منوی دسته بندی

بهترین تشک تخت خواب خارجی و ایرانی بازار [7 مارک برتر]

انتخاب درست تشک، در گام اول خواب باکیفیت و در گام بعدی سلامتی شما را تضمین می‌کند. تشک تخت خواب وسیله‌ای جهت داشتن خوابی آسوده و راحت است. البته خواب خوب تنها نتیجه وجود یک تشک استاندارد نیست، بلکه جلوگیری از آسیب به گردن، کمر و در کل سلامت بدن نیز نتیجه استفاده از یک تشک تخت خوب است. نوع تشک، درجه نرمی و سفتی، جنس و… باید با توجه به وضعیت بدنی و نیاز شما انتخاب شود. در این بخش نکاتی را درباره خرید بهترین تشک تخت خواب خارجی و ایرانی ارائه می‌کنیم و فهرستی از محبوب‌ترین برندها را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

شما با خواندن این راهنمای خرید می‌توانید یک تشک تخت باکیفیت و با دوام انتخاب کنید. کافی است چند دقیقه از وقت ارزشمند خود را صرف خواندن این مطلب کنید.

راهنمای خرید تشک تخت خواب

راهنمای خرید تشک تخت خواب

 

انواع تشک تخت خواب

همان‌طور که می‌دانید، تشک‌ها انواع مختلفی دارند و احتمالا در هنگام خرید، سردرگم می‌شوید که کدام نوع برای شما مناسب‌تر است. در ادامه، به معرفی انواع تشک‌های تخت خواب و ویژگی‌های بارز آن‌ها اشاره خواهیم کرد. آگاهی بیشتر درباره این محصول، موجب می‌شود تا بتوانید مطابق با نیاز و بودجه خود بهترین تشک تخت خواب را تهیه کنید.

۱. تشک طبی:

در ساخت تشک‌های طبی از فوم، اسفنج یا یونولیت استفاده می‌شود. تشک طبی تخت خواب، از ستون فقرات و کل بدن شما در خواب محافظت می‌کند. مقدار سفتی این تشک‌ها استاندارد است و شما می‌توانید بهترین نوع آن را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید.

در ساخت بهترین تشک‌های طبی از «فوم هوشمند» یا «مموری فوم» استفاده می‌شود. فوم هوشمند در زمان خواب، شکل بدن شما را به خود می‌گیرد و به‌محض تغییر حالت بدن، فرم خود را از دست داده و با شکل قرارگیری جدید بدنتان هماهنگ می‌شود. معمولا پزشک‌ها تشک طبی را به افرادی که دارای درد در ناحیه کمر، ستون فقرات، گردن و… هستند، تجویز می‌کنند. برای خرید بهترین تشک تخت خواب طبی، بهتر است محصولاتی که توسط برندهای معتبر تولید شده‌اند را خریداری کنید.

تشک طبی تختخواب

ویژگی‌های تشک طبی:

 • مواد اولیه باکیفیت
 • عدم استفاده از فنر در تشک‌های طبی
 • عدم ایجاد لرزش و ارتعاش ناشی از غلت خوردن
 • احساس آرامش بدن
 • دارای رویه با خاصیت ضد حساسیت و ضد میکروب در اکثر مدل‌ها
 • عایق حرارتی برای حفظ دمای مناسب
 • امکان گردش هوا و تنفس سلولی برای بدن

 

پرفروش‌ترین تشک‌های طبی

 

۲. تشک طبی فنری:

در ساخت تشک طبی فنری، از فنر و اسفنج‌های متراکم استفاده شده و نسبت به نوع طبی، حالت ارتجاعی بیشتری دارد. همچنین، برای نرم و انعطاف‌پذیر ماندن این نوع تشک تخت خواب، از فنرهای متصل، اما ضخیم‌تر از تشک فنری استفاده می‌شود. این تشک‌ها راحت هستند و به کمر شما آسیب نمی‌رسانند. اگر مشکلی در ناحیه کمر و ستون فقرات ندارید و به دنبال بهترین تشک تخت خواب نیز هستید، این نوع را مدنظر داشته باشید.

تشک طبی فنری

ویژگی‌های تشک طبی فنری:

 • نرمی بیشتر نسبت به نوع طبی
 • استفاده از مموری فوم در برخی از این تشک‌ها
 • حالت ارتجاعی بیشتر نسبت به تشک طبی

 

پرفروش‌ترین تشک طبی فنری

 

۳. تشک فنری:

در تشک‌های فنری علاوه بر اسفنج، از فنرهای زیادی استفاده شده که باعث انعطاف بیشتری می‌شود. فنرهای آهنی که در تولید تشک‌های فنری استفاده می‌شوند، تاثیر خوبی در راحتی و نرمی این تشک‌ها دارند. هرچه تعداد این فنرها بیشتر و کیفیت آن‌ها بالاتر باشد، برای استفاده شما بهتر خواهد بود.

نوع، ضخامت، تعداد و روش اتصال فنرها، عامل مهمی در کیفیت این تشک‌ها است. گفتنی است، ساختار سیمی داخل تشک‌ها امکان گردش هوا را در آن‌ها فراهم می‌کند. البته اگر به دنبال بهترین تشک تخت خواب هستید، بهتر است با تشک فنر منفصل نیز آشنا شوید؛ که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

تشک فنری تخت خواب

نکاتی درباره تشک فنری:

 • خنک‌تر نسبت به تشک‌های فوم
 • نداشتن خاصیت درمانی
 • قیمت ارزان‌تر نسبت به تشک‌های طبی و فنر منفصل
 • تشک‌های فنری برای افراد سنگین‌وزن آن‌چنان مناسب نیستند.

 

پرفروش‌ترین تشک‌های فنری

 

۴. تشک فنر منفصل:

تشک تخت خواب با فنر منفصل، نوعی از تشک است که فنرهای آن در پاکت‌های جداگانه‌ای قرار گرفته‌اند. این ویژگی، تشک‌های فنر منفصل را از نوع معمولی آن مرغوب‌تر ساخته و همچنین، جدا بودن فنرها باعث می‌شود تا تکان‌های تشک کمتر از نوع معمولی آن باشد. بهره بردن از فنرهای پاکتی، دوام تشک‌ها را بیشتر کرده و نسبت به تشک‌هایی با فنر معمولی، سلامت شما را نیز تامین می‌کند.

برخلاف تشک‌های فنری که ممکن است روی ستون مهره‌های افراد تاثیر مخربی داشته باشد، تشک فنر منفصل کیفیت بالاتری دارد و به تشک طبی نزدیک‌تر است.

در تشک‌های فنر منفصل، شما به هر نقطه از تشک که فشار بیاورید، فقط فنرهای آن قسمت پایین می‌رود و به عبارتی، فنرهای کل تخت درگیر نمی‌شوند. اگر قصد تهیه بهترین تشک تخت خواب را دارید، توصیه می‌کنیم این نوع را هم در لیست بررسی خود قرار دهید.

تشک فنری منفصل

ویژگی‌های تشک فنر منفصل:

 • نداشتن تکان‌های تخت فنری در نوع فنر منفصل
 • تکان خوردن یک نفر باعث بیداری فرد دیگر نمی‌شود
 • فقط فنرهای قسمتی که به آن فشار وارد شده است، درگیر می‌شود
 • دوام بیشتر تشک‌های فنر منفصل نسبت به نوع معمولی
 • کیفیت بالاتر در مقایسه با تشک فنری

 

پرفروش‌ترین تشک فنر منفصل

 

۵. تشک اسفنجی:

در ساخت تشک‌های اسفنجی هیچ فنری به‌کار برده نمی‌شود. اسفنج، ماده اصلی ساخت این تشک‌ها بوده که با تراکم متفاوتی استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که تراکم کمتر یا بیشتر اسفنج، سطح تشک تخت خواب شما را نرم‌تر یا سفت‌تر می‌کند. افرادی که کمردرد یا مشکلاتی در ستون مهره‌ها ندارند، می‌توانند از این نوع تشک‌ها استفاده کنند.

تشک اسفنجی تخت خواب

نکاتی درباره تشک اسفنجی:

 • سطح تشک اسفنجی نرم و راحت است.
 • گردش هوا به خوبی در تشک‌های اسفنجی انجام نمی‌شود.
 • تشک‌های اسفنجی گرما را جذب می‌کنند و مناسب افراد گرمایی نیستند.

 

پرفروش‌ترین تشک‌های اسفنجی

 

درجه نرمی تشک

از دیگر مواردی که باید در هنگام خرید بهترین تشک تخت خواب در نظر بگیرید، درجه نرمی آن است. بدن شما باید هنگام خوابیدن بر روی تشک، حالت ایستاده خود را حفظ کند و کمرتان نیز در تشک فرو نرود.

نه سفتی بیش‌ازحد و نه نرمی زیاد تشک، برای بدن شما مناسب نیستند. گفتنی است، نوع تشک باید با توجه به وزن شما انتخاب شود. توصیه می‌کنیم برای انتخاب درجه نرمی تشک، به عادت خواب خود نیز توجه کنید.

سایز و ابعاد

یکی از پارامترهای خرید بهترین تشک تخت خواب، توجه به اندازه و مدل (استاندارد، کینگ و…) تشک است. در ابتدا تعیین کنید که برای چند نفر قصد خرید تشک را دارید. سپس بر اساس عادت خواب و فضای اتاق خواب، سایز موردنظرتان را تعیین کنید. برای مثال، برخی افراد برای خرید تشک یک نفره، سایز ۲۰۰×۱۲۰ را به سایز ۲۰۰×۹۰ ترجیح می‌دهند تا راحت‌تر باشند.

جنس

پارچه یکی از مهم‌ترین بخش‌های تشک است. پارچه تشک تخت خواب باید ضد تعریق، ضد حساسیت و ضد نفوذ حشرات باشد. همچنین، جنس پارچه باید به‌گونه‌ای باشد که گردش هوا به خوبی بر روی آن صورت گیرد.

ویژگی‌های بهترین تشک تخت خواب

اگر می‌خواهید یک تشک تخت باکیفیت و خوب تهیه کنید، تنها به موارد بالا اکتفا نکنید و ویژگی‌های محصول را نیز مورد بررسی قرار دهید. از ویژگی‌های بهترین تشک تخت خواب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضد تعریق
 • ضد حساسیت
 • قابلیت گردش هوا
 • آنتی‌باکتریال و ضد آلرژی
 • ضد آب
 • کیفیت و دوام بالا
 • گارانتی طولانی‌مدت

بهترین مارک تشک تخت خواب

در میان شرکت‌های متعددی که در بازار ایران حضور دارند، برندهای «برن» (‌Bern)، «زست» (Zest)، «رویا» (Roya)، «خوشخواب» (Khoshkhab)، «رویال» (Royal)، «وگال» (Wegal) و «ژینورا» (Gynura) جزو محبوب‌ترین و بهترین تولیدکنندگان تشک تخت خواب می‌باشند.

مشاهده
بهترین پتو ایرانی و خارجی بازار [10 مارک خوب]

بهترین تشک تخت خواب

۱. تشک تخت خواب زست (Zest)

تشک تخت خواب زست (Zest)؛ بهترین تشک خارجی

این برند آلمانی، تشک‌های بسیار باکیفیتی تولید می‌کند و تنوع مدل و نوع در میان محصولات آن نیز مشاهده می‌شود. مواد اولیه درجه یک، به‌کارگیری جدیدترین تکنولوژی‌ها، استفاده از سوپاپ تهویه هوا، طول عمر بالای تشک و… از ویژگی‌‌های بارز بهترین تشک تخت خواب «زست» به شمار می‌رود.

طبق بررسی‌های ما، اکثر خریداران از تشک‌های خریداری‌شده خود راضی هستند و در میان محصولات خارجی، این برند را انتخاب خوبی می‌دانند. لازم به ذکر است، تشک‌های تخت خواب «Zest» مدل ارزان‌قیمت هم دارند، اما برخی از مدل‌های آن که بسیار حرفه‌ای بوده و در گروه بهترین تشک تخت خواب خارجی دنیا قرار می‌گیرند، قیمت به‌مراتب بالاتری دارند.

تشک‌های گران‌قیمت کمپانی «زِست»، زیر نظر متخصصان و کارشناسان شرکت آمریکایی «اسپرینگ‌ایر» تولید شده و بهترین متریال روز دنیا در آن‌ها استفاده می‌شود. اگر به دنبال یک تشک خارجی خوب هستید، مشاهده و بررسی مدل‌های آن خالی از لطف نیست.

ویژگی‌ها
انواع: طبی، فنر منفصل، ترموفلکس، فنری، طبی فنری و اسفنجی
اندازه: یک نفره و دو نفره
ابعاد: ۹۰×۲۰۰،، ۱۸۰×۲۰۰، ۱۶۰×۲۰۰، ۲۰۰×۲۰۰ و...
دارای مدل‌های استاندارد، کویین و...

پرفروش‌ترین تشک زست

 

 

۲. تشک تخت خواب رویا (Roya)

بهترین تشک تخت خواب رویا (Roya)

«رویا» یکی از برندهای بسیار خوب ایرانی است که اکثر محصولات آن جزو بهترین تشک تخت خواب بازار به شمار می‌آیند. کیفیت رویه و الیاف داخلی تشک‌های این شرکت، از کیفیت خوبی بهره می‌برد و توانسته رضایت اکثر مشتریان را جلب کند.

تشک‌های اولترا، بونل، مدیکال، میهمان و کودک و نوجوان، از محصولات محبوب شرکت رویا است. تشک‌های این برند ایرانی از گارانتی ۸ سال بهره می‌برند و گزینه خوبی برای خرید هستند. گفتنی است، مدل «اولترا» بهترین و محبوب‌ترین مدل تشک رویا است.

از دیگر نکات مثبتی که می‌توان به آن اشاره کرد، تولید مدل‌های مختلف تشک بر اساس قیمت است. برای مثال، تشک‌های اولترا رویا دارای چند مدل است که «اولترا پلاس» تا «اولترا ۵» را شامل می‌شود. بهترین نوع آن که «پلاس» است، قیمت بیشتری دارد و «اولترا ۵» از قیمت کمتری برخوردار است. به همین علت، می‌توانید بر اساس بودجه‌ای که دارید دست به انتخاب بهترین تشک تخت خواب بزنید.

ویژگی‌ها
انواع: طبی، طبی فنری، فنری، فنر منفصل، سفری و اسفنجی
اندازه: یک نفره و دو نفره
ابعاد: ۹۰×۲۰۰، ۱۸۰×۲۰۰، ۱۶۰×۲۰۰، ۱۲۰×۲۰۰ و...
دارای مدل‌های استاندارد، کینگ، کویین و تویین

پرفروش‌ترین تشک رویا

 

 

۳. تشک خوشخواب (Khoshkhab)

بهترین تشک تخت خواب خوشخواب (Khoshkhab)

«خوشخواب» از برندهای خوب ایرانی در زمینه تولید تشک تخت خواب است که محصولات آن نیز از قیمت خوبی بهره می‌برند. همچنین، اکثر خریداران تشک خوشخواب، از خریدشان راضی بودند و در خصوص کیفیت و قیمت آن نیز اظهار رضایت داشتند.

مدل «کامفورت» تشک خوشخواب، جزو پرفروش‌ترین تشک این برند است. این شرکت برای تولید محصولات خود از ماشین‌آلات اروپایی استفاده می‌کند و جزو برندهای محبوب تشک در ایران به شمار می‌آید. اگر شما هم به دنبال بهترین تشک تخت خواب ایرانی هستید که از قیمت مناسبی هم برخوردار باشد، تشک‌های این برند را به لیست بررسی خود اضافه کنید.

ویژگی‌ها
انواع: فنری، فنر منفصل،‌ طبی، طبی فنری و سفری
اندازه‌ها: ۱ نفره و ۲ نفره
ابعاد: ۱۲۰×۲۰۰، ۹۰×۲۰۰، ۱۶۰×۲۰۰، ۱۴۰×۲۰۰ و...
مدل‌ها: کینگ، کویین، استاندارد و تویین
رویه گرد بافت پنبه‌ای
دارای الیاف آنتی‌استرس و آنتی‌باکتریال

پرفروش‌ترین تشک خوشخواب

 

 

۴. تشک تخت وگال (Wegal)

تشک تخت وگال (Wegal)؛ یک نفره و دو نفره

برند ایرانی «وگال» بیش از ۲۰ سال در زمینه تولید تشک‌های تخت خواب سابقه دارد و در ابتدا با همکاری متخصصین ترکیه‌ای کار خود را آغاز کرد.

کیفیت تشک‌های این کمپانی مطلوب است و حتی در برخی مدل‌ها، از رقبای خود هم بهتر کار کرده است. شما می‌توانید توسط دکمه زیر پرفروش‌ترین و بهترین تشک تخت خواب این شرکت را بررسی و مقایسه کنید.

ویژگی‌ها
انواع: فنری، فنر منفصل،‌ طبی، طبی فنری و ترموفلکس
اندازه: ۱ نفره و ۲ نفره
ابعاد: ۱۲۰×۲۰۰، ۹۰×۲۰۰، ۱۶۰×۲۰۰، ۱۴۰×۲۰۰ و...
مدل‌ها: کینگ، کویین و استاندارد
دارای الیاف داخلی باکیفیت

پرفروش‌ترین تشک وگال

 

مشاهده
بهترین بالش طبی برای خواب، دیسک گردن و گردن درد [11 مدل]

 

۵. تشک ژینورا (Gynura)

تشک ژینورا (Gynura)؛ بهترین تشک طبی، فنری منفصل و...

ویژگی‌ها
نوع: طبی، فنری و اسفنجی
اندازه: یک نفره و دو نفره
مدل: استاندارد، کینگ و کویین
ابعاد: ۹۰×۲۰۰، ۱۸۰×۲۰۰، ۱۶۰×۲۰۰، ۸۰×۱۸۰ و...
مطابق با استانداردهای پزشکی و ارتوپدی بین‌المللی
مجهز به کپسول تهویه هوا
استفاده از بهترین پارچه پنبه‌ای برای رویه

پرفروش‌ترین تشک ژینورا

 

 

۶. تشک تخت خواب رویال (Royal)
 • پرفروش‌ترین تشک بازار

تشک تخت خواب رویال (Royal)؛ بهترین تشک ایرانی

برند «رویال» که در حال حاضر پرفروش‌ترین تشک تخت خواب در بازار ایران است، دارای محصولات خوبی بوده و قیمت تشک‌های آن نیز بسیار مقرون‌به‌صرفه است. توجه داشته باشید که هر قیمت ارزان هم بی‌دلیل نیست؛ چراکه تشک‌های ارزان‌قیمت رویال مانند رقبای مطرح خود، کیفیت بالایی ندارند. اما در مدل‌های گران‌قیمت خود بهتر عمل کرده و از متریال درجه یک و همچنین، طراحی‌های روز دنیا استفاده کرده است.

این برند برای افرادی که به دنبال بهترین تشک تخت خواب ایرانی ارزان‌قیمت هستند، گزینه مناسبی است. به عبارتی، از خرید برندهای متفرقه و نامرغوب، بهتر است. توصیه می‌کنیم هنگام خرید تشک موردنظرتان، به گارانتی آن هم توجه کنید.

ویژگی‌ها
انواع: فنری، فنر منفصل، طبی، طبی فنری و اسفنجی
اندازه: ۱ نفره و ۲ نفره
مدل: استاندارد
رویه: پارچه ژاکارد

پرفروش‌ترین تشک رویال

 

 

۷. تشک دانلوپیلو (Dunlopillo)

تشک دانلوپیلو (Dunlopillo)

«دانلوپیلو» یکی از برندهای موفق آلمانی است که با بیشتر از ۷ دهه سابقه، گزینه خوبی برای خرید بهترین تشک تخت خواب خارجی است. بیشتر تمرکز این شرکت بر روی تولید تشک‌های طبی و فنر منفصل باکیفیت است.

ویژگی‌ها
انواع: فنر منفصل، طبی و اسفنجی
اندازه: یک نفره و دو نفره
مدل: استاندارد
دارای سایزهای مختلف

پرفروش‌ترین تشک دانلوپیلو

 

مشاهده
بهترین تشک برقی ایرانی و خارجی کدام است؟ [20 مدل]

 

سوالات متداول

چگونه بهترین تشک تخت خواب را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک تشک باکیفیت و راحت، بررسی مواردی همچون شرکت تولیدکننده، نوع و مدل، جنس، سایز، درجه نرمی، الیاف داخلی، گارانتی، قیمت و سایر ویژگی‌های محصول توصیه می‌شود.

قیمت تشک تخت خواب چقدر است؟

همان‌طور که می‌دانید، قیمت تشک‌های تخت خواب با توجه به نوع، برند تولیدکننده و ویژگی‌های آن متفاوت است و نمی‌توان یک قیمت دقیق برای آن اعلام کرد. چنانچه بخواهیم بازه تقریبی آن را بررسی کنیم، قیمت تشک‌های تخت حدودا ۲ میلیون تومان الی ۱۰۰ میلیون تومان است. به‌طورکلی، بهتر است برای خرید بهترین تشک تخت خواب، از برندهای متفرقه و بی‌کیفیت دوری کنید.

تشک تخت خارجی بهتر است یا ایرانی؟

اگر بخواهیم بررسی صادقانه‌ای انجام دهیم، تشک‌های خارجی معمولا کیفیت بهتر و دوام بیشتری دارند. اما چندین برند ایرانی که در این راهنمای خرید هم به آن‌ها اشاره کردیم، محصولاتی تولید می‌کنند که با بهترین تشک تخت خواب خارجی قابل رقابت است. بنابراین، خرید یک محصول ایرانی از یک برند معتبر گزینه بدی نیست.

سخن پایانی

خوابِ به‌اندازه و آرام، نقش مهمی در سلامت روان و جسم شما دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل برای داشتن خوابی راحت، رختخواب مناسب است و تشک تخت خواب نیز از مهم‌ترین بخش‌های آن به شمار می‌رود. با تهیه تشکی خوب و بادوام، می‌توانید علاوه بر خواب باکیفیت، سلامت جسم و روان خود را نیز تامین کنید.

ازآنجاکه کیفیت تشک با سلامتی و خواب شما ارتباط مستقیم دارد، بهتر است محصولی را خریداری کنید که استاندارد و دارای بهترین مواد اولیه باشد؛ حتی اگر نیاز باشد کمی بیشتر هزینه کنید.

ما در این مقاله از بیگ سرچ تلاش کردیم تا شما را با نکات مهم قبل از خرید و محبوب‌ترین برندهای تشک در بازار ایران آشنا کنیم. حالا نوبت شماست! اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید که می‌تواند به دیگران در خرید بهترین تشک تخت خواب کمک کند، در انتهای این صفحه نظرتان را بنویسید.

 

Promotion
پرفروش‌ترین تشک های تخت خواب در بازارمشاهده محصولات

 

[تعداد آرا: 6 میانگین امتیاز: 4.7]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *