منوی دسته بندی

بهترین فر توکار ایرانی و خارجی بازار + (راهنمای خرید 7 مدل)

این روزها با گران شدن خانه و به‌تبع آن کاهش متراژ خانه‌ها به‌ویژه آشپزخانه، فضای بسیار کمی برای جا دادن لوازم ضروری مانند گاز و فر وجود دارد. ازاین‌رو، تقاضا برای خرید گازهای صفحه‌ای و فر توکار بسیار بیشتر از قبل شده است. اما فرهای توکار انواع و اقسام متفاوتی دارند که هرکدام دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند. بنابراین، قبل از خرید این محصول کاربردی آشپزخانه لازم است نکاتی را مدنظر قرار دهید. در این مطلب علاوه بر راهنمای خرید فر توکار، فهرستی از بهترین فر توکار ایرانی و خارجی بازار را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم که می‌تواند به شما کمک کند. با ما همراه باشید.

راهنمای خرید فر توکار برقی و گازی

راهنمای خرید فر توکار

انواع فر توکار آشپزخانه از نظر نحوه نصب

در حالت کلی، فرهای موجود در بازار به دو دسته توکار و معمولی (مبله) تقسیم می‌شوند؛ که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

۱. فرهای توکار: این فرها در داخل کابینت نصب می‌شوند که از نظر پخت‌وپز به سه دسته برقی، گازی و گازی-برقی تقسیم می‌شوند.

۲. فرهای معمولی: فرهای معمولی و مبله نیازی به نصب نداشته و قابلیت جابه‌جایی نیز دارند.

گفتنی است، فرهای توکار دارای قابلیت‌ها و فناوری‌های متفاوتی هستند که موجب تمایز آن‌ها با دیگر مدل‌ها می‌شود. فن «کانوکشن» یکی از کاربردی‌ترین ویژگی‌ها در فرهای توکار است، زیرا به پخت یکنواخت غذاهای شما کمک می‌کند.

البته در این خصوص کمی پایین‌تر مفصل صحبت می‌کنیم. همچنین، با توجه به اینکه این مطلب را به معرفی بهترین فر توکار اختصاص داده‌ایم، از این پس صحبت‌هایمان پیرامون فر توکار است.

نحوه عملکرد فر توکار از نظر پخت‌وپز

نحوه عملکرد فرها بسته به نوع و مدل آن‌ها متفاوت است. به‌طورکلی، فرهای آشپزخانه از نظر نوع عملکرد به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

۱. فر گازی

فرهای گازی همان‌طور که از نامشان پیداست، برای پخت‌وپز از گاز شهری استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر، برای استفاده از آن نیاز به لوله‌کشی و مکانی از پیش تعیین‌شده است. همچنین، مدت‌زمان گرم و سرد شدن در این نوع فرها کمتر از دیگر موارد است. یکی از ویژگی‌های مورد توجه در استفاده از فرهای توکار گازی، مرطوب بودن محیط داخلی آن است که منجر به خشک نشدن غذا می‌شود.

از طرفی، ارزان بودن گاز در ایران باعث می‌شود که فرهای گازی توکار هزینه کمتری را به شما تحمیل کنند. این مدل فرها نسبت به نمونه‌های برقی از تجهیزات داخلی کمتری برخوردار هستند. ازاین‌رو، تعمیر آن‌ها ساده‌تر و از دوام بیشتری نیز برخوردارند. اما یک نکته منفی در رابطه با این مدل فر، عدم حرارت ثابت و دشواری کنترل دمای داخل آن است؛ که منجر به عدم یکنواختی پخت غذای شما می‌شود. بنابراین، جهت انتخاب و خرید بهترین فر توکار، بهتر است این مورد را نیز مدنظر داشته باشید.

۲. فر برقی

فرهای برقی از المنت‌های برقی و فرهایی که دارای فن «کانوکشن» هستند، از امواج ماکروویو برای پخت غذا استفاده می‌کنند. بهتر است بدانید، در فرهای برقی، المنت‌ها باید پس از مدتی استفاده تعویض شوند.

فرهای برقی برای خانه‌هایی که در آشپزخانه خود لوله‌کشی گاز ندارند و یا برای کسانی که قصد استفاده حرفه‌ای از فر را دارند، مناسب‌تر است. اما توصیه می‌کنیم جهت خرید بهترین فر توکار، به گرید مصرفی آن نیز دقت نمایید.

۳. فر گازی و برقی

در این نوع از فرها، تمام تجهیزات داخلی فر از جمله: فندک، لامپ، تایمر، جوجه‌گردان، فن و… توسط برق کار می‌کنند. فرهای ترکیبی که با گاز و برق کار می‌کنند، از نظر سوخت، نسبت به فرهای برقی ارزان‌تر می‌باشند؛ زیرا از گاز برای پخت‌وپز استفاده می‌کند.

از طرفی، تجهیزات داخلی آن از فرهای گازی بسیار بیشتر است. افرادی که قصد استفاده حرفه‌ای از فر را دارند، این مدل برای آن‌ها زیاد ایده‌آل نیست. بنابراین بهتر است هنگام خرید بهترین فر توکار، این موارد را مدنظر قرار دهید.

پرفروش‌ترین فرهای بازار

 

گنجایش فر توکار چقدر باشد بهتر است؟

یکی از پارامترهای انتخاب بهترین فر توکار، توجه به ظرفیت و اندازه داخلی آن است. با آنکه اغلب فرهای توکار ظرفیت‌های یکسانی دارند، اما برخی از محصولات در ظرفیت و اندازه‌های متفاوتی ساخته و به بازار عرضه شده‌اند. معمولاً ظرفیت‌های استاندارد انواع فر توکار شامل: 25، 28، 40، 55، 65 و 70 لیتر است.

انواع و محدوده گنجایش فر توکار

از طرفی دیگر، فرها ممکن است یک یا دو طبقه ساخته شوند که در ظرفیت نهایی آن‌ها تأثیرگذار است. در فرهای یک طبقه، ظرفیت معمول 75-60 لیتر است. درحالی‌که برای فرهای دو طبقه، ظرفیت دو برابر خواهد شد. اصولاً برای خانواده‌ها 2 تا 3 نفره، فرهایی با ظرفیت 65-60 لیتر کفایت می‌کند. اما برای خانواده‌های بیشتر از 5 نفر، بهتر است فرهایی با ظرفیت بیش از 75 لیتر تهیه شود.

برنامه پخت و تعداد آن چه تاثیری دارد؟

فرهای توکار از نظر برنامه پخت و تعداد آن‌ها دسته‌بندی‌های متفاوتی دارند. همان‌طور که می‌دانید، برای پخت غذاهای مختلف مانند: کباب، نان، شیرینی و… درجه حرارت‌های متفاوتی لازم است. ازاین‌رو، میزان درجه حرارت فرها برای هریک از برنامه‌های غذایی متفاوت است و هر چه تعداد و تنوع آن بیشتر باشد، دست شما برای پخت‌وپز بازتر خواهد بود.

هرچه تعداد برنامه‌های پخت در یک فر بیشتر باشد، قیمت محصول نیز گران‌تر می‌شود. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که هرچه تعداد برنامه‌ها بیشتر باشد، لزوما به این معنا نیست که آن محصول جزو بهترین فر توکار بازار است.

منظور از کانوکشن در فر توکار چیست؟

«کانوِکشن» نوعی فن است که در پخت انواع کیک و شیرینی بسیار کاربرد دارد. این فن باعث پخش یکنواخت حرارت در داخل فر می‌شود. ازاین‌رو، غذا در تمامی نقاط به‌صورت یکنواخت پخته می‌شود. از طرفی، زمان پخت را به میزان 10 دقیقه به ازای هر یک ساعت کاهش می‌دهد.

دقت داشته باشید که این قابلیت، تنها در برخی از فرهای توکار تعبیه شده است. معمولاً در فرهای یک طبقه و بعضا در یکی از طبقات فرهای دو طبقه دیده می‌شود. اگر شما هم علاقه‌مند به پخت کیک و شیرینی هستید، بهتر است جهت خرید بهترین فر توکار از وجود فن «کانوکشن» مطمئن شوید.

منظور از پخت ترکیبی چیست؟

در پخت ترکیبی، بخار و حرارت خشک به‌صورت همزمان موجب می‌شود تا غذای شما در بافت بسیار مطبوع آماده شود. همچنین، فرهای چندمنظوره اصولاً دارای المنت‌های بالا و پایین، «گریل» و «فن کانوکشن» هستند؛ که می‌توان به‌صورت مستقل یا ترکیبی از آن‌ها در پخت غذا استفاده کرد.

به‌عنوان مثال، هنگام پخت لازانیا، برای بهتر پخته شدن و قهوه‌ای شدن بخش بالایی آن، لازم است علاوه بر المنت پایین، المنت بالا نیز روشن شود. معمولاً این دسته از فرها، دارای قابلیت یخ‌زدایی نیز می‌باشند که از فن، به‌منظور چرخش هوای معمولی درون فر استفاده می‌کنند. همچنین، انعطاف‌پذیری بیشتری را هنگام پخت‌وپز به شما ارائه می‌کنند.

برنامه‌ها و قابلیت‌های جانبی

برنامه‌ها و قابلیت‌های جانبی در فرهای مختلف، تقریبا متفاوت است. حتی گاهی اوقات، این ویژگی‌ها سبب می‌شود تا یک محصول به بهترین فر توکار بازار بدل شود. به‌عنوان مثال، از مزایا و برنامه‌های جانبی فرهای برقی می‌توان به درجه حرارت ثابت نسبت به دیگر مدل‌ها، عایق‌های ضخیم، نظافت آسان، قابلیت یخ‌زدایی و در برخی مدل‌های آن که از فناوری پیشرفته‌تری برخوردارند: نظافت خودکار، تایمر هشدار، قفل اتوماتیک در دماهای بالا و… اشاره کرد. از طرفی، هر چه قابلیت‌ها و برنامه‌های جانبی فرها بیشتر باشد، قیمت آن نیز به همان میزان افزایش می‌یابد.

بهترین مارک فر توکار (برقی و گازی)

در میان برندهایی که در بازار حضور دارند، برند «اخوان» (Akhavan)، «سینجر» (Sinjer) و «هاردستون» (Hardstone) جزو بهترین تولیدکنندگان فر توکار می‌باشند. گفتنی است، برندهای دیگری مانند «آ ا گ» (AEG)، «زانوسی» (Zanussi)، «بوش» (Bosch)، «میله» (Miele)، «نِف» (Neff) و… بهترین فر توکار را تولید و به بازار عرضه می‌کنند. اما، باید توجه داشت که برخی از محصولات آن‌ها در بازار ایران موجود نیست.

بهترین فر توکار ایرانی و خارجی

1. فر توکار برقی اخوان مدل F25
  • پرفروش‌ترین مدل اخوان

بهترین فر توکار اخوان

این فر توکار توسط برند محبوب «اخوان» تولید شده و با مدل «F25» شناخته می‌شود. محصول فوق دارای 4 المنت با کارکرد تمام برقی بوده و 8 برنامه پخت نیز دارد. از ویژگی‌های بهترین فر توکار اخوان، می‌توان به شلف به همراه ریل تلسکوپی، حسگر پخت، فندک اتوماتیک، فن داکتی داخلی برای یکنواخت کردن حرارت و کیفیت ساخت بالا اشاره کرد.

ویژگی‌ها
صفحه نمایش: دارد
نحوه عملکرد: برق
فندک اتوماتیک: دارد
جوجه گردان: دارد
تعداد برنامه پخت: 8 عدد
دارای ویژگی یخ‌زدایی و جوجه گردان
نمای شیشه مشکی ابزار خورده

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

2. فر توکار اخوان مدل F42

فر توکار اخوان مدل F42

محصولی که مشاهده می‌کنید، از برند خوب اخوان بوده و با مدل «F42» به بازار عرضه شده است. این فر توکار 12 برنامه پخت متنوع دارد و ظرفیت آن نیز 72 لیتر می‌باشد. قابلیت مایکروویو، گریل، کانوکشن، پخت ترکیبی، یخ‌زدایی، جوجه‌گردان، تایمر قابل برنامه‌ریزی، لعاب «Easy TO Clean» (پاک‌کنندگی آسان) و پنج طبقه شلف تلسکوپی و ریل دار، از دیگر قابلیت‌های فر توکار اخوان مدل «F42» است.

برند اخوان برای تنظیم درجه حرارت داخل گوشت و مرغ، این فر توکار را مجهز به سنسور «میت پراب» کرده است. همچنین، ویژگی گرم کردن غذا مانند مایکروویو نیز در آن مشاهده می‌شود. شما برای استفاده از این فر نیازی به گاز ندارید؛ چراکه این محصول با برق کار می‌کند. اگر قصد تهیه بهترین فر توکار ایرانی را دارید، این مدل می‌تواند برایتان مناسب باشد.

ویژگی‌ها
گنجایش: 72 لیتر
صفحه نمایش: دارد
نحوه عملکرد: برق
شیشه 3 یا 4 جداره: دارد
رده مصرف انرژی: +A
فندک اتوماتیک: دارد
گریل و جوجه گردان: دارد
تعداد برنامه پخت: 12 عدد
پوشش آسان تمیزشونده دیواره

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

3. فر توکار برقی هاردستون مدل OVG6120
  • پرفروش‌ترین مدل هاردستون

فر توکار برقی هاردستون مدل OVG6120

فر توکار برقی «هاردستون» (Hardstone) مدل «OVS6120»، دستگاهی کاربردی و زیبا است که توسط این برند محبوب تولید شده است. جنس محصول فوق از شیشه و استیل بوده و همچنین، از ریل تلسکوپی، سیستم فن هوای گرم یا «Convection» و لعاب خود تمیز شونده بهره می‌برد.

فر توکار هاردستون مدل «OVG6120»، دارای 3 المنت است. ساعت الکترونیکی، درب شیشه‌ای دوجداره، قفل کودک، لامپ اتوماتیک داخل فر، 12 برنامه پخت، تایمر دیجیتال با نمایشگر ساعت و فن خنک‌کننده از ویژگی‌های بارز بهترین فر توکار هاردستون به شمار می‌رود.

ویژگی‌ها
گنجایش: 70 لیتر
صفحه نمایش: دارد
نحوه عملکرد: برق
رده مصرف انرژی: A
فندک اتوماتیک: دارد
گریل و جوجه گردان: دارد
کانوکشن و پخت ترکیبی: دارد
تعداد برنامه پخت: 12 عدد
تمام لمسی

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

4. فر توکار سینجر مدل SMS24

فر توکار سینجر مدل SMS24

این فر توکار توسط برند «سینجر» با مدل «SMS24» تولید شده است. محصولی کاربردی و حرفه‌ای که هم با گاز و هم با برق کار می‌کند. پخت سه بعدی (3D)، سیستم قطع کن هوشمند و ریل تلسکوپی از وجوه تمایز آن نسبت به سایر مدل‌های قدیمی سینجر است.

همچنین، دارای 8 برنامه پخت، درب فر ۳ جداره، ۲ المنت حرارتی، بهترین نوع عایق‌بندی حرارتی، اگزوز فن هوشمند، تایمر دیجیتال برای تنظیم زمان پخت، کنترل دمای فر گازی «ترموستاتیک» و جنس سطح داخلی با لعاب «کریستال کلین» می‌باشد. اگر به دنبال بهترین فر توکار سینجر هستید، این محصول را مدنظر داشته باشید.

ویژگی‌ها
گنجایش: 58 لیتر
صفحه نمایش: دارد
نحوه عملکرد: گاز و برق
رده مصرف انرژی: A
گریل و جوجه گردان: دارد
کانوکشن، پخت ترکیبی و سه بعدی: دارد
تعداد برنامه پخت: 8 عدد

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

5. فر توکار برقی هارمونیک مدل FG701

فر توکار برقی هارمونیک مدل FG701

فر توکار «هارمونیک» (Harmonic) مدل «FG701»، دارای ظرفیتی برابر با 70 لیتر بوده و برای خانواده‌هایی با جمعیت زیاد نیز مناسب است. از ویژگی‌های بهترین فر توکار «هارمونیک» می‌توان به عایق‌بندی کامل، پخت سریع و آسان، صفحه‌نمایش لمسی، یخ‌زدایی، گریل، تایمر و فندک اتوماتیک اشاره نمود.

ویژگی‌ها
گنجایش: 70 لیتر
صفحه نمایش: دارد
نحوه عملکرد: برق
رده مصرف انرژی: +A
گریل و جوجه‌گردان: دارد
یخ‌زدایی و فندک اتوماتیک : دارد
تعداد برنامه پخت: 12 عدد
دارای فن خنک‌کننده داخلی و خارجی

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

6. فر توکار سینجر مدل SES1
  • پرفروش‌ترین مدل سینجر

فر توکار سینجر مدل SES1

فر توکار سینجر مدل «SES1»، محصولی کاربردی و خوش‌ساخت است که جزو پرفروش‌ترین مدل‌های این برند نیز محسوب می‌شود. جداره‌های داخلی این فر توکار از نوع «کریستال کلین» (Crystal clean) است که موجب آسان‌تر شدن نظافت فر می‌گردد. همچنین، تایمر آن از نوع دیجیتالی می‌باشد که زمان‌بندی پخت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک را برایتان فراهم می‌کند.

وجود شیشه سه جداره جهت جلوگیری از گرم شدن بیش از حد درب فر و ویژگی هوشمند برای انتخاب پخت با برق یا گاز، از نکات مثبت این مدل از سینجر است. در نهایت، این محصول را می‌توان در گروه بهترین فر توکار ایرانی با قیمت مناسب به شمار آورد.

ویژگی‌ها
گنجایش: 58 لیتر
صفحه نمایش: دارد
نحوه عملکرد: گاز و برق
رده مصرف انرژی: A
گریل و جوجه‌گردان: دارد
فندک اتوماتیک : دارد
یخ‌زدایی و پخت ترکیبی: دارد
تعداد برنامه پخت: 4 عدد

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

7. فر توکار اخوان مدل F24

فر توکار اخوان مدل F24

ویژگی‌ها
گنجایش: 25 لیتر
صفحه نمایش: دارد
نحوه عملکرد: گاز و برق
گریل و جوجه‌گردان: دارد
فندک اتوماتیک : دارد
کانوکشن و پخت ترکیبی: دارد
تعداد برنامه پخت: 6 عدد
دارای 5 طبقه ریل‌دار و پروانه تنظیم‌کننده درجه حرارت

مشاهده قیمت و تصاویر

 

 

سوالات متداول

چگونه بهترین فر توکار برقی و گازی را انتخاب کنیم؟

شاید انتخاب این محصول کمی سخت به نظر برسد؛ اما اگر برندهای خوب موجود در بازار را بشناسید و همچنین، نیاز و بودجه خود را مشخص نمایید، می‌توانید یک دستگاه فر توکار خوب خریداری نمایید. دقت کنید که هر چه تکنولوژی به‌کاررفته در فرها پیشرفته‌تر و از امکانات بیشتری برخوردار باشند، به همان میزان نیز قیمت آن افزایش می‌یابد.

جهت انتخاب این وسیله آشپزخانه، کافی است به برند فر، میزان گنجایش، صفحه‌نمایش، نحوه عملکرد (برق یا گاز)، تعداد جداره‌های شیشه، میزان مصرف انرژی، جنس بدنه و درب آن، عایق‌بندی بدنه به‌منظور حفظ حرارت درون فر، فندک اتوماتیک، گریل، جوجه‌گردان، پخت ترکیبی، تعداد برنامه‌های پخت، پوشش آسان تمیز شونده دیواره، کانوکشن، حسگر پخت، قیمت و سایر ویژگی‌های آن توجه نمایید.

قیمت فر توکار چقدر است؟

همان‌طور که می‌دانید، قیمت فر توکار با توجه به برند، کیفیت ساخت و ویژگی‌های آن متغیر است. اما به‌طورکلی، قیمت این محصول در بازار ایران بین 5 میلیون تومان الی 10 میلیون می‌باشد. گفتنی است، محصولات برندهای خارجی قیمت بسیار بیشتری دارند.

فر توکار ایرانی بهتر است یا خارجی؟

کیفیت ساخت و دوام محصولات خارجی بسیار بهتر از محصولات ایرانی است. ناگفته نماند، در حال حاضر فرهای توکار «اخوان» و «سینجر» دارای کیفیت بسیار خوبی هستند و مشتریان زیادی نیز دارند. همچنین، بهتر است برای انتخاب و خرید بهترین فر توکار، نظرات مشتریان قبلی را با دقت بررسی نمایید.

 

Promotion
پرفروش‌ترین فرهای توکار بازارمشاهده محصولات

 

[تعداد آرا: 44 میانگین امتیاز: 4.8]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *