منوی دسته بندی

بهترین محافظ برق و ولتاژ بازار [13 مارک عالی] ایرانی و خارجی

اگر با مشکل نوسانات برق و سوختن وسایل خانگی دست‌وپنجه نرم می‌کنید یا حتی بر این باورید که پیشگیری بهتر از درمان است، این مقاله برای شماست. محافظ ولتاژ یا محافظ برق، تبدیل به یکی از وسایل ضروری در منازل شده است؛ چراکه با وجود افزایش بی‌رویه هزینۀ وسایل برقی و الکترونیکی و نوسانات هرروزۀ ولتاژ، بهتر است از روشی پیشگیرانه استفاده کنید و این روش چیزی نیست جز: تهیۀ بهترین محافظ برق.

راهنمای مطالعه نمایش

اگر پس از خواندن این جملات، به فکر خرید یک محافظ برق باکیفیت و بادوام افتاده‌اید، شما را به خواندن ادامۀ مقاله و آشنایی با ویژگی‌های حائز اهمیت این وسیله دعوت می‌کنیم.

راهنمای خرید محافظ برق (محافظ ولتاژ)

راهنمای خرید محافظ برق (محافظ ولتاژ)

تعداد پریزهای محافظ برق

یکی از محدودکننده‌های مهم در انتخاب محافظ برق، تعداد پریزهای موجود در آن است. به‌عنوان مثال، اگر شما بخواهید محافظی برای یخچال انتخاب کنید، یکی از تفاوت‌های چشمگیر آن با محافظِ سیستم صوتی و تصویری، تعداد پریزهای آن است؛ که در محافظ مناسب یخچال کمتر است.

همچنین، در انتخاب محافظ‌هایی که تعداد پریزهای آن زیاد است، حتما به این موضوع دقت کنید که فاصله آن‌ها به‌گونه‌ای باشد که دوشاخه‌های موجود، با همدیگر برخورد نکنند تا بتوانید از تمام جایگاه‌ها استفادۀ بهینه داشته باشید.

محافظ‌هایی که در بازار وجود دارند، به‌طور متوسط بین ۱ الی ۱۲ جایگاه پریز دارند. شاید نتوان گفت بهترین محافظ برق چند جایگاه دارد؛ زیرا این عامل به نوع محصول و نیاز شما نیز بستگی دارد.

 پرفروش‌ترین محافظ‌های برق

 

طول کابل؛ چقدر سیم برای ما مناسب است؟

قرار است محافظ ولتاژ را برای چه دستگاهی و در چه ارتفاعی استفاده کنید؟ سیم دستگاه کوتاه است یا بلند؟ آیا محافظ شما فقط برای یک دستگاه است؟ یا قرار است چند دستگاه که فاصلۀ مکانی قابل توجهی دارند به آن متصل شوند؟ تمامی این موارد، جزو عوامل تاثیرگذار در انتخاب طول سیم بهترین محافظ برق است.

بیشتر محافظ‌های موجود در بازار، کابل‌های ۱.۵ الی ۵ متری دارند. همچنین، پوشش و قطر و وزن کابل‌ها با یکدیگر متفاوت است. با توجه به نیازمندی خود، طول و جنس کابل مناسب را انتخاب کنید. توجه کنید که در صورت انتخاب نادرست، ممکن است نتوانید آن‌طور که بایسته است از تمام پتانسیل محافظ استفاده کنید.

ولتاژ ورودی

از دیگر ویژگی‌های مهم جهت تهیه بهترین محافظ برق، توجه به ولتاژ ورودی است. ولتاژ ورودی معمولا بیشتر از ولتاژ خروجی است. به همین علت قبل از انتخاب محافظ، بهتر است میزان ولتاژ ورودی دستگاه‌تان را پیدا کنید و طبق آن، محافظی متناسب با ولتاژ مورد نیازتان پیدا کنید.

حداقل و حداکثر ولتاژ برای قطع جریان

عملکرد یک محافظ ولتاژ یا برق، به‌گونه‌ای است که اگر جریان ورودی از حد مشخصی بیشتر یا کمتر باشد؛ یا به عبارتی نوسانات شدید برق داشته باشیم، محافظ به‌صورت موقت جریان را قطع می‌کند و زمانی که ولتاژ ورودی به ثبات برسد، مجددا آن را راه‌اندازی می‌کند.

حداقل و حداکثر ولتاژ برای قطع شدن جریان

اطلاع از حداقل و حداکثر ولتاژ ورودی برای قطع شدن جریان، از این نظر حائز اهمیت است که اگر دستگاه الکترونیکی حساسی در معرض نوسانات قرار بگیرد، ممکن است آسیب ببیند. ازاین‌رو، اگر می‌خواهید بهترین محافظ برق را برای وسایل الکترونیکی‌تان خریداری کنید، به این پارامتر هم دقت کنید.

سازگاری با وسیله برقی شما

قبل از انتخاب محافظ ولتاژ، به این مسئله توجه کنید که ممکن است برخی از محافظ‌های ولتاژ تنها مناسب یک وسیلۀ الکترونیکی باشند. برای مثال، محافظ سیستم صوتی شاید با ولتاژ یخچال همخوانی نداشته باشد و در صورت استفاده، مشکلات متعددی برای شما به وجود بیاورد.

گفتنی است، برندهای معتبر بازار برای هریک از لوازم برقی مهم خانه، یک محافظ اختصاصی تولید و به بازار عرضه کرده‌اند. بنابراین، بهتر است به این مورد توجه کنید. شاید بهترین محافظ برق را انتخاب کنید، ولی برای دستگاه شما مناسب نباشد. در این صورت، نتیجه مطلوب را دریافت نخواهید کرد. کافی است هنگام خرید، کاتالوگ آن را با دقت بخوانید.

 

در جدول زیر می‌توانید انواع محافظ ولتاژ را بر اساس وسیله برقی مورد نظرتان مشاهده و بررسی کنید.

مناسب برای لپ‌تاپ‌هایجزئیات
کوچک‌تر از ۱۳ اینچمشاهده کوله‌پشتی‌ها و قیمت
۱۳ تا ۱۵ اینچمشاهده کوله‌پشتی‌ها و قیمت
۱۵ تا ۱۷ اینچمشاهده کوله‌پشتی‌ها و قیمت
بزرگ‌تر از ۱۷ اینچمشاهده کوله‌پشتی‌ها و قیمت

 

حداکثر توان قابل پشتیبانی

محافظ‌های برقی توانایی پشتیبانی از توان مشخصی را دارند. به‌عنوان مثال، اگر توان یک محافظِ ۳ پریزه ۲۵۰۰ وات باشد، شما یا می‌توانید یک وسیله برقی با توان مصرفی مساوی یا کمتر از ۲۵۰۰ وات به آن وصل کنید؛ یا چند وسیلۀ برقی که مجموع توان‌های آن‌ها نهایتا تا ۲۵۰۰ وات باشد. اگر به یک محافظ ولتاژ، بیشتر از حد توان وسیله الکترونیکی وصل کنید، محافظ و یا دستگاه‌تان آسیب می‌بیند.

زمان تاخیر

از دیگر موارد مهم برای خرید بهترین محافظ برق، توجه به زمان تاخیر است. هر محافظی طبق ویژگی‌های مدار خود، زمان تاخیر خاصی دارد. زمان تاخیر در واقع همان چند ثانیه الی چند دقیقه‌ای است که زمان می‌برد تا یک دستگاه محافظ ولتاژ روشن شود. این ویژگی باعث می‌شود جریان ورودی که با شدت بالا وارد محافظ می‌شود، به دستگاه الکترونیکی آسیب نزند.

مدت زمان تاخیر در محافظ ولتاژ

در واقع، زمان تاخیر برای تثبیت جریان است و ممکن است بین چند ثانیه (برای محافظ وسایل برقی کوچک‌تر مانند دستگاه‌های صوتی) تا چند دقیقه (برای محافظ وسایل برقی بزرگ مثل یخچال) طول بکشد.

جنس بدنه محافظ ولتاژ؛ کدام جنس بهتر است؟

جنس بدنۀ محافظ نقش عظیمی در ماندگاری، ایمنی و دوام آن دارد. برای خرید بهترین محافظ برق، باید تمام تلاش خود را برای انتخاب بهترین جنس ممکن به‌کار بگیرید. محافظ‌هایی که در بازار موجود هستند معمولا از پلاستیک، پلاستیک ABS و پلی‌کربنات ساخته شده‌اند. در ادامه مختصری به هر یک می‌پردازیم.

۱. پلاستیک:

اگر به دنبال خرید یک محافظ برق با کیفیت ساخت مناسب هستید، جنس پلاستیک را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. چراکه از استحکام قابل قبولی برخوردار نیست و در صورت مجاورت با گرما، تغییر شکل می‌دهد.

۲. پلاستیک ABS:

بهترین نوع پلاستیک برای ساخت محافظ، پلاستیک ABS است. این جنس از مقاومت حرارتی بالایی برخوردار است و در صورت حرارت دیدن، تغییر شکل نمی‌دهد و در برابر اشتعال غیرمنتظره مقاوم است.

این نوع از پلاستیک گسترۀ مصرفی بسیار بالا، از پریزهای دیواری گرفته تا محفظۀ محافظ برای ابزارهای برقی دارد. این جنس برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بهترین محافظ برق را با جنس خوب خریداری کنند. اما جنس بهتری هم وجود دارد که در ادامه آن را بررسی می‌کنیم.

۳. پلی‌کربنات یا PC:

اگر به دنبال بهترین جنس از بین محافظ‌ها هستید، پلی کربنات را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این جنس از محافظ ولتاژ، بسیار باکیفیت بوده و علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده برای پلاستیک ABS (مقاوم در برابر تغییر شکل ناشی از حرارت و اشتعال)، به‌راحتی می‌تواند مانع از آتش گرفتن و شعله‌ور شدن محافظ برق شما شود.

می‌توان گفت در حال حاضر بهترین محافظ برق بازار از این جنس است. اما تنها به این مورد بسنده نکنید و سایر موارد گفته‌شده در این راهنمای خرید را مدنظر قرار دهید. امکان دارد محافظ ولتاژ انتخابی شما از این جنس باشد، اما کیفیت قطعات آن خوب نباشد و در نتیجه، از دوام کوتاهی برخوردار باشد.

محبوب‌ترین محافظ‌های ولتاژ

 

ویژگی‌های مقاومتی در بهترین محافظ برق

همان‌گونه که می‌دانید، برخی از لوازم دیجیتال ممکن است در معرض گرد و غبار دچار مشکل شوند و یا زمانی که در معرض حرارت قرار گیرند، عملکردشان مختل شود. برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی، بهتر است محافظ برقی را انتخاب کنید که در برابر گرد و غبار، دمای زیاد، رطوبت، ضربه و تابش نور آفتاب مقاوم باشد.

امکانات بیشتر در چند راهی برق

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، شکل و شمایل محافظ‌های برق هم تغییر کرده و به‌روزتر می‌شوند. برخی از ویژگی‌هایی که باعث کارآمدتر شدن محافظ‌ها شده‌اند از قرار زیرند:

 • لامپ LED:

لامپ‌های LED شما را از سردرگمیِ بین روشن یا خاموش بودن محافظ در می‌آورند؛ مخصوصا اگر محافظ در حالت آماده (Standby) قرار داشته باشد. اگر به دنبال بهترین محافظ برق موجود در بازار هستید، به این ویژگی توجه کنید.

 • دکمۀ روشن و خاموش:

اگر محافظ برق شما برای استفادۀ وسایلی مثل کامپیوتر باشد، نیازی به روشن بودن دائم آن نیست. در چنین شرایطی، بهتر است محافظ شما دکمۀ خاموش و روشن داشته باشد که با هر بار درآوردن دوشاخۀ محافظ از پریز برق، در درازمدت به آن آسیب نرسد.

 • پوشش محافظ کودک:

کودکان در سنین خردسالی علاقه دارند که با کنجکاویِ تمام، تمام وسایل را لمس کنند و یا حتی با آن‌ها بازی کنند. برای جلوگیری از فاجعه‌آفرین شدن این موضوع، بهتر است لوازم برقی و الکترونیکی خود و محافظ‌های برقی آن‌ها را با پوشش محافظ کودک انتخاب کنید.

 • پورت USB:

با محافظ‌هایی که مجهز به پورت USB هستند، دیگر نگران استفاده از آداپتور شارژر خود برای شارژ کردن گوشی موبایل، اسپیکر و… نباشید. با این نوع از محافظ‌های ولتاژ، می‌توانید تمام کارهای خود را تنها با یک کابل USB انجام دهید. یعنی علاوه بر اینکه بهترین محافظ برق را خریداری می‌کنید، تنها با یک کابل، دستگاه‌های خود را نیز شارژ می‌کنید. البته بهتر است به سازگاری آن‌ها نیز توجه کنید.

 • نمایشگر دیجیتال ولتاژ:

به‌طورکلی، وجود نمایشگر در هر وسیله‌ای کمک می‌کند تا اطلاعات کافی را از وضعیت دستگاه به‌دست آوریم. آیا محافظ برق روشن است یا خاموش؟ مقادیر دقیق ولتاژ چقدر هستند؟ و اطلاعاتی از این قبیل که به ما کمک می‌کنند تا بهتر از محصول استفاده کنیم. در حال حاضر، چند مدل از بهترین محافظ برق موجود در بازار به این ویژگی مجهز هستند.

بهترین مارک محافظ برق

در میان شرکت‌های مختلفی که در بازار حضور دارند، برندهای «پارت الکتریک» (Part Electric)، «سارا» (Sara)، «تیراژه» (Tirajeh)، «نمودار کنترل» (Nemodar Control)، «خیام الکتریک» (Khayam Electric)، «هادرون» (Hadron)، «فردان الکتریک» (Fardan Electric) و «کاوه» (Kaveh) جزو بهترین تولیدکنندگان محافظ ولتاژ در ایران محسوب می‌شوند. البته چند مارک دیگر هم هستند که محافظ‌های خوبی تولید می‌کنند که در فهرست پایین به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

بهترین محافظ برق

۱. محافظ برق پارت الکتریک (Part Electric)
 • محبوب‌ترین مارک بازار

بهترین محافظ برق پارت الکتریک

«پارت الکتریک» یکی از محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های تولیدکننده محافظ ولتاژ و چندراهی برق در ایران است. کیفیت محصولات این برند ایرانی بسیار عالی بوده و از دوام زیادی نیز برخوردار است. یعنی تا چندین سال شما را از خرید محافظ ولتاژ بی‌نیاز خواهد کرد. البته این شرکت محصولات الکتریکی دیگری را هم تولید می‌کند که در اینجا، فقط محافظ‌های ولتاژ آن را بررسی می‌کنیم.

یکی از مزایای محافظ ولتاژ پارت الکتریک، تولید اختصاصی برای هر وسیله الکترونیکی است. به‌عنوان مثال، برای یخچال و فریزر، کولر، پکیج، ماشین لباسشویی و… یک محافظ ولتاژ مخصوص ساخته است. بنابراین، بهتر است برای خرید بهترین محافظ برق پارت الکتریک، به سازگاری آن با دستگاه خود هم توجه کنید.

کیفیت ساخت خوب، کابل محکم، دوام عالی، کلید روشن و خاموش، قابلیت نصب بر روی دیوار، قیمت مناسب و سایر قابلیت‌هایی که در ادامه به آن می‌پردازیم، جزو ویژگی‌های بهترین محافظ ولتاژ و شوک الکترونیکی این برند ایرانی است. شما می‌توانید توسط دکمه زیر، پرفروش‌ترین مدل‌های محافظ پارت الکتریک را ببینید.

ویژگی‌ها
مقاومت در برابر گرد و غبار: دارد
تعداد پریزها: ۲ تا ۸ عدد پریز
طول کابل: ۱.۸ متر، ۳ متر و...
دارای ارت و دکمه روشن و خاموش
مجهز به پورت USB در برخی از مدل‌های جدید
دارای نشانگر LED و محافظ داخلی
مناسب برای لوازم صوتی و تصویری، کامپیوتر، لباسشویی، یخچال، تلویزیون و...

پرفروش‌ترین مدل پارت الکتریک

 

 

۲. محافظ برق سارا ترانس (Sara)

بهترین محافظ برق ایرانی؛ سارا ترانس (Sara)

گروه صنعتی «سارا» بیش از ۴۰ سال سابقه در این حوزه دارد و محصولاتی که تولید می‌کند، در برابر نوسانات ولتاژهای برق شهری، کاربرد فراوانی دارد.

محافظ‌های ولتاژ «سارا» برای حفاظت از یخچال، کامپیوتر، ماشین لباسشویی، تلویزیون و سایر ادوات صوتی و تصویری بسیار مناسب است. طبق بررسی ما، اکثر خریداران از دوام طولانی و کیفیت خوب محصول راضی بودند.

جنس این محافظ‌های ولتاژ، از فلز مقاوم و باکیفیت است و نسبتا بزرگ هم ساخته می‌شوند. به‌طورکلی، اگر شما هم دنبال بهترین محافظ برق ایرانی سارا هستید، توصیه می‌کنیم مدل‌های پرفروش آن را از طریق دکمه‌ای که در زیر قرار دادیم، مشاهده کنید.

ویژگی‌ها
تعداد پریزها: ۱، ۲، ۴، ۶ عدد و...
جنس بدنه: فلزی، پلاستیک باکیفیت
طول کابل: ۱.۴ متر، ۱.۵ متر، ۱.۶ متر،‌ ۳ متر و...
تعداد فاز: تک فاز
نوع عملکرد: رله‌ای
امکانات: دکمه روشن و خاموش و ارت
مقاوم در برابر رطوبت، گرد و غبار و دمای زیاد (آتش‌سوزی)

پرفروش‌ترین محافظ سارا

 

 

۳. محافظ برق تیراژه (Tirajeh)

محافظ برق تیراژه؛ مناسب برای پکیج، لوازم صوتی و تصویری و...

محافظ‌های الکترونیکی «تیراژه» دارای کیفیت ساخت بسیار خوبی هستند و تنوع مدل‌های آن نیز بالا است. در میان این محصولات، محافظ‌های بدون سیم و با سیم به چشم می‌خورند که برای یخچال، لباسشویی، کامپیوتر، کولر گازی، ماشین ظرفشویی و سایر لوازم صوتی و تصویری منزل شما بهترین گزینه هستند.

هنگامی‌که میزان ولتاژ به دلایل مختلفی مانند صاعقه، رعد و برق، اختلال در سیستم توزیع و انتقال برق و… از مرز معینی بیشتر یا کمتر شود، محافظ برق، جریان ورودی را تا اطمینان از برگشت به شرایط طبیعی قطع کرده تا وسیله برقی شما در برابر آسیب‌دیدگی محافظت شود.

از ویژگی‌های بهترین محافظ برق تیراژه، می‌توان به طراحی‌های خاص و زیبای آن اشاره کرد. اگر محصولات این شرکت را مشاهده کنید، متوجه می‌شوید که نوع طراحی محافظ‌های ولتاژ این برند، مدرن و جدید است. این عامل سبب می‌شود تا علاوه بر جلوه زیبا، استفاده از آن نیز راحت‌تر شود.

ویژگی‌ها
جنس بدنه: پلاستیک و ABS
تعداد پریزها: ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶ عدد و...
طول کابل: ۱.۵ متر، ۱.۸ متر،‌ ۳ متر و...
دارای محافظ داخلی و پوشش محافظ کودک
مجهز به دکمه روشن و خاموش و ارت
مقاوم در برابر دمای زیاد (آتش)، گرد و غبار و جذب لکه
دارای پایه جهت نصب بر روی سطوح
مجهز به سه لامپ LED جهت نمایش حالت عادی، غیر عادی و تاخیر

پرفروش‌ترین محافظ تیراژه

 

 

۴. محافظ برق نمودار کنترل (Nemodar Control)
 • جزو پرفروش‌ترین برندهای بازار

محافظ برق نمودار کنترل؛ مناسب برای تلویزیون و یخچال

این برند یکی از محبوب‌ترین شرکت‌های ایرانی در زمینه تولید محافظ‌های الکترونیکی در بازار است. از ویژگی‌های بهترین محافظ برق «نمودار کنترل» می‌توان به مواد اولیه باکیفیت، دوام طولانی، عملکرد عالی در برابر نوسان ولتاژ، طراحی جمع‌وجور و شیک، نشانگرهای LED و قیمت مناسب اشاره کرد.

همان‌طور که می‌دانید، در برخی از محافظ‌های ولتاژ به دلیل طراحی بد، امکان استفاده از تمامی پریزها به‌صورت همزمان وجود ندارد و همین عامل، نارضایتی مشتریان را نیز به همراه دارد.

خوشبختانه طراحی پریزهای محافظ نمودار کنترل، به‌گونه‌ای است که می‌توان همزمان از تمامی جایگاه‌ها استفاده کرد. البته بهتر است بازهم قبل از خرید بررسی کنید تا از این ویژگی مطمئن شوید. همچنین، اگر خریدتان اینترنتی است، توصیه می‌کنیم تصاویر محصول و نظرات خریداران قبلی را بررسی کنید تا بهترین محافظ برق را از هر نظر انتخاب کرده باشید.

ویژگی‌ها
جنس بدنه: فلز، پلی‌کربنات و پلاستیک
تعداد پریزها: یک تا شش عدد
طول کابل: ۱.۵ متر، ۴ متر و...
مجهز به باکس و محفظه داخلی
مناسب برای لوازم برقی آشپزخانه، کامپیوتر، صوتی و تصویری و...
دارای چراغ‌های LED برای نمایش وضعیت دستگاه

پرفروش‌ترین مدل نمودار کنترل

 

 

۵. محافظ ولتاژ خیام الکتریک (Khayam Electric)

محافظ ولتاژ خیام الکتریک؛ مناسب برای کامپیوتر و لپ تاپ

اگر می‌خواهید یک محافظ ولتاژ خوب و با قیمت مناسب خریداری کنید، این برند می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. اکثر مدل‌های «خیام الکتریک»، در گروه بهترین محافظ برق بازار قرار گرفته و هریک برای کاربردی خاص تولید شده‌اند. بنابراین، قبل از خرید توجه کنید که محافظ ولتاژ را برای چه دستگاهی نیاز دارید.

برند خیام الکتریک، محافظ‌های برق خود را در مدل‌های مختلفی تولید کرده است که در بخش زیر، به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • محافظ ولتاژ ارت‌دار با فیوز برای یخچال، کامپیوتر و لوازم صوتی و تصویری
 • محافظ برق پرقدرت فلزی
 • محافظ ولتاژ مخصوص یخچال و پکیج
 • محافظ ولتاژ دیجیتالی
 • محافظ ولتاژ مخصوص کامپیوتر
 • محافظ ولتاژ یخچال و کامپیوتر فیوز دار به همراه محافظ کودک

شما می‌توانید بر اساس وسیله الکترونیکی خود، یکی از محافظ‌های این برند را انتخاب کنید. برای دیدن محافظ‌های برق خیام الکتریک، روی دکمه زیر جدول کلیک کنید.

ویژگی‌ها
تعداد جایگاه‌های پریز: ۱ تا ۷ عدد
نوع عملکرد: رله‌ای و دکمه‌ای
جنس بدنه: پلاستیک مرغوب
مقاوم در مقابل گرد و غبار
دارای ارت و دکمه جهت خاموش و روشن
ساخته‌شده از مواد غیر قابل اشتعال
دارای ۳ چراغ زرد، سبز و قرمز برای نمایش وضعیت

پرفروش‌ترین مدل خیام الکتریک

 

 

۶. محافظ برق هادرون (Hadron)
 • پرفروش‌ترین برند بازار

محافظ برق هادرون (Hadron)؛ هوشمند و حرفه ای

اگر علاقه‌مند و اهل هوشمندسازی خانه و محل کار باشید، احتمالا نام این برند را شنیده‌اید. درست است که کشور ما آن‌چنان در این زمینه پیشرو نبوده و حتی با فناوری هوشمند سازی دنیا نیز گام بر نمی‌دارد، اما برخی از برندها مانند «هادرون» لوازمی تولید کرده‌اند که هوشمندی در آن به چشم می‌خورد.

برای مثال، محافظ برق هوشمند هادرون مدل «P۱۰۲» و «P۱۰۳»، علاوه بر محافظت از نوسان برق، امکانات دیگری مانند تایمر برای قطع خودکار و تبدیل انواع دو شاخه برق را نیز به شما ارائه می‌کند. گفتنی است، این محصول چندمنظوره جزو پرفروش‌ترین و بهترین محافظ برق هادرون نیز به شمار می‌رود. محافظت از ولتاژ، فرکانس دقیق، سرعت عمل بسیار بالا، تایمر قطع‌کن سه‌حالته و استفاده آسان، از مشخصه‌های این محصول است.

ویژگی‌ها
تعداد پریز: یک عدد
حداکثر جریان انتقالی: ۱۰ آمپر
مجهز به نشانگر LED برای تایمر و وضعیت ولتاژ
دارای خروجی برق یونیورسال
تنظیم زمان قطع جریان برق، بعد از ۱.۵، ۲.۵ و ۵ ساعت
مناسب گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ، تبلت، تلویزیون، مانیتور، بلندگوی شارژی و...

پرفروش‌ترین مدل هادرون

 

 

۷. محافظ ولتاژ و چندراهی برق فردان الکتریک (Fardan Electric)

محافظ ولتاژ و چندراهی برق فردان الکتریک؛ مناسب برای یخچال ساید و فریزر

یکی دیگر از شرکت‌های ایرانی خوب که چند راهی برق و محافظ ولتاژ تولید می‌کند، «فردان الکتریک» است. این برند بیش از ۲۵ سال سابقه دارد و در این مدت توانسته مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کند.

طی بررسی ما در بیگ سرچ، اکثر خریداران، محافظ الکترونیکی «فردان» را برای لوازم برقی پرمصرف خود مانند ماشین ظرفشویی، یخچال، لباسشویی و… را خریدند که میزان رضایت آن‌ها نیز قابل قبول است. البته برخی از آن‌ها اظهار داشتند: «اگر این شرکت دکمه روشن و خاموش را برای تمامی محافظ‌های برق خود تعبیه می‌کرد، بهتر بود.»

به‌هرحال، با توجه به قیمت و کیفیت خوبی که محافظ‌های ولتاژ این شرکت دارد، می‌توانید برای خرید بهترین محافظ برق ایرانی روی این برند حساب کنید. البته مقایسه محصولات «فردان الکتریک» با برندهایی که در بالاتر معرفی کردیم، خالی از لطف نیست.

ویژگی‌ها
تعداد پریز: ۱ تا ۶ عدد
نشانگر LED: دارد
جنس بدنه: پلی‌کربنات و مغزی سرامیکی
زمان تاخیر: ۴ الی ۶ دقیقه
دکمه روشن و خاموش: برخی از مدل‌ها دارند
مخصوص یخچال و فریزر، ظرفشویی، لباسشویی و سایر لوازم برقی

پرفروش‌ترین مدل فردان الکتریک

 

 

۸. محافظ برق الکترونیک کاوه (Kaveh)

محافظ برق و ولتاژ کاوه؛ مناسب برای تلویزیون ال ای دی و ال سی دی، لباسشویی، ظرفشویی، یخچال و...

تنها برندهای پرفروش بازار نیستند که کیفیت محصولات آن‌ها خوب است. برند «کاوه» از دیگر شرکت‌های ایرانی است که محافظ‌های ولتاژ خود را با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب به بازار عرضه می‌کند. حتی تعدادی از خریداران، محافظ برق «کاوه الکترونیک» را مطمئن، بادوام و خوب برشمردند.

تنوع در محافظ‌های ولتاژ این برند زیاد بوده و تنها کافی است، سازگاری با وسیله برقی موردنظر، طول کابل، تعداد جایگاه‌های پریز و مواردی که در ابتدای این راهنمای خرید گفته‌شده را در نظر داشته باشید.

تعدادی از محافظ‌های الکترونیکی این شرکت، در گروه بهترین محافظ برق ایرانی بازار به شمار می‌روند. البته، حتما توجه داشته باشید که کالای موردنظر شما دارای گارانتی بلندمدت باشد. در غیر این صورت، بهتر است در خرید آن تردید کنید.

ویژگی‌ها
تعداد پریز: یک عدد تا شش عدد
جنس بدنه: فلز و پلاستیک مرغوب
چراغ ال ای دی: دارد
زمان تاخیر: ۳۰ تا ۶۰ ثانیه، ۵ دقیقه و...
دارای دکمه روشن و خاموش در برخی از محافظ‌ها

پرفروش‌ترین محافظ کاوه

 

 

۹. محافظ ولتاژ سیماران (Simaran)

محافظ ولتاژ سیماران (Simaran)

ویژگی‌ها
تعداد پریزها: ۱ تا ۶ عدد
جنس بدنه: پلاستیک مرغوب
زمان تاخیر: ۱ دقیقه، ۴ دقیقه و...
دارای نشانگر LED جهت نمایش ولتاژ مجاز، غیر مجاز و زمان تاخیر
ویژه یخچال، لباسشویی، ظرفشویی و تمامی لوازم صوتی و تصویری

پرفروش‌ترین محافظ سیماران

 

 

۱۰. محافظ و چند راهی برق ساکو (Saco)

محافظ و چند راهی برق ساکو (Saco)

برند «ساکو» بیش از ۱۰ سال است که در ایران فعالیت می‌کند و عمده محصولات آن محافظ ولتاژ خانگی و صنعتی و استابلایزر است. طول سیم بلند، کیفیت قطعات خوب، داشتن دکمه خاموش و روشن، از مشخصه‌های بهترین محافظ برق این برند ایرانی است.

ویژگی‌ها
تعداد پریزها: یک الی شش عدد
جنس بدنه: پلاستیک فشرده، پلی‌کربنات و فلز
زمان تاخیر: ۳۰ ثانیه، ۳ دقیقه، ۴ دقیقه و...
سازگار با کامپیوتر، لباسشویی، ظرفشویی، یخچال فریزر، تلویزیون و سایر لوازم برقی
امکان اتصال ۲ دستگاه قوی مانند ظرفشویی و لباسشویی به‌طور همزمان

پرفروش‌ترین محافظ برق ساکو

 

 

۱۱. استابلایزر فاراتل (Faratel)

استابلایزر فاراتل (Faratel)؛ مناسب برای کنتور و ورودی ساختمان

برخی افراد معتقدند برای دستگاه‌های برقی پرمصرف و گران‌قیمت هم باید از «استابلایزر» استفاد شود. استابلایزر که بیشتر برای ورودی‌های ساختمان و کنتور استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌ها نیز معرفی می‌شود. حال، این دستگاه با محافظ ولتاژ چه تفاوتی دارد؟

محافظ ولتاژ هنگام اختلال، نوسان، کاهش یا افزایش بیش‌ازحد برق محافظ را خاموش کرده و هنگامی‌که شرایط پایدار شود، به‌طور اتوماتیک آن را روشن می‌کند. اما دستگاه استابلایزر بدون قطعی جریان برق، ایرادها را رفع می‌کند.

از ویژگی‌های این محصول می‌توان به تثبیت ولتاژ، کاهش میزان مصرف برق، محافظت در مقابل اتصال کوتاه، عدم فشار بر روی وسایل هنگام نوسان برق و محافظت از لوازم الکترونیکی در برابر سوختن و یا نیم‌سوز شدن اشاره کرد.

گفتنی است، این محصول حتی از بهترین محافظ برق بازار هم گران‌تر است. بنابراین، اگر دستگاه گران‌قیمتی دارید و محافظ ولتاژ هم برایتان کارساز نیست، به سراغ «استابلایزر» (Stabilizer) بروید. حتی بهتر است در این زمینه با تکنسین‌های فنی نیز مشورت کنید؛ زیرا این محصول قیمت بالایی دارد.

ویژگی‌ها
دکمه خاموش و روشن: دارد
چراغ LED: دارد
جنس بدنه: فلزی
تقویت‌کننده و تثبیت‌کننده ولتاژ برق شهر
قابلیت نصب به‌صورت دیواری بعد از کنتور
مناسب برای کنتور، یخچال و فریزر، کولر گازی و...

پرفروش‌ترین استابلایزر فاراتل

 

 

۱۲. محافظ برق و نوسان ولتاژ سومو (Somo)

سومو (Somo)؛ بهترین محافظ برق خارجی با قیمت ارزان و مناسب

تمرکز برند «سومو» بر روی تولید محافظ ولتاژهایی است که به یک پریز مجهز شده‌اند. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، یک نمایشگر دیجیتال بر روی محصول تعبیه شده که وضعیت دستگاه را به شما نمایش می‌دهد. به این ترتیب، می‌توانید ولتاژ را به‌صورت لحظه‌ای مشاهده کنید.

دقت بالا، کیفیت ساخت بی‌نظیر، قابلیت تنظیم ولتاژ پایین و بالا جهت قطع خودکار جریان و قیمت مقرون‌به‌صرفه از ویژگی‌های بارز بهترین محافظ برق خارجی بازار محسوب می‌شود.

این برند باکیفیت، چینی است و مدل‌های پرفروش آن در بازار ایران نیز «SM۵۱۵» و «SM۵۱۶» هستند. شما می‌توانید توسط دکمه‌ای که در زیر جدول قرار دادیم، به تمامی مدل‌های پرفروش «Somo» دسترسی داشته باشید.

ویژگی‌ها
دارای یک عدد پریز
جنس بدنه: پلاستیک
زمان تاخیر: ۳ دقیقه (قابل تغییر)
حداقل ولتاژ جهت قطع جریان: ۱۷۵ ولت (قابل تغییر)
حداکثر ولتاژ جهت قطع جریان: ۲۴۵ ولت (قابل تغییر)
مقاوم در برابر آتش‌سوزی و گرد و غبار

پرفروش‌ترین محافظ سومو

 

 

۱۳. محافظ ولتاژ سگال (Segal)

محافظ ولتاژ سگال (Segal)؛ مناسب یخچال و ماشین لباسشویی

اگر به دنبال بهترین محافظ برق قیمت‌مناسب برای پکیج دیواری، کامپیوتر، یخچال و فریزر، تلویزیون، لباسشویی، ظرفشویی و سایر لوازم برقی‌تان هستید، محصولات این برند را نیز مدنظر قرار دهید.

برخی از محصولات این شرکت به‌طور اختصاصی برای یک وسیله برقی ساخته شده است. برای مثال، امکان دارد یک محافظ ولتاژ فقط برای پکیج تولید شده باشد. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم قبل از خرید محافظ ولتاژ، حتما مشخصات محصول را با دقت مطالعه کنید.

ویژگی‌ها
تعداد پریزها: ۱، ۲، ۴ و ۶ عدد
جنس بدنه: پلاستیک (Polypropylene)
زمان تاخیر: ۲۰ تا ۳۰ ثانیه، ۴ دقیقه و...
نوع عملکرد: رله‌ای و دکمه‌ای
دارای کابل و پریز استاندارد
امکان پیچ کردن بر روی میز یا دیوار

پرفروش‌ترین محافظ برق سگال

 

 

سوالات متداول

چگونه بهترین محافظ برق را انتخاب کنیم؟

اگر قصد تهیه یک محافظ برق خوب را دارید، بهتر است به مواردی مانند برند تولیدکننده، تعداد پریزها، طول کابل، ولتاژ ورودی، حداکثر و حداقل ولتاژ جهت قطعی جریان، زمان تاخیر، جنس بدنه، حداکثر توان قابل پشتیبانی، ویژگی‌های مقاومتی، سازگاری با دستگاه الکترونیکی، گارانتی، قیمت و سایر قابلیت‌های آن توجه کنید.

قیمت محافظ برق چقدر است؟

با توجه به اینکه محافظ‌های ولتاژ توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شوند و هریک، دارای انواع و ویژگی‌های مختلفی هستند، نمی‌توان قیمت دقیقی برای آن در نظر گرفت. چنانچه بخواهیم بازه حدودی آن را مورد بررسی قرار دهیم، قیمت محافظ برق در بازار بین ۱۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان است.

توجه داشته باشید که بهترین محافظ برق، لزوما گران‌ترین آن نیست. از طرفی دیگر، خرید محصولات بسیار ارزان و تولیدشده توسط برندهای متفرقه را هم توصیه نمی‌کنیم.

تفاوت سه راهی برق با محافظ ولتاژ چیست؟

سه راهی برق صرفا جایگاه‌های بیشتری از پریز ارائه می‌کند و از دستگاه‌های الکترونیکی شما در برابر نوسان ولتاژ محافظت نمی‌کند. به عبارتی دیگر، نقش تبدیل یک به چند را دارد. اما محافظ برق یا محافظ ولتاژ، علاوه بر ارائه چندین پریز، از آسیب ناشی از تغییر ولتاژ به دستگاه‌های متصل جلوگیری می‌کند.

برای چه لوازمی می‌توان از محافظ ولتاژ استفاده کرد؟

این وسیله محافظتی برای انواع و اقسام لوازم الکترونیکی کاربرد دارد. اما از مهم‌ترین کاربردهای آن می‌توان به ماشین لباسشویی، تلویزیون ال ای دی و معمولی، یخچال ساید، فریزر، پکیج، کامپیوتر، ماشین ظرفشویی، لپ‌تاپ، کنتور و… اشاره کرد. به‌طورکلی، استفاده از بهترین محافظ برق برای هر وسیله‌ای که احتمال خرابی آن در برابر نوسان ولتاژ وجود دارد، ضروری است.

 

سخن آخر

پیش از خرید محافظ برق، دربارۀ ویژگی‌های دستگاه برقی خود به خوبی تحقیق کنید تا بتوانید با خواندن مقالۀ بالا، صحیح‌ترین انتخاب ممکن را داشته باشید. در این مقاله سعی کردیم ضمن ارائه یک راهنمای خرید جامع، برندهای معتبر محافظ ولتاژ و چند راهی برق را نیز معرفی کنیم.

امیدواریم با در نظر گرفتن این نکات، بهترین محافظ برق را خریداری کرده و از معیوب شدن لوازم الکترونیکی خود جلوگیری کنید. به نظر شما آیا نکته‌ای را از قلم انداخته‌ایم؟ اگر شما نیز تجربه‌ای دارید که می‌تواند به دیگران کمک کند، خوشحال می‌شویم در بخش نظرات بنویسید.

 

Promotion
پرفروش‌ترین محافظ‌های برق در بازارمشاهده محصولات

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *