزی و علمی
منبع تغذیه: پنل خورشیدی و باتری
مجهز به قاب محافظ در مدل‌های علمی
انجام تبدیلات متریک، محاسبات بردار، ماتریس، انتگرال، توان و ریشه، سیگما و...

پرفروش‌ترین مدل کاتیگا

 

 

۹. ماشین حساب دلی (Deli)

ماشین حساب دلی (Deli) با قیمت ارزان و مناسب

«دِلی»، یکی دیگر از برندهای خوب چینی است که به تولید ماشین حساب مشغول است. کیفیت بالای ساخت، تنوع مدل‌ها، طراحی زیبا، صفحه کلید باکیفیت و قیمت مناسب، از مشخصه‌های بارز بهترین ماشین حساب «Deli» است. این کمپانی بیش از ۳۰ سال قدمت دارد و برای خرید یک ماشین حساب خوب، می‌توان آن را در لیست بررسی قرار داد.

ویژگی‌ها
انواع: رومیزی، علمی و ساده
منبع انرژی: پنل خورشیدی و باتری
دارای کیس محافظ در مدل‌های علمی
نوع نمایشگر: تک خطی و دو خطی
دارای چک و تصحیح اشتباه

پرفروش‌ترین مدل دلی (Deli)

 

 

سوالات متداول

چگونه بهترین ماشین حساب بازار را انتخاب کنیم؟

برای خرید یک ماشین حساب خوب و باکیفیت، کافی است هنگام خرید، به پارامترهایی مانند برند، نوع، ابعاد و نوع نمایشگر، جنس بدنه، کیفیت صفحه نمایش، منبع تغذیه، تعداد کاراکترها، انجام محاسبات موردنظر، کیفیت دکمه‌ها، گارانتی و سایر قابلیت‌های آن دقت کنید.

قیمت ماشین حساب چقدر است؟

قطعا نمی‌توان قیمت دقیقی برای ماشین حساب اعلام کرد؛ چراکه قیمت این وسیله با توجه به مارک، نوع و قابلیت‌هایی که دارد، متفاوت است. اما اگر بازه حدودی این محصول را در نظر بگیریم، قیمت ماشین حساب در بازار ایران بین ۲۰۰ هزار تومان الی ۳۰ میلیون تومان است. توجه داشته باشید که بهترین ماشین حساب، لزوما گران‌ترین مدل آن نیست. از طرفی، توصیه می‌کنیم از خرید محصولات غیر اصلی و بسیار ارزان نیز خودداری کنید.

پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین ماشین حساب دنیا کدام است؟

برند «کاسیو» (Casio) که در ابتدای این راهنمای خرید نیز معرفی شد، جزو برندهای محبوب در بازار جهان می‌باشد.

سخن آخر

ماشین حساب‌ها انواع مختلفی داشته و هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. بنابراین، هر فرد باید طبق کاربرد و نیازی که دارد، یکی از آن‌ها را انتخاب و پس از بررسی دقیق، یک مدل را خریداری کند.

در این مطلب تلاش کردیم نکاتی را مطرح کنیم که به شما در خرید بهترین ماشین حساب مهندسی، ساده و… کمک کند. توصیه می‌کنیم ابتدا نیاز و بودجه خود را برای خرید ماشین حساب تعیین کنید و سپس، در میان برندهای معتبری که در این راهنمای خرید به آن‌ها اشاره کردیم، محصول موردنظرتان را جستجو کنید. آیا نظری دارید که به بهتر شدن این مقاله کمک کند؟ در بخش نظرات بنویسید.

 

Promotion
پرفروش‌ترین ماشین حساب های بازارمشاهده محصولات

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *