منوی دسته بندی

ماشین لباسشویی اسنوا بهتره یا پاکشوما؟ + [بررسی و مقایسه دقیق]

احتمالا بارها و بارها نام «پاکشوما» و «اسنوا» را در مقالاتی که درباره بهترین ماشین لباسشویی ایرانی نوشته شده‌اند، دیده‌اید و این سوالات برایتان ایجاد شده که ماشین لباسشویی اسنوا بهتره یا پاکشوما؟ کدام‌یک دوام بیشتری دارند؟ تفاوت لباسشویی پاکشوما و اسنوا در چیست؟ در این مقاله به‌طور دقیق به مقایسه لباسشویی پاکشوما و اسنوا پرداخته‌ایم که بتوانید تصمیم نهایی خود را با آسودگی خاطر بگیرید. ازاین‌رو، تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

ماشین لباسشویی اسنوا بهتره یا پاکشوما؟

مقایسه لباسشویی پاکشوما و اسنوا

همان‌گونه که احتمالا می‌دانید، این دو برند ایرانی هستند و بسیاری از خریداران را هنگام خرید لباسشویی ایرانی، دوبه‌شک می‌کنند. درست است که اکثر قطعات به‌کاررفته در این محصولات چینی هستند، اما بااین‌حال، ویژگی‌ها و تفاوت‌هایی دارند که بهتر است با آن‌ها آشنا شوید. در ادامه به‌صورت دقیق‌تر به مقایسه ماشین لباسشویی اسنوا و پاکشوما می‌پردازیم.

مقایسه نوع مخزن لباسشویی اسنوا و پاکشوما

مخزن لباسشویی پاکشوما:

ماشین‌های لباسشویی یا به‌صورت مخزن‌هایی هستند که دربشان از جلو باز می‌شود، یا به‌صورت یک یا دوقلو که قابلیت باز شدن درب مخزن از بالای لباسشویی را دارند. در تمام برندها می‌توان لباسشویی با دربِ مخزنِ جلو پیدا کرد، اما تنها برند ماشین لباسشویی پاکشوما دارای مدل‌های متعدد دوقلویی است که درب مخزن‌شان از بالا باز می‌شود.

مخزن لباسشویی اسنوا:

در ماشین لباسشویی اسنوا معمولا با مخزن‌هایی که درب آن‌ها از جلو باز می‌شود، روبه‌رو خواهید شد.

نتیجه‌گیری درباره مخزن:

داشتن ظرفیت دوقلو لزوما به معنای برتری یک برند نسبت به دیگر رقبای خود نیست؛ بلکه ماشین لباسشویی دوقلو با داشتن مخزن‌های جداگانه برای شست‌وشو، آبکشی و… به این نام معروف شده است.

در نظر داشته باشید که اگر یک لباسشویی دارای ظرفیت کلی ۱۰ لیتر باشد، با جداسازی مخزن شست‌وشو و آبکشی، درواقع ظرفیت خود را به دو قسمت تقسیم کرده است. ضمن این‌که بسیاری از لباسشویی‌ها در همان مخزن واحد، تمام این کارها را به ترتیب انجام می‌دهند.

پرفروش‌ترین لباسشویی بازار

 

سرعت چرخش موتور لباسشویی اسنوا بهتره یا پاکشوما؟

در نسل‌های پیشین لباسشویی، سرعت چرخش موتور بین ۳۰۰ الی ۶۰۰ بود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش میزان استفاده از لباسشویی، ماشین‌هایی تولید شده‌اند که سرعت چرخشی فراتر از سرعت چرخش موتور ماشین‌های لباسشویی پیشین دارد.

نسل جدید ماشین‌های لباسشویی می‌توانند تا دور موتور ۱۴۰۰ نیز چرخش داشته باشند. به این ویژگی اصطلاحاً «شست‌وشوی پرسرعت» می‌گویند که در کنار ویژگی‌های مثبتی همچون کوتاه‌شدن زمان شست‌وشوی لباس، ویژگی‌هایی مانند چروک شدن لباس بر اثر سریع چرخیدن را نیز دارد.

سرعت چرخش موتور لباسشویی اسنوا بهتره یا پاکشوما؟

نتیجه‌گیری درباره سرعت چرخش موتور:

در این زمینه ماشین لباسشویی اسنوا بهتره یا پاکشوما؟ در خصوص چرخش موتور، ماشین لباسشویی‌های پاکشوما و اسنوا با یکدیگر تفاوتی ندارند. اما بهتر است هنگام خرید، مجددا این ویژگی را مورد بررسی قرار دهید.

توجه داشته باشید که هرچه سرعت چرخش بالاتر باشد، صدای بیشتری تولید می‌شود و این مورد در هر دو پاکشوما (Pakshoma) و اسنوا (Snowa) برند صدق می‌کند. سرعت چرخش موتور، بر اساس دور در دقیقه (RPM) است.

 

مقایسه ظرفیت دیگ

ظرفیت دیگ لباسشویی پاکشوما:

برخی از ماشین‌های لباسشویی پاکشوما به علت داشتن دو مخزن جداگانه و دوقلو بودن، ظرفیت‌های بالایی همچنین ۱۵ الی ۱۸ کیلوگرم دارند. البته لباسشویی‌های تک‌درب آن نیز تا ۱۰ کیلوگرم ظرفیت دارند.

ظرفیت دیگ لباسشویی اسنوا:

ماشین لباسشویی اسنوا در صورت استفادۀ خانگی می‌تواند بین ۴ الی ۹ کیلوگرم ظرفیت شست‌وشو داشته باشد. ممکن است ظرفیت‌هایی بیشتر یا کم‌تر از اعدادِ گفته‌شده در بازار پیدا کنید؛ چراکه در این مقاله تنها به گسترۀ حدودی و مرسومِ موجود اشاره کرده‌ایم.

مقایسه ظرفیت دیگ لباسشویی پاکشوما و اسنوا

نتیجه‌گیری درباره ظرفیت دیگ:

لباسشویی‌های پاکشوما در ابعاد بزرگ‌تر، مرسوم‌تر از لباسشویی‌های اسنوا هستند اما اگر تعداد اعضای خانواده‌تان زیاد نیست، نگران ظرفیت ماشین لباسشویی نباشید؛ چراکه یک ماشین لباسشویی با مخزن ۶ تا ۸ کیلوگرمی نیز می‌تواند نیازهای شما را کاملا رفع کند.

به‌طورکلی، در این‌باره نمی‌توان گفت که ماشین لباسشویی اسنوا بهتره یا پاکشوما؛ زیرا این عامل به تعداد افراد خانواده و نوع مصرف شما نیز بستگی دارد.

جدیدترین لباسشویی پاکشوما

 

مقایسه زاویۀ باز شدن در

زاویۀ باز شدن در لباسشویی پاکشوما:

نوعی از لباسشویی‌های پاکشوما که دارای دو مخزن هستند، از بالای لباسشویی باز می‌شوند و درهای آن‌ها ممکن است با زاویۀ ۹۰ یا ۱۸۰ درجه باز شوند. لباسشویی‌های تک‌مخزنۀ پاکشوما نیز از این قاعده مستثنا نیستند.

زاویۀ باز شدن در لباسشویی اسنوا:

درب ماشین لباسشویی اسنوا که بیشتر دارای مدل تک‌مخزنه است، به دو صورت ۹۰ و ۱۸۰ درجه از سمت جلو باز می‌شود. هر یک از این حالات می‌توانند نقاط ضعف و یا قوت خود را داشته باشند.

نتیجه‌گیری درباره زاویه باز شدن در:

اگر درب ماشین لباسشویی شما به‌صورت ۱۸۰ درجه قابلیت باز شدن داشته باشد، دیگر نیاز نیست نگران جایگذاری لباس‌های خود در آن باشید؛ چراکه درب ماشین لباسشویی کاملا باز می‌شود و فضای جلوی مخزن را اشغال نمی‌کند.

از طرفی دیگر، گاهی ممکن است فراموش کنید درب ماشین لباسشویی را پس از اتمام کار ببندید؛ این اتفاق ممکن است باعث شود هنگام گذر به آن برخورد کنید و علاوه بر آسیب فیزیکی به خودتان، متحمل آسیب به درب دستگاه نیز بشوید. لذا اگر درب ماشین لباسشویی انتخابی شما در حالت ۱۸۰ درجه گشوده شود، به احتمال زیاد بخشی از نگرانی‌هایتان از بین می‌رود.

جدیدترین لباسشویی اسنوا

 

برچسب مصرف انرژی

در مقایسه لباسشویی اسنوا و پاکشوما متوجه شده‌ایم که هر دو برند از این ماشین‌های لباسشویی می‌توانند دارای میزان مصرف انرژی A+++ باشند. بنابراین، با یک جست‌وجوی سریع می‌توانید ماشین لباسشویی مدنظر خود را با بهترین میزان مصرف انرژی پیدا کنید.

تا اینجا با موارد مشترک در مقایسه ماشین لباسشویی اسنوا و پاکشوما آشنا شدید. اما برخی ویژگی‌ها کم‌تر بین این دو ماشین لباسشویی مشترک هستند که در ادامه بیشتر درباره آن صحبت می‌کنیم.

مشاهده
بهترین ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی [26 مدل]

 

تعدادی از ویژگی‌های ماشین لباسشویی اسنوا

برخی ویژگی‌ها و عملکردهای خاص در پنل شست‌وشوی ماشین لباسشویی اسنوا وجود دارند که به افزایش میزان بهره‌وری و کاهش آسیب به لباس منجر می‌شوند.

 • شست‌وشوی سریع (Rapid):

این قابلیت معمولا برای لباس‌های نیمه‌کثیف استفاده می‌شود که نیازی به استفاده از شویندۀ زیادی ندارند. با فشردن این دکمه می‌توانید در کم‌ترین زمان ممکن لباس‌های خود را شست‌وشو، آب‌کشی و خشک نمایید.

 • شست‌وشوی لباس‌های نخی و کتان (Cotton):

معمولا بیشتر لباس‌های ما یا از جنس نخ هستند یا کتان؛ چراکه این دو جنس از لباس از محبوبیت بالایی بین لباس‌هایی با استفاده روزانه برخوردارند. به همین علت، ممکن است بخواهید این جنس از لباس را هر روز بشویید. برای این کار تنها کافی‌ست دکمۀ مربوطه را در ماشین لباسشویی اسنوا لمس کنید.

 • شست‌وشوی اقتصادی (Eco):

شاید گاهی با دیدن قبض آب و برق خود از رقم پرداختی آن متعجب شوید و به این فکر بیفتید که کدام یک از وسایل برقی‌تان موجب این رقم بالا از قبض شده است؟ و یا شاید بخواهید در مصرف روزانۀ آب منزلتان صرفه‌جویی کنید.

جالب است بدانید، مقدار بسیار زیادی از آبی که در شبانه‌روز مصرف می‌کنید، به‌صورت غیرمستقیم و در لوازمی همچون کولر آبی و لباسشویی استفاده می‌شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، می‌توانید در لباسشویی‌تان گزینۀ شست‌وشوی اقتصادی را انتخاب کنید تا با میزان کم‌تری از برق و آب از آن استفاده کنید.

 • شست‌وشوی لباس‌های ظریف و نازک (Delicate):

ممکن است تعدادی از لباس‌های شما دارای بافت و الیاف بسیار ظریف و نازکی باشند و در صورت شست‌وشو با لباسشویی دچار آسیب شوند. لباسشویی‌های نسل جدید با جایگذاری گزینه‌ای تحت عنوان «Delicate» موفق شده‌اند این لباس‌ها را بدون آسیب دیدن به مرحلۀ شست‌وشو برسانند.

 • شبیه‌ساز شست‌وشو با دست (Hand):

شاید با لباس‌هایی برخورد کرده باشید که در اتیکت توضیحات آن‌ها تاکید کرده باشند که لباس باید با دست شسته شود. اما آیا شما می‌توانید زمان طولانی‌ای این لباس‌ها را با دست بشویید؟ اگر پاسختان به این سوال منفی است، به شما پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید لباسشویی، قابلیت‌های آن را مطالعه کنید و محصولی را تهیه کنید که به قابلیت شبیه‌ساز شست‌وشوی دستی مجهز باشد.

 • شست‌وشوی لباس‌های ابریشمی (Silk):

فراموش نکنید که لباس‌های ابریشمی را نمی‌توانید با لباس کتان و نخی در مخزن لباسشویی بیندازید. این کار موجب آسیب دیدن بافت ظریف لباس ابریشمی می‌شود. اگر گزینۀ «Silk» را در ماشین لباسشویی اسنوا لمس کنید، می‌توانید لباس‌های ابریشمی خود را با سرعت و درجۀ حرارت کم‌تری بشویید.

 • خشک‌کن و تخلیه (Spin+Drain):

در مواقعی که برای خشک شدن لباس‌های خود عجله دارید، می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید. همچنین، آگاه باشید که سرعت خشک‌کن ماشین را می‌توانید خودتان تنظیم کنید.

 • شست‌وشوی ترکیبی (Mixed):

اگر حتما باید لباس‌هایی با انواع جنس‌ها را بشویید، نگران آسیب دیدن آن‌ها نباشید. با این قابلیت می‌توانید با سرعت ملایم و یکنواخت و همچنین، خشک‌شوندگی ملایم، لباس‌های خود را شست‌وشو کنید.

 • شست‌وشوی لباس‌های سفید (White):

احتمالا برای شما پیش آمده باشد که پس از شستن لباس‌های سفید به همراه رنگ‌های دیگر، رنگ سفید لباستان آسیب دیده و تغییر رنگ داده است. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است لباس‌های سفید را به تنهایی در مخزن ماشین لباسشویی بیندازید و همچنین با استفاده از گزینۀ «White»، باکیفیت‌ترین شست‌وشوی ممکن را داشته باشید.

 • شست‌وشوی لباس کودک (Baby):

پوست کودکان بسیار حساس بوده و بهتر است لباس‌هایشان با مایع لباسشویی بزرگسالان شسته نشود. اگر در منزل خود کودک دارید، توصیه می‌شود با استفاده از این قابلیت، لباس‌های او را با ملایمت شست‌وشو دهید تا به بافت لباس نیز آسیبی نرسد.

پرفروش‌ترین لباسشویی اسنوا

 

تعدادی از ویژگی‌های ماشین لباسشویی پاکشوما

 • سیستم اتوماتیک:

در ماشین‌های لباسشویی پاکشوما می‌توانید انواع مدل اتوماتیک را پیدا کنید. این ویژگی باعث تسهیل شست‌وشو و آب‌کشی لباس‌های شما می‌شود.

 • فناوری صدای کم:

شاید لباسشویی‌های قدیمی که سروصدای بسیار زیادی را هنگام شست‌وشو و خشک‌کردن لباس تولید می‌کردند را به خاطر داشته باشید. نسل جدیدی از ماشین لباسشویی پاکشوما این مشکل را رفع کرده است و با استفاده از آن می‌توانید یک شست‌وشوی نسبتا کم‌صدا را تجربه کنید. البته این بدین معنی نیست که اصلا صدایی نمی‌شنوید! تمامی لباسشویی‌های ایرانی و خارجی هنگام شست‌و‌شو صدا دارند و فقط میزان آن‌ها متفاوت است.

 • ویژگی دوقلو:

مدل‌های دوقلوی ماشین لباسشویی پاکشوما توانسته نظر بسیاری از کاربران و مصرف‌کنندگان را به خود جلب کند. این نوع از ماشین لباسشویی با دارا بودن دو مخزن جداگانه برای شست‌وشو، آب‌کشی و خشک‌کردن، می‌تواند میزان بالایی از کیفیت در تمیزی لباس را ارائه کند.

معمولا موتور این نوع لباسشویی‌ها دارای قابلیت چرخش چپ‌گرد و راست‌گرد است و با این ویژگی می‌تواند لباس‌های چرک را با بهترین کیفیت ممکن تمیز کند.

سایر ویژگی‌های لباسشویی پاکشوما:

 • فیلتر جذب پرز
 • پروانه حباب‌ساز جهت کف کردن بیشتر لباس‌ها
 • قابلیت تنظیم زمان خشک‌کن و شست‌وشو
 • پمپ تخلیه
 • هدایتگر آب جهت شست‌وشوی اسلامی و…

پرفروش‌ترین لباسشویی پاکشوما

 

سخن نهایی

پس از خواندن مقالۀ بالا با گزیده‌هایی از برند اسنوا و پاکشوما آشنا شدید. فراموش نکنید که برای تهیۀ ماشین لباسشویی، بهتر است علاوه‌بر ویژگی‌های کلی که در این مقاله ذکر شده، به دنبال قابلیت‌های جزئی مدل مدنظر خود نیز باشید.

در نظر داشته باشید که یک محصول از یک برند خاص، می‌تواند برای ۲ نفر متفاوت کار کند؛ و متاسفانه در برندهای ایرانی این مورد بیشتر به چشم می‌خورد. بنابراین، بهتر است با در نظر گرفتن تمامی نکات که در این مطلب گفتیم و نظرات خریداران قبلی، اقدام به خرید ماشین لباسشویی کنید. نظر شما چیست؟ ماشین لباسشویی اسنوا بهتره یا پاکشوما؟=

 

Promotion
پرفروش‌ترین ماشین لباسشویی‌های بازارمشاهده محصولات

 

[تعداد آرا: 13 میانگین امتیاز: 4.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫4 نظر

 • فهیمه

  ممنون از وقتی که برای مطالب می گذارید.
  من همیشه به سایتتون سر می زنم 😍

  1401/11/25 در 18:30
  • تیم پشتیبانی

   خواهش می‌کنم.
   خوشحالیم که همراه ما هستید. ❤️

   1401/11/26 در 02:57
 • حسین

  ایا ماشین لباسشویی برند بست bost کیفیت لازم را دارد؟

  1402/01/10 در 23:37
  • تیم پشتیبانی

   سلام
   صاحب امتیاز این برند، «اسنوا» است. توصیه می‌کنم از خود اسنوا ماشین لباسشویی را خریداری کنید.

   1402/02/18 در 15:26