منوی دسته بندی

بهترین سوهان ناخن برقی و دستی بازار + راهنمای خرید 9 مدل

برای داشتن دستانی زیبا، بدون شک زیبایی و سلامت ناخن‌های شما در اولویت قرار می‌گیرد. یکی از مراقبت‌هایی که لازم است در این راستا انجام دهید؛ استفاده از سوهان ناخن است. انتخاب یک سوهان ناخن مناسب، علاوه‌بر اینکه به دست‌هایتان زیبایی می‌بخشد، به شما کمک می‌کند تا ناخن‌هایتان را راحت‌تر سوهان‌کشی کنید. اما با توجه به تنوع محصولات، چگونه می‌توان بهترین سوهان ناخن برقی و دستی را انتخاب کرد؟ اگر شما هم تمایل به دریافت اطلاعات بیشتری دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

راهنمای خرید سوهان ناخن برقی و دستی

راهنمای خرید سوهان ناخن دستی و برقی

سوهان‌های ناخن انواع مختلفی دارند که به دو دسته اصلی سوهان ناخن‌های دستی و سوهان ناخن‌های برقی تقسیم می‌شوند. در این بخش از راهنمای خرید، به انواع سوهان ناخن از نظر شکل می‌پردازیم.

انواع سوهان ناخن دستی از نظر شکل

1. سوهان صاف:

این سوهان‌های ناخن برای استفاده روزمره مناسب است و می‌توان از آن برای مدل‌سازی ناخن‌ها، تقریبا به هر شکلی استفاده کرد. اگرچه این سوهان‌ها ظاهری ساده دارند؛ اما بسیار کاربردی هستند. همچنین، افرادی که به دنبال بهترین سوهان ناخن برای استفاده معمولی یا خانگی هستند، نوع صاف را بیشتر ترجیح می‌دهند.

2. سوهان قایقی شکل:

سوهان قایقی شکل، دارای مشخصات ویژه‌ای است که می‌توان به‌طور هوشمندانه از لبه‌های منحنی و صاف آن بهره برد و آن را به یک سوهان همه‌کاره تبدیل کرد. از این نوع سوهان ناخن، می‌توان هم برای ناخن‌های کاشت و «ژلیش» و هم سوهان‌کشی ناخن‌های مصنوعی استفاده کرد.

3. سوهان موزی شکل:

انحنای ملایم این سوهان ناخن، به شما این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی ناخن‌های خود را شکل دهید. گفتنی است، نگه‌داشتن این سوهان در دست و استفاده از آن بسیار آسان است؛ به‌طوری‌که به شما کمک می‌کند تا به قسمت‌هایی از ناخن که با سوهان‌های معمولی امکان دسترسی نیست، بدون آسیب به پوست سوهان‌کشی را انجام دهید.

4. سوهان بلوکی شکل:

این سوهان دستی به شکل مکعب مستطیل بوده و از هر بُعد آن برای سوهان‌کشی با اهداف گوناگون استفاده می‌شود. در سوهان ناخن برقی یا شارژی که معمولا در سالن‌های ناخن‌کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ سر سوهان‌ها کاربرد خاصی دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

پرفروش‌ترین سوهان‌های ناخن

 

انواع سر سوهان ناخن برقی

یکی از مواردی که باید در هنگام خرید بهترین سوهان ناخن برقی توجه نمایید، نوع سر سوهان است. ازاین‌رو، بهتر است با انواع آن آشنا باشید تا محصولی متناسب با نیاز خود خریداری نمایید.

انواع سوهان برقی و دستی ناخن

1. سر سوهان استوانه‌ای:

از سر سوهان‌های استوانه‌ای هرگز بر روی صدف ناخن طبیعی استفاده نمی‌شود و فقط برای برداشتن موادی مثل پودر و ژل از روی ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2. سر سوهان استوانه‌ای سر گرد:

سرِ گردِ این سوهان، به ناخن‌کاران غیرحرفه‌ای کمک می‌کند تا از آسیب دیدن «کوتیکول» ناخن جلوگیری شود.

3. سر سوهان مخروطی سر تخت:

از این نوع سوهان برای برداشتن موادی مثل پودر و ژل از روی ناخن و همچنین، دورگیری ریشه ناخن در مانیکور و پدیکور استفاده می‌شود.

4. سر سوهان مخروطی سر گرد:

از سوهان مخروطی سر گرد برای برداشتن مواد از روی ریشه استفاده می‌شود.

5. سر سوهان توپی:

از این سَری در هنگام کاشت ناخن، برای هواگیری استفاده می‌شود.

6. سر سوهان میخی:

سوهان‌های میخی برای از بین بردن آلودگی‌های زیر و اطراف کاشت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مفهوم گرید یا درجه زبری سوهان ناخن

از دیگر نکات مهم برای خرید بهترین سوهان ناخن برقی و دستی، درجه زبری آن است. اگر روی سوهان‌های ناخن را نگاه کرده باشید، بدون شک بر روی بیشتر آن‌ها اعدادی را مشاهده می‌کنید که نشان‌دهنده «گرید» (Grade) یا درجه زبری سوهان ناخن است. به‌طورکلی می‌توان گفت:

  • هر چه عدد گرید پایین‌تر باشد؛ سوهان ناخن زبرتر است
  • هر چه عدد گرید بالاتر باشد، سوهان ناخن نرم‌تر و ملایم‌تر است

گفتنی است، زبری دو طرف یک سوهان ناخن ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند. اگر به اعداد درج‌شده بر روی این ابزار نگاه کنید، گاهی با شماره‌های متفاوتی روبه‌رو خواهید شد که نشان از گریدهای مختلف دارد.

به‌عنوان مثال، اگر اعداد به‌صورت 180/180 باشد، یعنی درجه زبری این سوهان در دو طرف آن یکسان است. اما اگر اعداد به‌صورت 100/180 باشد، درجه زبری یک سمت سوهان از سمت دیگر آن بیشتر خواهد بود.

بهترین گرید در سوهان ناخن کدام است؟

نمی‌توان گفت کدام گرید بهترین است؛ چراکه هرکدام از سوهان‌ها با درجه زبری مختلف، کاربردهای مخصوص به خود را دارند. در قسمت زیر قصد داریم تا به سوهان‌های مختلف با درجه زبری متفاوت و کاربرد آن‌ها اشاره کنیم. ازاین‌رو، اگر قصد خرید بهترین سوهان ناخن برقی یا دستی را دارید، بهتر است به این موارد توجه نمایید.

گرید 80/80:

تیزترین و قوی‌ترین سوهان ناخن، متعلق به سوهان‌هایی با درجه زبری 80/80 است؛ که برای از بین بردن مواد سنگین از روی ناخن استفاده می‌شود. چنانچه یک لایه ژل نازک یا یک لایه لاک بر روی ناخن‌های شماست، بهتر است از این سوهان استفاده نکنید؛ چراکه احتمال آسیب دیدن صدف ناخن وجود دارد. توصیه می‌شود در هنگام استفاده از سوهان‌هایی با درجه زبری زیاد، فشار دست تا حد زیادی کاهش یابد.

گرید 100:

از این سوهان برای کوتاه کردن قد ناخن و همچنین فرم‌دهی دیوارهای جانبی و لبه ناخن استفاده می‌شود.

گرید 150:

برای سوهان‌کشی سطح ناخن و فرم‌دهی کلی ناخن از این سوهان استفاده می‌شود. این سوهان نه تنها در فرم‌دهی ناخن‌های کاوردار مثل ناخن کاشت، بلکه در فرم‌دهی ناخن‌های طبیعی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گرید 180:

برای آماده‌سازی ناخن طبیعی قبل از استفاده از هر نوع محصول و همچنین، هنگام مانیکور برای کوتاه کردن یا شکل‌دادن لبه ناخن استفاده می‌شود.

گرید 240:

از این سوهان نسبتا نرم، برای آماده‌سازی ناخن‌ها به دلیل درجه کم سایش، قبل از «ژلیش» استفاده می‌شود.

محبوب‌ترین ابزارهای ناخن

 

جنس سوهان ناخن

همان‌طور که می‌دانید، در گذشته سوهان‌های ناخن فقط از جنس فلز بودند؛ اما امروزه این سوهان‌ها در جنس‌های مختلفی از جمله سوهان‌های کاغذی، پلاستیکی، شیشه‌ای و کریستالی به بازار عرضه می‌شوند. بنابراین، اگر قصد تهیه بهترین سوهان ناخن برقی یا دستی بازار را دارید، به نوع آن نیز توجه نمایید.

سوهان‌های ناخن فلزی قدرت برندگی بیشتری دارند و به دلیل داشتن سطح خشن، ممکن است در صورت سهل‌انگاری پوست اطراف ناخن شما را دچار آسیب کند.

همچنین، سوهان‌های کاغذی معمولا ارزان‌تر و بادوام هستند؛ اما سوهان‌های شیشه و کریستالی گزینه‌های ملایم‌تری بوده و از آسیب رساندن به ناخن و پوست اطراف آن جلوگیری می‌کنند.

به‌طورکلی، نمی‌توان گفت بهترین سوهان ناخن برقی یا دستی کدام است. چراکه سوهان‌ها هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند و در بیشتر اوقات نمی‌توان آن‌ها را به‌جای هم استفاده کرد. گفتنی است، از سوهان‌های برقی معمولا در انستیتوهای زیبایی و سالن‌های تخصصی ناخن‌کاری استفاده می‌شود.

بهترین مارک سوهان برقی و دستی ناخن

از بهترین مارک‌های سوهان ناخن می‌توان به «جویل» (Jewel)، «برانسون» (Brunson)، «او.پی.آی» (OPI)، «ماراتون» (Marathon)، «پرو مکس» (Promax)، «استرانگ» (Strong) و «میکرو اِن ایکس» (Micro NX) اشاره نمود.

بهترین سوهان ناخن برقی

1. سوهان برقی ناخن لوجکس مدل LG-603
  • پرفروش‌ترین سوهان برقی بازار

بهترین سوهان ناخن برقی با برند لوجکس مدل LG-603

این سوهان برقی فن‌دار توسط برند «لوجکس» تولید شده و با مدل «LG-603» شناخته می‌شود. دستگاه فوق، هم در منزل و هم در سالن‌های آرایشی قابل استفاده است و یک محصول حرفه‌ای برای ناخن‌کارها محسوب می‌شود. اگر شما هم به کاشت و طراحی ناخن علاقه دارید و به دنبال بهترین سوهان ناخن برقی بازار هستید، این مدل می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

ویژگی‌ها
مناسب برای: ناخن‌های دست، ناخن‌های پا
مناسب برای استفاده: سالن، شخصی
منبع تغذیه: برق خانگی
قدرت دستگاه: ۶۰ وات
سرعت سر سوهان: ۳۵۰۰۰ دور در دقیقه
قدرت مکش بالا
دارای سر سوهان سرامیکی و براش

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

2. سوهان برقی جیمی مدل 406

سوهان برقی جیمی مدل 406

ویژگی‌ها
مناسب برای: ناخن‌های دست، ناخن‌های پا
منبع تغذیه: باتری غیر قابل شارژ
دارای 4 سری با زبری‌های متفاوت

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

3. سوهان ناخن برقی ماراتون مدل CHAMPION

سوهان ناخن برقی ماراتون مدل CHAMPION

سوهان ناخن برقی «ماراتون» (Marathon) مدل «CHAMPION»، محصولی کاربردی و باکیفیت است که توسط این برند تولید شده است. محصول فوق قادر است سطح ناخن را به خوبی هموار کند و گزینه‌ای خوب برای سوهان‌کشی نیز به شمار می‌آید. چنانچه قصد تهیه بهترین سوهان ناخن برقی بازار را برای سالن دارید، این مدل را مدنظر داشته باشید.

ویژگی‌ها
مناسب برای: ناخن‌های دست، ناخن‌های پا
مناسب برای استفاده: سالن، شخصی
منبع تغذیه: برق خانگی
قابلیت حرکت سوهان در جهت و خلاف جهت عقربه ساعت
مناسب کاربری حرفه‌‌ای

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

بهترین سوهان ناخن دستی

1. سوهان ناخن OPI مدل دوطرفه 100/180
  • پرفروش‌ترین سوهان ناخن بازار

بهترین سوهان ناخن دستی با برند OPI

 

این سوهان ناخن توسط برند قدرتمند و محبوب «OPI» ساخته شده و محصولی حرفه‌ای جهت انجام مانیکور و پدیکور و سوهان‌کشی قبل از کاشت می‌باشد. نکته قابل توجه این است که اگر کاربر حرفه‌ای نباشید نیز می‌توانید به خوبی از این محصول استفاده کنید.

از ویژگی‌های بهترین سوهان ناخن دستی «او پی آی» می‌توان به فرم‌دهی مناسب ناخن، ایجاد فرم صاف و یکدست، جلوگیری از آسیب به ناخن، زبری با درجه‌های مختلف، ماندگاری طولانی، طراحی سبک و قابل حمل، کیفیت بالا و قابلیت استفاده برای انواع ناخن‌کارها اشاره نمود.

ویژگی‌ها
نوع: سوهان و پولیش
نوع عملکرد: دستی
مناسب برای: ناخن‌های دست و پا

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

2. سوهان ناخن تاشو جویل کد GSN-521

سوهان ناخن تاشو جویل کد GSN-521

ویژگی‌ها
نوع: سوهان
نوع عملکرد: دستی
مناسب برای: ناخن‌های پا و دست
این سوهان به صورت تاشو است

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

3. سوهان دستی ناخن جویل مدل بافر

سوهان دستی ناخن جویل مدل بافر

ویژگی‌ها
نوع: سوهان اسفنجی
نوع عملکرد: دستی
مناسب برای: ناخن‌های دست، ناخن‌های پا

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

4. سوهان دستی ناخن جویل مدل GSN-523

سوهان دستی ناخن جویل مدل GSN-523

 

ویژگی‌ها
نوع: سوهان
نوع عملکرد: دستی
مناسب برای: ناخن‌های دست و پا

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

5. سوهان ناخن پاستل طرح آفتابگردان

سوهان ناخن پاستل طرح آفتابگردان

ویژگی‌ها
مناسب برای استفاده: سالن، شخصی
مناسب برای: ناخن‌های دست، ناخن‌های پا
قابل استفاده برای مانیکور و پدیکور
ایجاد فرم صاف و یکدست
طراحی سبک و قابل حمل
عدم آسیب به ناخن
سوهان دوطرفه

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

6. سوهان دستی ناخن لاکی اسکای مدل 60/120/180

سوهان دستی ناخن لاکی اسکای مدل 60/120/180

ویژگی‌ها
مناسب برای استفاده: سالن، شخصی
مناسب برای: ناخن‌های دست، ناخن‌های پا
درجه زبری: 60/120/180
دوام بالا و استفاده آسان
ساخت کشور: کره جنوبی

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

سوالات متداول

چگونه بهترین سوهان ناخن برقی و دستی را انتخاب کنیم؟

در ابتدا توصیه می‌شود نوع نیاز خود را مشخص کنید. سپس در هنگام خرید، مواردی نظیر برند، نوع عملکرد (برقی و دستی)، سرعت سر سوهان، منبع انرژی، قدرت مکش، درجه زبری، قیمت و سایر مواردی که در این راهنمای خرید اشاره شد را مورد بررسی قرار دهید.

سوهان ناخن برقی بهتر است یا دستی؟

قطعا نمی‌توان گفت کدام نوع سوهان ناخن برای شما مناسب‌تر است؛ زیرا عواملی مانند نوع کاربری (سالن و شخصی)، میزان حرفه‌ای بودن و انتظار شما، تعیین‌کننده نوع سوهان است. گفتنی است، اکثر افراد برای سوهان‌کشی و فرم‌دهی ناخن در منزل، از سوهان ناخن دستی استفاده می‌کنند.

قیمت سوهان ناخن چقدر است؟

قیمت این محصول با توجه به برند، نوع، کیفیت و… متغیر است. به‌طورکلی، قیمت سوهان ناخن برقی در بازار ایران بین 500 هزار تومان تا 8 میلیون تومان است. همچنین، نوع دستی آن بین 10 هزار تومان تا 2 میلیون تومان می‌باشد. همچنین، توجه داشته باشید که لزوما بهترین سوهان ناخن برقی یا دستی بازار، گران‌ترین آن نیست.

 

Promotion
پرفروش‌ترین سوهان‌های برقی و دستی در بازارمشاهده محصولات

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *