منوی دسته بندی

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط [۷ شرکت معتبر و محبوب]

آیا می‌دانید بسیاری از محصولات به دلیل نداشتن درگاه پرداخت در وب‌سایت یا حتی پیج‌های اینستاگرام فروخته نمی‌شوند؟ همان‌طور که می‌دانید، اغلب افراد زمان و حوصله کافی برای واریز وجه به حساب، کارت‌به‌کارت و یا سایر روش‌های سنتی را ندارند. همچنین، برخی از آن‌ها اعتمادی به کسب‌وکار شما ندارند. در اینجا است که نقش درگاه‌های پرداخت اینترنتی پررنگ‌تر می‌شود؛ چراکه باعث ایجاد اعتماد و سهولت فرایند خرید می‌شود. حال این سوال پیش می‌آید که چگونه می‌توانیم در کوتاه‌ترین زمان درگاه پرداخت داشته باشیم؟ درگاه واسط با مستقیم چه تفاوتی با هم دارند؟ بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط کدام است؟

ما در این مقاله از وب‌سایت «بیگ سرچ» قصد داریم علاوه بر راهنمای انتخاب درگاه پرداخت مطمئن و پایدار، بهترین ارائه‌دهندگان را نیز به شما معرفی کنیم. شما با مطالعه این مطلب می‌توانید با آگاهی بیشتری نسبت به انتخاب درگاه اقدام کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن، روند پرداخت در سایت خود را خودکار و بهینه نمایید.

راهنمای انتخاب بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط

تفاوت درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم و واسط چیست؟

در روش «درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم»، شما باید از بانک موردنظرتان درگاه پرداخت را درخواست کنید؛ که این امر مستلزم داشتن مدارکی مانند سند یا اجاره‌نامه محل فعالیت، شماره‌حساب نزد همان بانک، نماد اعتماد الکترونیکی و… است. این روش نسبتا پردردسر بوده و برای کسب‌وکارهای کوچک مناسب نمی‌باشد. همچنین، مدت‌زمان ارائه درگاه پرداخت مستقیم طولانی‌تر از درگاه پرداخت آنلاین واسط است.

اما برای «درگاه پرداخت اینترنتی واسط»، نیازی به طی کردن فرایندهای طولانی نبوده و مدت‌زمان دریافت آن نیز بسیار کمتر و در حد چند ساعت است. گفتی است، داشتن اینماد برای دریافت درگاه بانکی کماکان در هاله‌ای از ابهام است.

البته توجه داشته باشید که اگر کسب‌وکار شما درگاه پرداخت آنلاین مستقیم داشته باشد، نام «برند» شما در صفحه پرداخت نمایش داده می‌شود و کارمزد تمامی تراکنش‌های شما نیز صفر است. اما برای درگاه‌های پرداخت آنلاین واسط، به ازای هر تراکنشی که انجام می‌شود، کارمزد از شما کسر می‌گردد. ازاین‌رو، اگر قصد دریافت بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط را دارید، این مورد را نیز مدنظر داشته باشید.

داشتن مجوزهای لازم

یکی از مواردی که باید به آن اهمیت دهید، مجوزهای ارائه‌کننده درگاه پرداخت اینترنتی واسط است. اگر شرکت موردنظر شما مجوزهای لازم را کسب نکرده باشد و به‌طور قانونی فعالیت نکند، امکان در خطر افتادن سرمایه و درآمد شما وجود دارد. بنابراین، بهتر است قبل از ثبت‌نام جهت دریافت درگاه پرداخت اینترنتی واسط، مجوزهای آن را به‌طور دقیق بررسی کنید. (معمولا در بخش فوتر و صفحه درباره ما، می‌توانید مجوزهای دریافت‌شده توسط آن شرکت را مشاهده نمایید)

به‌طورکلی، می‌توان گفت یکی از ویژگی‌های بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط، مطمئن بودن ارائه‌دهنده و داشتن مجوزهای لازم است. از مهم‌ترین مجوزها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی
 • مجوز پرداخت‌یاری از شرکت شاپرک بانک مرکزی
 • مجوز ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی (غیر الزامی)

مدت‌زمان فعال‌سازی درگاه پرداخت آنلاین واسط چقدر است؟

از دیگر ویژگی‌های بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط، سرعت بالای فعال‌سازی بستر پرداخت است. معمولا اگر اطلاعات کاربری و مدارک خود را تکمیل کنید، درگاه پرداخت شما تا حداکثر یک روز فعال می‌گردد. البته برخی از شرکت‌ها چند ساعت پس از ثبت درخواست، درگاه را برای شما فعال می‌کنند که این نشان‌دهنده کیفیت بالای آن ارائه‌دهنده است.

پشتیبانی سریع و مناسب

پشتیبانی سریع و مناسب از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین درگاه پرداخت اینترنتی است. سرعت و کیفیت پایین پشتیبانی، می‌تواند درآمد شما را کاهش دهد و یا حتی میزان اعتماد به کسب‌وکار آنلاین شما را کاهش دهد.

ویژگی های یک واحد پشتیبانی خوب در شرکت های ارائه کننده درگاه پرداخت اینترنتی

مرکز پشتیبانی درگاه پرداخت شما باید بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن، بهترین راه‌حل را در اختیار شما قرار دهد. چنانچه واحد پشتیبانی درگاه پرداخت شما کمتر از یک ساعت و با کیفیت خوب پاسخ پیام‌های شما را می‌دهد و مشکلات شما را حل می‌کند، به این معنی است که آن ارائه‌دهنده دارای کیفیت پشتیبانی خوبی است. البته در کنار سایر مواردی که در این مطلب گفته می‌شود.

فرض کنید یکی از تراکنش‌های مشتریان شما ناموفق بوده است. در این شرایط مشتری توقع دارد که در کمترین زمان پاسخ خود را دریافت کند. در اینجا است که نقش مرکز پشتیبانی ارائه‌دهنده پررنگ‌تر می‌شود؛ چراکه اگر این پشتیبانی پس از ۴ الی ۵ ساعت انجام شود، قاعدتا اعتبار خود را از دست می‌دهید. بنابراین، اگر می‌خواهید بهترین درگاه پرداخت اینترنتی را برای سایت و پیج خود انتخاب کنید، حتما به این موضوع توجه ویژه‌ای کنید.

بررسی میزان کارمزد در هر تراکنش

معمولا میزان کارمزد در میان شرکت‌های ارائه‌دهنده درگاه پرداخت اینترنتی متفاوت است، اما آن‌چنان تفاوتی زیادی ندارد. البته برخی از شرکت‌های نوپا و جدید، برای جذب مشتری طرح‌های تشویقی و کارمزدهای پایین‌تری در نظر می‌گیرند. برای مثال، سه ماه اول هیچ کارمزدی از فروش شما دریافت نمی‌کنند.

اگر بخواهیم میزان کارمزد را به‌طور تقریبی بگوییم، به‌طور معمول یک درصد از هر تراکنش تا سقف ۳ یا ۴ هزار تومان شامل کارمزد می‌شود. برای مثال، اگر یک محصول ۱ میلیون تومانی از طریق درگاه پرداخت اینترنتی واسط بفروشید، کارمزد شرکت طرف قرارداد شما ۱۰ هزار تومان می‌شود. در نتیجه، هنگام تسویه‌حساب برای شما ۹۹۰ هزار تومان واریز می‌گردد.

در نظر داشته باشید که لزوما بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط، کارمزد کمی از شما دریافت نمی‌کند. به عبارت دیگر، نمی‌توانیم بگوییم چون یک شرکت کارمزد بسیار پایینی می‌گیرد، سرویس خوبی هم ارائه می‌کند. برخی مواقع بهتر است یک درصد کارمزد بیشتر پرداخت کنیم؛ اما خدمات سریع، پایدار و بهتر دریافت کنیم.

مشاهده
راهنمای خرید لپ تاپ [گیمینگ، دانشجویی، مهندسی و...]

مدت‌زمان تسویه‌حساب چقدر است؟

با توجه به رقابت زیاد در میان ارائه‌دهندگان درگاه پرداخت اینترنتی واسط، مدت‌زمان تسویه‌ها به حداقل رسیده است. البته این نکته را هم توجه داشته باشید که تسویه‌حساب‌ها از سمت شاپرک انجام می‌شود و در تعطیلات رسمی نیز واریزها انجام نمی‌گردد. گفتنی است، اختلال در تسویه‌حساب از سمت شاپرک بارها رخ داده است. اما به‌طورکلی، هر شرکت استراتژی تسویه‌حساب‌های مختص خود را دارد که در این مطلب به آن می‌پردازیم.

برای مثال، در شرکت «زرین پال» می‌توانید درآمد خود را به‌صورت روزانه، هفتگی، ماهانه، یک روز خاص در هفته، یک روز خاص در ماه دریافت کنید. همچنین، می‌توانید دوره تسویه‌حساب خود را خاموش کنید و هر زمان که تمایل داشتید، نسبت به دریافت آن اقدام کنید.

اگر قصد دارید تسویه‌حساب‌های شما در کوتاه‌ترین مدت‌زمان ممکن انجام شود، باید بتوانید بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط را انتخاب کنید. البته در نظر داشته باشید که به دلیل محدودیت در سیستم پرداخت شاپرک، تسویه‌حساب در روزهای تعطیل (جمعه و تعطیلات رسمی) انجام نمی‌شود.

ایجاد فرم، لینک پرداخت شخصی و…

این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا یک فرم پرداخت اختصاصی ایجاد کرده و یا درگاه پرداخت شخصی داشته باشید. برای مثال، لینک خود را برای فردی ارسال می‌کنید تا مبلغی دلخواه یا مشخص را برایتان واریز کند. همچنین، اغلب ارائه‌دهندگان درگاه پرداخت اینترنتی غیرمستقیم، امکانی فراهم کرده‌اند که می‌توانید محصول خود را در پنل کاربری بسازید و لینک مستقیم آن را در اختیار کاربران قرار دهید.

ویژگی‌های ایجاد فرم پرداخت، لینک مستقیم شخصی پرداخت و درگاه آنلاین برای محصولات سفارشی

فرض کنید کسب‌وکار شما بر پایه پیج اینستاگرام بنا شده و سایت اینترنتی نیز ندارید. در این شرایط می‌توانید برای خدمت یا محصول خود یک نام تعیین کرده و مبلغ را مشخص نمایید. چنانچه هر یک از کاربران قصد خرید محصول شما را داشته باشند، لینک پرداخت را برایشان ارسال می‌کنید و کاربر با یک کلیک به صفحه پرداخت هدایت می‌شود.

البته این روش برای محصولات و خدمات سایت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نهایت، می‌توان گفت سرویس‌های متنوع در کنار بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط، می‌توانند کار را برای ما ساده‌تر کنند.

بانک جامع افزونه‌ها

ارائه‌دهنده انتخابی شما باید از ماژول و افزونه‌های رایج در فضای وب پشتیبانی کند. هرچه بانک افزونه و ماژول‌های یک ارائه‌دهنده درگاه پرداخت تکمیل‌تر باشد، دست شما در کسب‌وکار بازتر است. فرض کنید یک فروشگاه اینترنتی فایل دارید که با «EDD» راه‌اندازی شده است. اگر شرکت ارائه‌دهنده درگاه پرداخت شما پلاگین مربوط به این روش را نداشته باشد، قاعدتا نمی‌توانید فروش آنلاین انجام دهید.

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که برخی از ارائه‌دهندگان درگاه پرداخت، انواع ماژول و افزونه‌ها (Plugin) را در صفحه «بانک افزونه‌ها» و «مستندات» خود گذاشته‌اند، اما زمانی که نصب می‌کنید، متوجه می‌شوید به‌درستی کار نمی‌کنند. بنابراین، بهتر است شرکت‌هایی را انتخاب کنید که امتحان خود را پس داده باشند.

حتی اگر بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط کشور را هم انتخاب کرده باشید، اما آن شرکت نتواند خدمات موردنیازتان را ارائه کند، فرایند کسب درآمد شما دچار مشکل خواهد شد.

پشتیبانی از سایت ساز، فروشگاه ساز و سیستم‌های مدیریت محتوا

همان‌طور که می‌دانید، وردپرس یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا در دنیا است و تقریبا اکثر کسب‌وکارهای نوپا با این «CMS» کار می‌کنند. ازاین‌رو، شرکت ارائه‌دهنده درگاه پرداخت اینترنتی شما باید به خوبی تمامی پلاگین و سرویس‌های این سیستم را در اختیار شما قرار دهد. البته این موضوع در خصوص سیستم مدیریت محتوای «جوملا» هم صدق می‌کند.

با توجه به رشد سیستم‌های سایت ساز، فروشگاه ساز و… بسیاری از کاربران کسب‌وکار اینترنتی خود را با این روش راه‌اندازی کرده‌اند. به همین علت، درگاه پرداخت آنلاین به یکی از دغدغه‌های این کسب‌وکارها تبدیل شده است. می‌توان نتیجه گرفت که بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط، باید از روش‌های متعدد و نوین پشتیبانی کند.

اعتبار و پایداری

ارائه‌دهنده شما باید از زیرساخت و امنیت فوق‌العاده‌ای برخوردار باشد تا درگاه پرداخت اینترنتی شما همیشه در دسترس باشد. یکی از عوامل مهم که باید در نظر داشته باشید، مدت‌زمان پاسخگویی وب‌سرویس PSP‌ها است. در حال حاضر برخی از شرکت‌ها امکان رصد و بررسی این پارامتر را در اختیار شما قرار می‌دهند.

مشاهده
بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ در ایران کدام است؟ [8 دوره برتر]

شرایط جدید دریافت درگاه پرداخت اینترنتی غیرمستقیم

در چند سال اخیر شما با اطلاعات اولیه مانند نام، نام خانوادگی، شماره همراه، شماره ثابت، کد ملی و آدرس محل سکونت می‌توانستید در سریع‌ترین زمان ممکن بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط را دریافت کنید. اما اخیرا طی بخشنامه‌ای که از سمت بانک مرکزی صادر شده است، تمامی صاحبان درگاه‌های پرداخت آنلاین باید کد مالیاتی داشته باشند.

ازاین‌رو، هنگام ثبت‌نام و درخواست درگاه باید کد مالیاتی خود را ارائه نمایید. جهت ثبت‌نام در نظام مالیاتی و اخذ کد رهگیری مالیاتی نیز باید از طریق «سامانه سازمان امور مالیاتی» اقدام نمایید. البته در چند ماه اخیر، داشتن اینماد نیز الزامی شده است. اما با توجه به اعتراض چند نماینده مجلس، این موضوع در حال بررسی است.

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط

۱. زرین پال (ZarinPal)
 • بهترین درگاه پرداخت آنلاین واسط در ایران

زرین پال؛ بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط در ایران

زرین پال اولین ارائه‌کننده درگاه پرداخت اینترنتی واسط در کشور است. همچنین، یکی از فعال‌ترین شرکت‌های این حوزه است که هرچند وقت یک‌بار، کاربران خود را با ویژگی‌های جدیدش غافلگیر می‌کند. به عبارت دیگر ویژگی‌هایی که این برند ارائه می‌کند، کاملا جدید بوده و در میان رقبا دیده نمی‌شود.

از مزایای «ZarinPal» می‌توان به پایداری خوب سرویس‌ها، پشتیبانی قوی، آموزش‌های کاربردی و به‌روز، حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی و پشتیبانی از انواع سیستم‌های مدیریت محتوا اشاره نمود. اگر قصد دریافت بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط را دارید، این شرکت را جزو اولویت‌های خود قرار دهید.

محصولات و سرویس‌ها

 • درگاه پرداخت
 • زرین‌لینک (لینک پرداخت در شبکه‌های اجتماعی)
 • زرین‌پلاس (ابزار هوشمند سوددهی)
 • زرین‌کارت (کارت بانکی شخصی)
 • تسهیم (درگاه پرداخت اشتراکی)
 • زرین‌بین (مشاهده وضعیت پایداری سرویس‌ها)

مزایا

 • ۱۱ سال سابقه
 • اپلیکیشن قوی و کاربرپسند
 • پشتیبانی خوب
 • دارای بیش از 100 هزار پذیرنده فعال
 • ویژگی‌های اختصاصی و جدید
 • پایداری خوب
 • مسیردهی هوشمند کاربر به بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

معایب

 • عدم تسویه به میزان دلخواه
 • محدودیت‌های بانکی در زرین‌کارت
 • غیرفعال بودن سه‌شنبه‌های طلایی
💰 کارمزدها در زرین پال
تسویه‌‌حساب در ماه اول‌رایگان
تسویه‌حساب به حساب بانکی۱٪ تا سقف ۳۰۰۰ تومان به ازای هر تراکنش
زرین‌‌لینک۲۰۰ تومان به ازای هر تراکنش از پرداخت‌‌کننده
تسویه‌‌حساب زرین‌‌کارت ۰.۵٪ تا سقف ۲۰۰۰ تومان به ازای هر تراکنش
تسویه‌حساب در سه‌شنبه‌های طلاییرایگان
⏳ دوره‌های تسویه‌حساب
روزانه
هفتگی (روز دلخواه)
ماهانه (تاریخ دلخواه)
خاموش

ثبت‌نام با هدیه یک ماه رایگان

 

 

۲. بیت پی (BitPay)
 • محبوب‌ترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط

بهترین درگاه پرداخت بانکی بیت پی (BitPay)

درگاه پرداخت آنلاین «بیت پی» (Bitpay)، یکی از کم‌سروصداترین ولی باکیفیت‌ترین ارائه‌دهندگان خدمات درگاه بانکی غیرمستقیم و مستقیم در کشور است. پشتیبانی بسیار قوی، سرعت بالا در تحویل درگاه بانکی، تسویه‌حساب‌های متنوع، امکان درج لوگوی کسب‌وکار در درگاه‌های واسط و… از مزایای این شرکت است.

اگر به دنبال بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط یا اختصاصی هستید و همچنین، می‌خواهید با دردسر کم و سرعت بیشتری درگاه خود را دریافت کنید، «Bitpay» را مدنظر داشته باشید. گفتنی است، این شرکت در سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده است.

محصولات و سرویس‌ها

 • درگاه پرداخت اینترنتی واسط
 • درگاه پرداخت اختصاصی

مزایا

 • پیچیدگی‌های کم
 • سهولت در دریافت درگاه
 • مرکز پشتیبانی خوب
 • تنوع در نوع تسویه‌حساب

معایب

 • نداشتن نرم‌افزار موبایل
💰 کارمزدها در بیت پی
درگاه واسط۰.۵% تا سقف ۵,۰۰۰ تومان
درگاه اختصاصی۱% تا سقف ۱۰,۰۰۰ تومان
⏳ دوره‌های تسویه‌حساب
تسویه‌حساب خودکارروز کاری بعد
ثبت درخواست مبلغ دلخواهروز کاری بعد

 

 

۳. درگاه پرداخت پِی پینگ (PayPing)

درگاه پرداخت اینترنتی پی پینگ؛ معتبر و بدون نیاز به اینماد

«پی پینگ» به‌عنوان یکی از پرداخت‌یارهای رسمی بانک مرکزی ایران، از سال ۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت با ارائه درگاه پرداخت اینترنتی به کسب‌وکارها، جزو محبوب‌ترین ارائه‌دهندگان به شمار می‌آید و پذیرنده‌های زیادی نیز دارد.

«پی پینگ» خدمات و سرویس‌های متنوعی مانند ساخت فاکتور رسمی آنلاین، لینک اختصاصی محصول و… را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد. ازاین‌رو، اگر برای سایت یا فروشگاه خود در فضای مجازی به دنبال بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط هستید، این ارائه‌دهنده را نیز در نظر داشته باشید.

محصولات و سرویس‌ها

 • درگاه پرداخت اینترنتی با برند و لوگوی کسب‌وکار شما
 • پرداخت آنلاین به‌صورت ساده، تسهیمی، تضمینی، زمان‌بندی‌شده و…
 • کسب دسترسی از کاربران بر بستر استاندارد «oAuth2.0»
 • صفحه اختصاصی پرداخت
 • درخواست پول (روشی مؤدبانه جهت دریافت بدهی و دنگ‌ها)
 • لینک اختصاصی پرداخت برای محصول
 • فاکتور آنلاین رسمی
 • سرویس اصلاح فاکتور
 • کد تخفیف
 • سرویس حمایت مالی

مزایا

 • اپلیکیشن اختصاصی
 • سرویس‌های متنوع

معایب

 • کارمزد بالاتر نسبت به رقبا
 • تاخیر در تسویه‌حساب
💰 کارمزدها در پی پینگقیمت
۱٪ کارمزد تا سقف ۵۰۰۰ تومان از هر تراکنشرایگان برای همیشه
۱٪ کارمزد تا سقف ۴۰۰۰ تومان از هر تراکنشسالانه ۹۷۰ هزار تومان
۱٪ کارمزد تا سقف ۳۰۰۰ تومان از هر تراکنشسالانه ۲.۷۰۰ هزار تومان
⏳ دوره‌های تسویه‌حساب
پنل پایه (باید دستی ثبت شود)طبق دستور بانک مرکزی
پنل استاندارد و حرفه‌ای (خودکار)طبق دستور بانک مرکزی

راهنما: یعنی اگر درخواست‌های تسویه شما تا قبل از ساعت 21:00 ثبت شوند، تا ساعت 14:00 روز بعد واریز خواهد شد. اما اگر پس از ساعت 21:00 درخواست خود را ثبت کنید، تسویه‌حساب شما 2 روز بعد انجام می‌شود. گفتنی است، در روزهای تعطیل هیچ‌گونه تسویه‌حسابی انجام نمی‌گردد. ازاین‌رو، تمامی تسویه‌حساب‌های مشتریان شرکت فوق، به اولین روز پس از تعطیلات موکول خواهد شد.

 

مشاهده
بهترین هاست وردپرسی کدام است؟ [7 هاستینگ برتر 2022]

 

۴. آیدی پی (IDPay)
 • بهترین درگاه پرداخت اینترنتی شخصی

درگاه پرداخت آنلاین واسط آیدی پی (IDPay)درگاه پرداخت آنلاین «آی دی پی» (IDPay)، در سال ۱۳۹۵ با شعار «شیوه جدید پرداخت» راه‌اندازی شده است. اما در چند سال اخیر شاهد اضافه شدن سرویس‌های متنوعی به این شرکت بوده‌ایم. این برند جزو محبوب‌ترین ارائه‌کنندگان درگاه پرداخت شخصی بوده و شما می‌توانید توسط آن یک صفحه پرداخت شخصی با آدرس منحصربه‌فرد داشته باشید.

فروشندگان خدمات و کالا، شرکت‌ها، صندوق‌های وام خانگی، نمایندگی‌های بیمه، مدیران ساختمان، کترینگ‌ها و… می‌توانند از سرویس‌های «IDPay» استفاده کنند. گفتنی است که درگاه‌های این ارائه‌دهنده، در گروه بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط (شخصی) در کشور به شمار می‌آید. یعنی شما می‌توانید یک آدرس سفارشی با نام خود داشته باشید.

برای مثال، اگر نام شما علی باشد، می‌توانید آدرس: «idpay.ir/ali» را به خود اختصاص دهید: البته درصورتی‌که این آدرس قبلا توسط شخص دیگری گرفته نشده باشد.

محصولات و سرویس‌ها

 • درگاه پرداخت شخصی
 • ساخت فروشگاه کالا و فایل
 • ساخت لینک پرداخت
 • درگاه پرداخت فروشگاه اینترنتی (وب‌سرویس)
 • ساخت کمپین جمع‌آوری وجوه
 • ساخت QR Code، جهت ارائه سریع‌تر اطلاعات درگاه
 • کیف پول الکترونیکی

مزایا

 • نرم‌افزار اندروید و ios
 • تسویه‌حساب خودکار در حساب‌های اختصاصی
 • درخواست پول از طریق پیامک
 • کارمزد پایین

معایب

 • کسر کارمزد از مشتری
 • تسویه‌حساب طولانی در حساب‌های عمومی (فاقد کد مالیاتی)
💰 کارمزدها در آیدی پی
درگاه پرداخت شخصی۷۰۰ تومان به ازای هر تراکنش با مبلغ ۰ تا ۱ میلیون تومان
درگاه پرداخت شخصی۹۰۰ تومان به ازای هر تراکنش با مبلغ ۱ تا ۳ میلیون تومان
درگاه پرداخت شخصی۱۵۰۰ تومان به ازای هر تراکنش با مبلغ ۳ تا ۵۰ میلیون تومان
درگاه پرداخت بانکی وب‌سایت (وب‌سرویس)۱ درصد به ازای هر تراکنش (حداقل ۱۰۰ تومان و حداکثر ۳۰۰۰ تومان)

توجه: کارمزدها به‌صورت پیش‌فرض از واریز کننده وجه کسر می‌گردد. بنابراین، اگر قصد داشتید این وجه از شما کسر گردد، باید در بخش «ویرایش درگاه» این تنظیم را تغییر دهید.

⏳ دوره‌های تسویه‌حساب
حساب عمومی (بدون کد مالیاتی)۳ الی ۴ روز
حساب اختصاصی (دارای کد مالیاتی)روزانه و خودکار

 

 

۵. درگاه پرداخت اینترنتی واسط نِکست پِی (Next Pay)

نکست پی (Next Pay)؛ سریع ترین درگاه پرداخت بانکی بدون اینماد

این شرکت حدودا در سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز کرد و با دریافت مجوزهای لازم، شروع به ارائه درگاه‌های بانکی واسط به مشتریان خود کرده است. به گفته شرکت فوق: «۱۸ سرور در دیتا سنترهای OVH فرانسه، RedStation انگلستان و XLHost آمریکا به زیرساخت این شرکت کمک می‌کنند.» لازم به ذکر است، فرایند ثبت‌نام و دریافت درگاه پرداخت اینترنتی واسط در این ارائه‌دهنده بسیار ساده بوده و سریع انجام می‌شود.

با اینکه مستندات و پلاگین‌های این سایت نسبتا تکمیل است. اما مشکلاتی در پلاگین «EDD» آن‌ها دیده می‌شود. بنابراین، اگر وب‌سایت شما بر بستر افزونه «Easy Digital Downloads» (افزونه‌ای برای فروش فایل در سایت) راه‌اندازی شده است، احتمالا نتوانید بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط را از این شرکت دریافت کنید. (البته در حال حاضر مشخص نیست که این مشکل حل شده است یا خیر.) اما اگر از این سرویس استفاده نمی‌کنید، «Next Pay» می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

محصولات و سرویس‌ها

 • درگاه پرداخت واسط
 • ساخت لینک سفارشی برای محصول
 • فروشگاه ساز
 • عودت وجه حرفه‌ای به پرداخت‌کننده (حتی یک ماه بعد)

مزایا

 • ساخت پنل کاربری جدید جهت تسریع در تسویه‌حساب‌ها
 • ارائه درگاه پرداخت اینترنتی واسط کمتر از ۵ دقیقه
 • بدون نیاز به اینماد
 • سوییچر هوشمند (جهت جلوگیری از تراکنش ناموفق)
 • حداکثر کارمزد ۸۰۰ تومان

معایب

 • مشکل در پلاگین EDD
 • طبق گزارش، احتمالا پلاگین ووکامرس آن‌ها مشکل دارد

احتمال دارد مشکلات موجود در پلاگین‌ها را حل کرده باشند. ازاین‌رو، توصیه می‌شود قبل از ثبت‌نام، از طریق چت آنلاین یا پشتیبانی سایت «نکست پی»، از این موضوع اطمینان حاصل نمایید.

💰 کارمزدها در نکست پِی
مبالغ تا ۸۰ هزار تومان۱ درصد
بالای ۸۰ هزار تومان۸۰۰ تومان
⏳ دوره‌های تسویه‌حساب
درخواست‌های قبل از ساعت ۲۱واریز در ساعت ۱۱ الی ۱۶ روز بعد
تسویه خودکارطبق روال بالا

ثبت‌نام و دریافت سریع درگاه بانگی

 

 

۶. درگاه پرداخت آنلاین پِی (Pay.ir)

درگاه پرداخت اینترنتی واسط «پِی» (Pay.ir)

با توجه به اینکه شرکت «پی.آی‌آر» جزو ارائه‌کنندگان بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط است، چرا ما این شرکت را در انتهای لیست آورده‌ایم؟ متاسفانه قوانین و سخت‌گیری‌های این برند موجب شده تا برخی از سایت‌ها و کسب‌وکارهای نوپا نتوانند از این خدمات استفاده کنند. به عبارت دیگر، اگر درخواست درگاه بانگی خود را ارائه دهید، احتمالا بر اساس معیارهایی که دارند، درخواست شما رد می‌شود.

ما برای دو سایت با حوزه‌های کاری متفاوت، درخواست درگاه پرداخت اینترنتی واسط ارسال کردیم؛ اما یکی از سایت‌ها که قدمت چندساله داشت و تراکنش نیز در آن اتفاق می‌افتاد، رد شد. اما سایت تازه تاسیس، تایید شد و به آن درگاه بانکی تعلق گرفت.

البته این موضوع، به این معنی نیست که شرکت فوق خوب عمل نمی‌کند. بلکه صرفا انتقال تجربیات بوده تا زمان شما عزیزان هدر نرود. ازاین‌رو، شما می‌توانید از هر شرکتی که تمایل دارید، بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط را برای کسب‌وکار خود دریافت کنید. لازم به ذکر است، این شرکت از سال ۱۳۸۹ آغاز به‌کار کرده و جزو قدیمی‌های این حوزه به شمار می‌رود.

محصولات و سرویس‌ها

 • درگاه پرداخت آنلاین
 • درگاه پرداخت موبایلی
 • پرداخت درون برنامه‌ای
 • سرویس تسهیم
 • پرداخت با کیف پول
 • oAuth 2 (سرویس استاندارد احراز هویت)
 • فرم پرداخت
 • فاکتور پرداخت
 • درگاه اختصاصی
 • USSD
 • پرداخت با QR

مزایا

 • ۱۱ سال سابقه
 • داشتن کیف پول
 • ۱% کارمزد برای درگاه‌های مستقیم و غیرمستقیم

معایب

 • سخت‌گیری در ارائه درگاه پرداخت اینترنتی
 • عدم ارائه درگاه بانکی واسط به برخی از کسب‌و‌کارها
 • عدم امکان ارتباط با پشتیبانی در صورت نداشتن درگاه
 • نداشتن چت آنلاین جهت پرسش سوال و ابهامات
💰 کارمزدها در پی
کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط۱% مبلغ تراکنش تا سقف ۵,۰۰۰ تومان
کسب‌و‌کارهای بزرگنامشخص (باید تماس بگیرید)
⏳ دوره‌های تسویه‌حساب
دستی (به مبلغ دلخواه)ابتدای بامداد روز بعد
واریز اتوماتیکابتدای بامداد روز بعد

 

مشاهده
قالب پاورپوینت حرفه ای [دانلود 24 تم آماده]

 

۷. درگاه بانکی آقای پرداخت (AghayePardakht)

درگاه بانکی آقای پرداخت (AghayePardakht)

این مجموعه در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ آغاز به‌کار کرده است و با ارائه درگاه بانکی و سرویس‌های متنوع پرداخت، در حال فعالیت می‌باشد. شاید نتوان این برند را در صدر بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط به شمار آورد، اما می‌تواند یکی از گزینه‌های شما باشد. زیرا پیوسته در حال تغییر و رشد می‌باشد.

محصولات و سرویس‌ها

 • درگاه پرداخت اختصاصی
 • صفحه پرداخت شخصی
 • لینک اختصاصی محصول
 • دکمه پرداخت
 • فاکتور پرداخت
 • سوئیچینگ هوشمند
 • فروشگاه ساز

مزایا

 • بررسی لحظه‌ای وضعیت شرکت‌های PSP
 • اطلاع‌رسانی لحظه ای از وضعیت سرویس‌ها
 • رابط کاربری خوب و آسان
 • امکان پیگیری تراکنش‌های خریدار
 • مستندات فنی آسان

معایب

 • نداشتن وجه تمایز نسبت به رقبا
💰 کارمزدها در آقای پرداخت
پلن پایه۱٪ تا سقف ۵۰۰۰ تومان
پلن توافقینامشخص (باید تماس گرفته شود)
⏳ دوره‌های تسویه‌حساب
خودکار (روزانه، به‌جز روزهای تعطیل)

 

سخن پایانی

ما در این مطلب تلاش کردیم تا ویژگی‌های بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط را به شما معرفی کنیم. در پایان، اگر قصد دارید برای وب‌سایت خود درگاه پرداخت بانکی غیرمستقیم دریافت کنید، شرکت‌های «زرین پال» و «بیت پی» گزینه‌های خوبی هستند. همچنین، اگر برای وب‌سایت ندارید و می‌خواهید یک درگاه پرداخت شخصی داشته باشید، «آیدی پی» می‌تواند برایتان مناسب باشد. اگر شما هم تجربه‌ای در زمینه دریافت درگاه‌های پرداخت بانکی برای وب‌سایت دارید، خوشحال می‌شویم در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

5/5 (4 امتیاز)
با نشر این محتوا، کمک کنید دیگران خرید بهتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *