منوی دسته بندی

راهنمای انتخاب اسباب بازی مناسب برای کودکان

راهنمای انتخاب اسباب بازی مناسب برای کودکان

انتخاب اسباب بازی مناسب سن کودک تنها انتخاب یک اسباب بازی نیست که او را درگیر، سرگرم و آموزش دهد، بلکه مسئله‌ای است که به ایمنی او مربوط می‌شود. به همین خاطر برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را برای خرید این وسایل بازی برای کودک خود داشته باشید، باید این موارد را به صورت کلی در نظر داشته باشید. شما دوست دارید تا اسباب بازی‌ای برای کودک خود انتخاب و خریداری کنید که مطمئن باشید هیچ خطری برای او ایجاد نمی‌کند؛ همچنین، می‌خواهید اسباب بازی‌ای را انتخاب کنید که به کودک شما کمک کند سرگرم شود و هم به تقویت ذهنی و فکری او کمک کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که کودکان با اسباب بازی‌های مناسب سن‌شان توانایی‌های بدنی، شناختی و خلاقیت خود را به طور کامل تقویت می‌کنند. البته شما به عنوان والدین این مسیر را برای آنها فراهم می‌کنید و انتخاب درست اسباب بازی باعث این مورد می‌شود. به عنوان مثال خرید اسباب بازی های پسرانه برای پسران آنها را به بازی بیشتر مشتاق می‌کند، چرا که این مدل اسباب بازی‌ها با روحیه آنها سازگارتر است.

به خاطر داشته باشید که خرید اسباب بازی و آموزش کودک و تقویت ذهن و فکر او را می‌توانید از همان دوران نوزادی آغاز کنید. حتی نوزادان نیز می‌توانند به رنگ‌های روشن واکنش نشان دهند و این می‌تواند به تقویت بینایی آنها کمک کند.

با وجود تعداد زیادی اسباب بازی در بازار، این راهنما به شما کمک می‌کند تا بهترین‌ها را برای حمایت از رشد فرزند خود انتخاب کنید.

اسباب بازی‌هایی انتخاب کنید که با علایق و توانایی‌های کودک مطابقت دارد

کودک شما باید قبل از بازی با اسباب بازی به آن علاقه داشته باشد، بنابراین مطمئن شوید که اسباب بازی‌هایی را انتخاب می‌کنید که مناسب سن او است و با علایق فرزند شما مطابقت دارد. شاید در سنین پایین خیلی نتوانید علایق کودک خود را تشخیص دهید، اما به زودی خواهید دید که فرزند شما به چه چیزی بیشتر علاقه دارد. بنابراین، اگر می‌بینید که دختر شما به بازی با ست‌های خانه داری علاقه دارد، سراغ خرید اسباب بازی های دخترانه به این شکل بروید، چرا که این اسباب بازی‌ها علاوه بر سرگرم کننده بودن، می‌توانند روش‌های منظم بودن و سازماندهی را به کودک شما یاد دهند. باز هم اعلام می‌کنیم که، اطمینان حاصل کنید که اسباب بازی‌هایی که انتخاب می‌کنید مناسب سن کودک شما هستند، چرا که اگر درک بازی برای کودک سخت باشد حوصله او بدتر سر می‌رود.

دنبال اسباب بازی‌هایی باشید که کشف و اختراع را در کودک ترویج می‌دهند

اسباب بازی‌هایی که کشف و اختراع را در کودک ترویج می‌دهند

این مدل اسباب بازی‌ها برای رشد کودکان بسیار مفید هستند. اسباب بازی‌هایی مانند آجرهای ساختمانی یا وسایل هنری و صنایع دستی به فرزندان شما این آزادی را می‌دهند که خلاق باشند و از این اشیاء هر طور که می‌خواهند استفاده کنند. بعلاوه می‌توان آنها را هر چند بار که می‌خواهند استفاده کنند و در واقع بازی با آنها تاریخ مصرف ندارد!

بسیاری از این مدل اسباب بازی‌ها علم، فناوری، مهندسی و ریاضی را به شیوه‌ای سرگرم کننده و طبیعی به کودک یاد می‌دهند که این مهارت‌ها را برای تمام عمر نیاز خواهند داشت.

اسباب بازی‌هایی انتخاب کنید که مهارت‌های اجتماعی کودکان را تقویت کند

مطمئنا یکی از اهداف اصلی شما در خرید اینترنتی اسباب بازی این است که به کودک خود کمک کنید که راحت‌تر بتواند با دوستان خود ارتباط برقرار کند و در نتیجه به افزایش اعتماد به نفس، ارتباط و بهبود تعامل در زندگی آینده او کمک کنید. با انتخاب اسباب بازی‌هایی که باعث توسعه مهارت‌های اجتماعی می‌شوند، مانند بازی روی میزی، پازل، وسایل آزمایشگاهی و ساختمان سازی، شما به فرزندان خود می‌آموزید که مهارت‌های خود را با همسالان خود به اشتراک بگذارند و حتی در بازی‌های رومیزی تحمل باخت را نیز داشته باشد. همان‌طور که فرزندان شما رشد می‌کنند، آنها بسیاری از مهارت‌های خود را از مواردی مانند کار گروهی و بازی‌های تیمی یاد می‌گیرند.

اسباب بازی‌هایی را انتخاب کنید که قوه تخیل آنها را بر می‌انگیزد و فرصت‌هایی را برای خیال پردازی در بازی برای آنها فراهم می‌کند.

اینگونه بازی‌های خیالی برای تمام کودکان ضروری هستند، زیرا نه تنها خلاقیت را در آنها تقویت می‌کنند، بلکه به ارتقای مهارت‌های زبانی و سواد آنها نیز کمک می‌کنند. اسباب بازی‌هایی مانند بازی آشپزخانه با وسایل پخت و پز، وسایل خرید مانند پول‌های بازی، یا کارهای دستی و کارگاهی با ابزارهای پلاستیکی را انتخاب کنید و زمینه را برای رشد درست فرزند خود فراهم کنید.

به دنبال بازی‌های رومیزی مناسب سن فرزند خود باشید بازی‌های رومیزی مناسب برای بهبود مهارت‌های ریاضی و زبانی

بازی‌های رومیزی فوق العاده سرگرم کننده هستند، اما می‌توانند مهارت فرزندان در ریاضی را به شدت افزایش دهند. فقط به یاد داشته باشید که بازی‌هایی را انتخاب کنید که مناسب سن کودک شما هستند، زیرا نمی‌خواهید آنقدر سخت باشند که کودک شما از انجام بازی منصرف شود یا آنقدر راحت باشد که آنها را به چالش نکشد یا به پیشرفت آنها کمک نکند.

انتخاب اسباب بازی‌هایی که کاوش در دنیای واقعی را برای کودک فراهم کنند

کاوش، کشف و یادگیری در مورد دنیای واقعی چیزی است که حتی ما در بزرگسالی نیز هرگز از انجام آن دست نمی‌کشیم؛ بنابراین، چرا به کودکان خود کمک نمی‌کنیم این کار را زودتر از ما انجام دهند تا درک خود را از جهان پیرامون خود بیشتر کنند؟ اسباب بازی‌هایی که کودکان می‌توانند در بیرون از خانه از آنها استفاده کنند مانند دوربین‌های شکاری و همچنین اسباب بازی‌های پرنده، کیت‌های علمی و کیت‌های ماجراجویانه واقعاً می‌توانند آنها را درگیر طبیعت کنند و باعث افزایش کنجکاوی طبیعی و تمایل به یادگیری آنها شوند. این ماجراجویی و کشف حقایق برای کودکان باعث به وجود آمدن سؤال در ذهن کودکان می‌شود که برای تفکر انتقادی آنها نیز بسیار امری ضروری است.

بهترین اسباب بازی‌ها، اسباب بازی‌هایی هستند که توجه کودک شما را به خود جلب می‌کنند و کودک پیوسته از آنها برای کشف و به چالش کشاندن خود استفاده می‌کنند. فقط به یاد داشته باشید که در تمام بازی‌های آنها مشارکت داشته باشید، زیرا هیچ چیزی برای پیشرفت آنها به اندازه‌ی تعامل و پیوند با خانواده در حین بازی اثر ندارد!

سایت ویززززز

 

سلب مسئولیت: بیگ سرچ صرفا نمایش‌دهنده این رپورتاژ آگهی است و مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *